Danilevičiaus įvartis išmetė Stankevičiaus klubą iš Italijos taurės (video)

Italijos taurės ketvirtojo etapo rungtynėse Tomo Danilevičiaus įvartis baigiantis laikui lėmė dramatišką „Livorno“ vienuolikės pergalę rezultatu 2:1 dvikovoje su Genujos „Sampdoria“, kurios gretose žaidė kitas Lietuvos futbolo rinktinės narys Marius Stankevičius.
„Livorno“ komandos kapitono raištį ryšėjęs T.Danilevičius tapo rungtynių didvyriumi
„Livorno“ komandos kapitono raištį ryšėjęs T.Danilevičius tapo rungtynių didvyriu. / „Scanpix“ nuotr.

Abu Lietuvos rinktinės žaidėjai taurės mačą pradėjo startinėse sudėtyse ir neretai turėjo žaisti vienas prieš kitą. M.Stankevičius įprastai rungtyniavo dešinio krašto gynėjo pozicijoje, o kapitono raištį ryšintis T.Danilevičius dažniausiai atsidurdavo kairėje atakos pusėje.

Pirmame kėlinyje sėkmingiau žaidė „Livorno“, o atakos smaigalyje itin aktyvus buvo T.Danilevičius. 30 minutę po kampinio puolėjas galva pavojingai smūgiavo į vartus, tačiau „Sampdoria“ gynėjas išmušė kamuolį.

Antro kėlinio pradžioje „Sampdoria“ išsiveržė į priekį po Daniele Maninni (46 min.) smūgio.

„Livorno“ netrukus galėjo išlyginti rezultatą, tačiau T.Danilevičius po kampinio galva mušė pro šalį. Puolėjo iš Lietuvos perdavimai taip pat ne kartą pasiekdavo komandos draugus, tačiau jų smūgiai buvo netikslūs.

Užtikrintai gynyboje bei aktyviai puolime žaidė ir M.Stankevičius. Lietuvis buvo vienas pastebimiausių komandoje. 56 rungtunių minutę M.Stankevičius sužavėjo žiūrovus efektingai apgaudamas varžovą krašte ir įsiverždamas į baudos aikštelę.

Vis dėlto 77 minutę dėmesio centre atsidūrė T.Danilevičius, kurį komandos draugai sveikino  su išlyginamuoju įvarčiu. Ir nors kamuolys į vartus skriejo ne po lietuvio prisilietimo, o nuo „Sampdoria“ gynėjo Stefano Lucchini, varžovas suklydo spaudžiamas būtent T.Danilevičiaus.

Nemaža dalimi prie išlyginamojo įvarčio prisidėjęs T.Danilevičius po 10 minučių pats nulėmė mačo baigtį. Likus vos trims minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos po perdavimo iš krašto puolėjas smūgiu galva išplėšė pergalę „Livorno“.

Rungtynių pabaigoje svečiams teko atlaikyti šeimininkų šturmą. Tuomet progą pasižymėti turėjo M.Stankevičius, tačiau gynėjo smūgis iš toli skriejo virš vartų.

Taigi praėjusių metų finalininkė „Sampdoria“ pralaimėjo 1:2 ir pasitraukė iš taurės varžybų, o „Livorno“ penktame etape susitiks su Italijos čempionu Milano „Inter“.