2014 03 26 /22:55

Dar viena „Trakų“ staigmena A lygoje – išvykoje parklupdyta „Sūduva“

„Sūduva“ ir vėl užkliuvo už „Trakų“ barjero. Nusileidę trakiškiams LFF Taurėje, „Sūduvos“ futbolininkai darsyk nesugebėjo įminti šios mįslės IV-ajame „SMScredit.lt A lygos“ ture ir patyrė trečiąjį pralaimėjimą. Dramatiškoje rungtynių atomazgoje „Trakų“ klubas iškovojo pergalę rezultatu 1:0 (0:0). Surinkę septynis taškus, trakiškiai įsitvirtino ketvirtoje turnyro lentelės vietoje. „Sūduva“, savo sąskaitoje turinti tris taškus, kol kas žengia aštunta.
Povilas Krasnovskis
Povilas Krasnovskis / fktrakai

Rungtynių pradžioje iniciatyva priklausė „Sūduvos“ futbolininkams, kurie surengė keletą kiek pavojingesnių išpuolių, tačiau visos šeimininkų sumanymai buvo neutralizuojami patikimai žaidusių „Trakų“ gynėjų. 13-ąją minutę smūgiu iš toli Marko Andželkovičius pabandė patikrinti „Trakų“ vartininko Pauliaus Grybausko budrumą, tačiau kamuolys praskriejo virš vartų.

Kėlinio viduryje žaidimas išsilygino, atakos užsitęsdavo ir „Sūduvos“ aikštės pusėje, tačiau svečiai nieko įsimintino nesukūrė. Nyki pirma rungtynių pusė išsiskyrė dideliu pražangų skaičiumi, bekompromise kova aikštės viduryje ir žaidėjų, kuriems buvo suteikiama medicininė pagalba, skaičiumi.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo „Sūduva“, uždirbusi keletą kampinių, tačiau nuo visų standartinių padėčių „Trakų“ futbolininkai apsigynė. Klampus futbolas tęsėsi ir toliau, abi komandos daugiau laiko su kamuoliu praleisdavo aikštės viduryje negu prie varžovų vartų.

70-oji rungtynių minutė pakreipė rungtynes visai kita linkme. Būtent nuo šios akimirkos abiejų ekipų demonstruojamas futbolas kardinaliai pasikeitė. Pirmieji savo šanso po eilinio kampinio sulaukė „Sūduvos“ žaidėjai, tačiau baudos aikštelėje kilusioje sumaištyje „Trakų“ žaidėjams pavyko šiaip ne taip apsiginti.

Pavojingais smūgiais atsakė Vytautas Lukša ir Jurijus Mamajevas, tačiau „Sūduvos“ vartininkas Džiugas Bartkus su jais susitvarkė. Eilinį kartą aktyviai žaidė „Sūduvos“ žaidėjai – Tomas Radzinevičius ir Giorgio Russo. Būtent pastarasis kartą buvo atsidūręs baudos aikštelėje dėkingoje situacijoje, tačiau „Trakų“ gynėjai vėl buvo laiku ir vietoje.

81-ąją rungtynių minutę „Trakų“ treneriui Edgarui Jankauskui teko atlikti priverstinį vartininko keitimą. Strategas vietoje susižeidusio P.Grybausko į aikštę išleido „SMScredit.lt A lygoje“ debiutavusį Joną Saryčevą. Jaunajam „Trakų“ vartų sargui debiutas galėjo apkarsti 84-ąją minutę, bet T.Radzinevičiaus pavojingas smūgis praskriejo greta vartų.

Pačioje rungtynių atomazgoje iniciatyvą perėmė šeimininkai, bet kvapą gniaužančių progų jiems sukurti nepavyko. 94-ąją rungtynių minutę tarsi perkūnas iš giedro dangaus smogė „Trakų“ žaidėjas Povilas Krasnovskis. Svečių saugo smūgis kliudė gynėją, pakeitė kryptį ir privertė D.Bartkų išimti kamuolį iš vartų tinklo. Po šio epizodo antrąją geltoną kortelę prieš save pamatė „Sūduvos“ žaidėjas Marius Činikas, kuris buvo pašalintas iš aikštės.

Per likusį laiką pasiųsta į nokautą „Sūduvos“ ekipa nesurado kokių priešnuodžių prieš puikiai sustyguotą „Trakų“ gynybos mechanizmą. Emocingame mače vyriausiasis teisėjas Edmundas Gaigalas užfiksavo minimalią svečių pergalę 1:0.

Marijampolės „Sūduva“ – „Trakai“ 0:1 (0:0)

"Sūduva": D.Bartkus, M.Ugge, D.Isoda, M.Činikas, M.Kovačevičius, V.Bagdanavičius, G.Russo, K.Chvedukas, M.Andjelkovičius (65 min. A.Brokas), V.Baranovskis (82 min. A.Vaskela), T.Radzinevičius.

"Trakai": P.Grybauskas (81 min. J.Saryčevas), B.Amašukelis, J.Januševskis, L.Klimavičius, A.Lipskis (65 min. N.Astrauskas), J.Kendyšas, V.Lukša, D.Miceika (15 min. D.Zachaževskis), J.Mamajevas, P.Krasnovskis, T.Labukas.

Įvarčiai: P.Krasnovskis (94).

Geltonos kortelės: V.Baranovskis (9), D.Isoda (27), M.Činikas (36, 95), V.Bagdanavičius (57); B.Amašukelis (9).

Raudona kortelė: M.Činikas (95)

Turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Alytaus „Dainava“ 3 0 0 3 0:13 0

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai – po 3 įvarčius turi Evaldas Razulis („Atlantas“), Serge'as Nyuiadzis, Jakubas Wilkas, Kristis Andreou, Linas Pilibaitis (visi – „Žalgiris“) ir Aivaras Bagočius („Kruoja“).