„Barcelona“ išsaugojo galimybę laimėti „Primera“: intriguojančioje dvikovoje katalonai išplėšė pergalę prieš Madrido „Real“ 4:3

Sekmadienio vakarą futbolo gerbėjai išvydo dar vieną bekompromisę ir klasika tapusią dvikovą tarp Madrido „Real“ ir „Barcelona“ ekipų. Pergalės kaina – labai didelė. Viltis laimėti Ispanijos čempionų titulą bandžiusi išsaugoti „Barcelona“ įvarčių lietumi tapusiose rungtynėse įveikė Madrido „Real“ 4:3. „El Clasico“ buvo kupinas visko – įvarčių, 11 metrų baudinių, žaibų tarp žaidėjų, o teisėjas ištraukė ir raudoną kortelę.
„El Clasico“: „Real“ – „Barcelona“
„El Clasico“: „Real“ – „Barcelona“ / „Scanpix“ nuotr.

Po šios pergalės „Primera“ viršūnėje aukščiausia įmanoma įtampa – pirmoje vietoje  su 70 taškų Madrido „Atletico“, tiek pat taškų turintys „Real“ futbolininkai yra antri, o tašku mažiau turinti „Barcelona“ – trečia.

Pirmąjį rungtynių įvartį jau septintąją minutę kaire koja į vartų kampą įmušė Andresas Iniesta po Lionelio Messi perdavimo.

20 minutę nuolat progas kūręs Karimas Benzema galiausiai nubaudė „Barcelona“ ekipą – prancūzas išlygino rezultatą. Nuostabų perdavimą padovanojo Angelis di Maria. Vos po keturių minučių šis duetas suveikė dar kartą ir Karimas Benzema išvedė „Real“ į priekį.

42 minutę Lionelis Messi išlygino rezultatą. Po šio įvarčio įvyko masinis žaidėjų susistumdymas. Geltonomis kortelėmis buvo apdalyti Pepe ir Cescas Fabregasas.

55-ąją minutę rezultatą Madrido naudai persvėrė 11 metrų baudinį realizavęs Cristiano Ronaldo. Portugalą baudos aikštelės prieigose pargriovė Dani Alvesas ir teisėjas nedvejodamas skyrė baudinį, kurį C.Ronaldo užtikrintai realizavo. Per pakartojimą matyti, kad Dani Alvesas varžovą pargriovė ant baudos aikštelės ribų linijos.

63-ąją minutę raudoną kortelę užsidirbo Sergio Ramosas. „Real“ kapitonas bandė sustabdyti Neymarą ir buvo pašalintas iš aikštės. 11 metrų baudinį realizavo ir rezultatą išlygino L.Messi.

83 minutę Lionelis Messi realizavo dar vieną vienuolikos metrų baudinį. Andresas Iniesta atsidūrė tarp Xabi Alonso ir Carvajalio ir griuvo baudos aikštelėje. Geltona kortelė parodyta Xabi Alonso.

Antras kėlinys:  Madrido „Real“ – „Barcelona“ 3:4

86 min. Geltona kortelė Cristiano Ronaldo.

83 min. DAR VIENAS 11 METRŲ BAUDINYS! Lionelis Messi išvedė katalonus į priekį! Andresas Iniesta atsidūrė tarp Xabi Alonso ir Carvajalio ir griuvo baudos aikštelėje. Geltona kortelė parodyta Xabi Alonso.

82 min. „Barcelona“ vis dar bando iškovoti nepaprastai svarbią pergalę. „Real“ galėtų pasitenkinti ir lygiosiomis.

78 min. Cescą Fabregasą pakeitė Alexis Sanchezas.

73 min. Dani Alveso smūgiuotas kamuolys pataikė į skersinį. Trūko labai nedaug, bet rezultatas vis dar lygus. „Barcelona“ spaudė dešimtyje likusius „Real“ futbolininkus.

69 min. Karimą Benzemą pakeitė Raphaëlas Varane. Neymarą – Pedro.

66 min. Geltoną kortelę užsidirbo Sergio Busquetsas.

63 min RAUDONA KORTELĖ SERGIO RAMOSUI! „Real“ kapitonas bandė sustabdyti Neymarą ir buvo pašalintas iš aikštės. 11 metrų baudinį realizavo Lionelis Messi. 3:3

55 min. CRISTIANO RONALDO ĮMUŠĖ NUO 11 METRŲ ŽYMOS! Portugalą baudos aikštelės prieigose pargriovė Dani Alvesas ir teisėjas nedvejodamas skyrė baudinį, kurį C.Ronaldo užtikrintai realizavo. Per pakartojimą matyti, kad Dani Alvesas varžovą pargriovė ant baudos aikštelės ribų linijos. Įdomu, ką rytojaus rytą apie tai pasakys katalonų spauda. 3:2.

52 min. Puikiai varžovų vartų link prasiveržė Garethas Bale'as, perduodamas kamuolį Karimui Benzema, tačiau V.Valdesas sužaidė užtikrintai.

50 min. Antrajame kėlinyje neblogą progą susikūrė brazilas Neymaras, tačiau jo ataką sustabdė Sergio Ramosas.

Pirmas kėlinys: Madrido „Real“ – „Barcelona“ 2:2

45 min. Karimas Benzema turėjo dar vieną puikią progą pasižymėti, bet kamuolys praskriejo šalia vartų. Baigėsi pirmasis kėlinys, kuriame netrūko nieko – keturi įvarčiai, dar bent trys realios progos, aistros aikštėje ir kortelių dalybos.

42 min. LIONELIS MESSI IŠLYGINO REZULTATĄ! Po šio įvarčio įvyko masinis žaidėjų susistumdymas. Sunku pasakyti, kas ką provokavo pirmieji, bet geltonos kortelės buvo paskirtos Pepe ir Cescui Fabregasui. 2:2.

40 min.
Pirmas kampinis šiose rungtynėse buvo pakeltas prie „Real“ vartų. Madrido gynyba suveikė be priekaištų.

35 min. Angelis di Maria užsidirbo geltoną kortelę bandydamas sustabdyti Neymarą.

26 min. Šiame „El Clasico“ visos akys nukreiptos ne į L.Messi ir C.Ronaldo, bet į Karimą Benzemą. Dar viena puiki proga ir „Barcelona“ gelbėjo tik tinkamoje vietoje atsidūręs Gerardas Pique.

24 min. ANTRAS KARIMO BENZEMOS ĮVARTIS! Ir neįtikėtinas Angelio di Maria žaidimas. Argentinietis po pirmo rezultatyvaus perdavimo staiga išbalęs suklupo prie kampinio zonos, tačiau tuoj pat sugrįžo į žaidimą ir atliko antrąjį rezultatyvų perdavimą per penkias minutes. Karimas Benzema padarė viską teisingai susistabdymas kamuolį ir nukreipdamas jį į vartus. 2:1.

20 min. Karimo Benzemos atkaklumas atsipirko – prancūzas išlygino rezultatą! Nuostabų perdavimą padovanojo Angelis di Maria. 1:1.

18 min. Savo laimę smūgiuodamas iš toli pabandė ir Cristiano Ronaldo. Tačiau ne viskas taip paprasta – Victoras Valdesas lengvai sugavo kamuolį.

15 min. Nuo „Real“ gynybos pabėgo ir vienas prieš vartininką atsidūrė Lionelis Messi, bet argentinietis nepataikė į vartus.

13 min. Dvi puikiais progas pelnyti įvartį turėjo Karimas Benzema, tačiau pirmąjį smūgį atrėmė V.Valdesas, o antrasis skriejo virš vartų.

7 min. ...Neilgai! Pirmąjį įvartį kaire koja į vartų kampą įmušė Andresas Iniesta. Po pirmos realios progos „Barcelona“ Madrido tvirtovėje išsiveržė į priekį. Perdavimą atliko Lionelis Messi. – 0:1.

5 min. Diego Lopezas jau turėjo darbo. Madrido komandos vartus atakavo Neymaras. Kitoje aikštės pusėje į vartus smūgiavo Karimas Benzema, tačiau įvarčio dar teks palaukti.

3 min. „Barcelona“ rungtynes pradėjo sau įprastu stiliumi – kontroliuodama kamuolį.

1 min. Abu treneriai į savo startines sudėtis įtraukė visus ginklus, kuriuos tik turi. Startinėse sudėtyse ne tik Lionelis Messi ir Cristiano Ronaldo, bet visas pasaulio futbolo žvaigždynas. Po nedidelės traumos į Madrido startinę sudėtį sugrįžo Karimas Benzema.

Startinės komandų sudėtys:

„Real“: Diego Lópezas; Carvajalas, Pepe, Sergio Ramosas, Marcelo; Xabi, Luka Modričius, Angelis Di María; Garethas Bale'as, Karimas Benzema, Cristiano Ronaldo.

„Barcelona“: Victoras Valdésas, Dani Alves, Gerardas Piqué, Javieras Mascherano, Jordi Alba, Sergio Busquetsas, Xavi, Cescas Fabregasas, Neymaras, Andresas Iniesta, Lionelis Messi.