Galingai atsirevanšavusi Italija išmetė Ispaniją iš „Euro 2016“

Karštame Europos futbolo čempionato aštuntfinalyje Italija 2:0 nugalėjo Ispaniją ir atsirevanšavo už skaudų pralaimėjimą prieš ketverius metus vykusiame turnyro finale. Ketvirtfinalyje laukia ne ką mažiau intriguojanti akistata: Italija – Vokietija.
Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini / „Scanpix“ nuotr.

Ketverius metus kartėlį dėl pralaimėjimo 2012 metų finale jautusi Italijos rinktinė į aikštę žengė laimėti. Jau nuo pirmųjų minučių italai aktyviau žaidė Ispanijos rinktinės aikštės pusėje.

Per pirmas 15 minučių italai sukūrė net kelias pavojingas progas, tačiau Davidas De Gea gelbėjo ispanų vartus.

34 minutę Giorgio Chiellini išvedė italus į priekį. Ederis atliko baudos smūgį iš 22 metrų. Davidas De Gea atmušė žemą italo smūgį, tačiau kamuolio nesugriebė. Prie jo pirmasis pripuolė ir ataką užbaigė G.Chiellini.

Pirmojo kėlinio pabaigoje dar vieną puikią progą sukūrė Emanuele Giaccherini, tačiau puikus Ispanijos vartininko žaidimas išgelbėjo nuo įvarčio į rūbinę.

Supratęs, kad Ispanijos rinktinei reikia permainų, svarbiam keitimui ryžosi Vincente del Bosque. Antrajame kėlinyje Nolito pakeitė Aritzas Adurizas. Jis inicijavo kelias pavojingas progas ir suaktyvino ispanų puolimą. Tiesa, jis rungtynių nebaigė. Futbolininkui patyrus traumą, jį pakeitė Pedro.

Pačioje rungtynių pabaigoje puikų šansą išgelbėti rungtynes turėjo Gerardas Pique. Jis gavo perdavimą, būdamas tiesiai prieš vartus, tačiau jo smūgį sėkmingai blokavo Gianluigi Buffonas.

Jau per pridėtą laiką italai sudavė mirtiną smūgį – po puikaus Matteo Darmiano perdavimo Graziano Pelle nokautavo D.De Gea ir suteikė progą italų treneriui Antonio Conte džiūgaujant šuoliuoti į kitą etapą.

Tai buvo 2012 metų Europos futbolo čempionato finalo pakartojimas. Tuomet ispanai net 4:0 sutriuškino italus.

Italijos ketvirtfinalyje jau laukia Vokietija.

Antras kėlinys: Italija – Ispanija 2:0

90+4 min. Davidas Silva neatlaikė įtampos ir užsidirbo geltoną kortelę.

90+1 min. ĮVARTIS. Graziano Pelle nokautavo ispanus. Tai jau antras jo įvartis šiame čempionate.

90 min. G.Pique vos neišgelbėjo ispanų. Italus gelbėjo G.Buffonas.

89 min. S.Busquetsas ir T.Motta gavo geltonas korteles.

84 min. Matteo Darmianas pakeitė A.Florenzi.

82 min. Lorenzo Insigne pakeitė Ederį.

81 min. Traumą patyrusį A.Adurizą pakeitė Pedro.

77 min. G.Pique taip pat galingai smūgiavo ir G.Buffonas tik griūdamas atmušė kamuolį.

76 min. Ispanai puolė vis agresyviau. A.Iniesta paleido galingą smūgį iš baudos aikštelės prieigų ir davė darbo G.Buffonui.

75 min. Įsiaudrinęs Italijos rinktinės treneris Antonio Conte smūgiavo kamuolį iš aikštės ir buvo įspėtas teisėjų valdytis.

71 min. Lucasas pakeitė A.Moratą.

70 min. Po keitimo pasirodęs Aritzas Adurizas atsidūrė dar vienos atakos smaigalyje. Jo smūgiuotas kamuolys skriejo visai šalia vartų.

58 min. Gerardas Pique „nuskynė“ Ederį, tačiau teisėjas nepastebėjo ispano pražangos.

55 min. Po greitos puikios atakos Ederis atsidūrė vienas prieš vartininką, bet smūgiavo tiesiai į D.De Geą.

54 min. Graziano Pelle gavo geltoną kortelę.

50 min. Ispanai daug aktyviau pradėjo antrąjį kėlinį. Alvaro Morata smūgiavo galva pavojingai į vartų vidurį, tačiau kamuolį gaudė G.Buffonas.

Pirmasis kėlinys: Italija – Ispanija 1:0

45 min. Po stipraus Emanuele Giaccherini smūgio ispanus gelbėjo tik vartininkas D.De Gea.

41 min. Nolito gavo geltoną kortelę.

34 min. ĮVARTIS. Giorgio Chiellini išvedė italus į priekį. Ederis atliko baudos smūgį iš 22 metrų. Davidas De Gea atmušė žemą italo smūgį, tačiau kamuolio nesugriebė. Prie jo pirmasis pripuolė ir ataką užbaigė G.Chiellini.

32 min. Sergio Ramosas visai šalia baudos aikštelės pargriovė G.Pelle. Italų naudai teisėjas paskyrė baudos smūgį.

25 min. Marco Parolo sulaukė perdavimo baudos aikštelėje ir pabandė galva nukreipti kamuolį į vartus. Kamuolys skriejo šalia vartų.

24 min. Geltoną kortelę gavo Mattia De Sciglio.

19 min. Pirmasis ispanų smūgis – C.Fabregaso bandymą blokavo italų gynėjai.

15 min. Sužaidus trečdalį kėlinio ispanų žaidimas – visiškai išderintas. Italijos futbolininkai net perdavimų jau atliko daugiau – 79 prieš 74.

11 min. VĖL! Dar vienas perdavimas į baudos aikštelę, kur E.Giaccherini smūgiavo per save, o kamuolys nuo vartininko lietė virpstą. Vis dėlto italui smūgio metu užfiksuota pražanga, tačiau epizodas ir rodo italų užsidegimą.

8 min. Šansas! Standartinės situacijos metu atlikus perdavimą G.Pelle galva smūgiavo į apatinį vartų kampą, tačiau fantastiškas D.De Gea šuolis išgelbėjo Ispaniją.

5 min. Per pirmas dvi minutes italai surengė dvi gana pavojingas atakas kraštais, tačiau smūgiais į vartus jos nesibaigė. Netrukus stadioną nuplovė itin stiprus lietus, ispanams nepavyko užvaldyti teritorijos, o italų žaidimas buvo labai aktyvus.

Starto sudėtys:

Italija: G.Buffonas; A.Barzagli, L.Bonucci, G.Chiellini; A.Florenzi, M.Parolo, D.De Rossi, E.Giaccherini, M.De Sciglio; G.Pelle, Ederis.

Ispanija: D.De Gea; Juanfranas, G.Piqué, S.Ramosas, J.Alba; S.Busquetsas, C.Fàbregasas; D.Silva, A.Iniesta, Nolito; A.Morata.