„Euro 2016“: mažytis Velsas išspyrė pažemintą Rusiją namo

3 milijonus gyventojų turintis mažytis Velsas pravirkdė galingą Rusijos mešką. Europos futbolo čempionatas Rusijos rinktinei baigėsi gėdingai. Velsas 3:0 sutriuškino rusus ir nepaliko jiems jokių šansų išsikapstyti iš B grupės.
Aaronas Ramsey
Aaronas Ramsey / „Scanpix“ nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Interaktyvus „Euro 2016“ gidas: viskas, ką turi žinoti apie savo komandą​

Kiek netikėtai būtent Velsas tapo B grupės nugalėtoju. Su 6 taškais pirmą kartą į Europos čempionatą patekęs Velsas pranoko galingą kaimynę Angliją. Anglai su penkiais taškais liko antri. Slovakija su 4 taškais dar turės šansą patekti į aštuntfinalį kaip viena geriausių trečiųjų grupių komandų.

Trečią įvartį šiame čempionate įmušęs Garethas Bale‘as tapo rezultatyviausiu turnyro dalyviu.

Tiesa, pirmuosius du įvarčius į Rusijos vartus mušė jo komandos draugai.

Jau vienuoliktą minutę Aaronas Ramsey išvedė Velsą į priekį. Puikų perdavimą atliko Joe Allenas. Tai buvo pirmas A.Ramsey įvartis šiame čempionate.

Už dešimties minučių Neilas Tayloras padvigubino Velso pranašumą. Rusijos gynėjai buvo apsupę G.Bale'ą, kuris meistriškai atidavė kamuolį visiškai laisvam N.Taylorui. Gynėjas iš antro karto nukreipė kamuolį į vartus.

Tašką šiose rungtynėse 67-ąją minutę padėjo G.Bale‘as, kuris sulaukė puikaus A.Ramsey perdavimo ir tiksliai nukreipė kamuolį į vartus.

Kitose B grupės rungtynėse Anglija sužaidė lygiosiomis 0:0 su Slovakija.

Perg.-Lyg.-Pral. Įvarčių santykis Taškai
Velsas 2-0-1 3 6
Anglija 1-2-0 1 5
Slovakija 1-1-1 0 4
Rusija 0-1-2 -4 1

Antrasis kėlinys: Rusija – Velsas 0:3

85 min. A.Dziuba turėjo puikią progą sušvelninti rezultatą, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

67 min. ĮVARTIS. Garethas Bale'as triuškino Rusiją. Po puikaus A.Ramsey perdavimo Velso lyderis įmušė jau trečią įvartį šiame čempionate. Jis tapo rezultatyviausiu turnyro žaidėju.

64 min. Už J.Alleno provokaciją geltoną kortelę gavo P.Mamajevas.

55 min. Dar viena pavojinga valų proga, kurios smaigalyje atsidūrė G.Bale'as.

53 min. Prie sienos priremtas L.Sluckis Romaną Širokovą keitė Aleksandru Golovinu.

50 min. Rusijos rinktinės treneris po pirmojo kėlinio atliko keitimą gynėjų grandyje. Aleksejus Berezuckis pakeitė Vasilijų Berezuckį. Tačiau tai nesustabdė Velso atakų.

Pirmas kėlinys: Rusija – Velsas 0:2

45 min. Per pirmą kėlinį Velsas 8 kartus smūgiavo į rusų vartų plotą, rusai – tik du. Rusijos rinktinei reikia trijų įvarčių, kad galėtų patekti į kitą etapą.

40 min. Dar viena G.Bale'o proga. Pirmajame kėlinyje žaidimą kontroliavo velsiečiai.

30 min. Dar vieną puikią progą turėjo G.Bale'as, bet Rusijos vartininkas šįkart išgelbėjo komandą.

20 min. ĮVARTIS. Rusijos laivas skęsta. Neilas Tayloras padvigubino Velso pranašumą. Rusijos gynėjai buvo apsupę G.Bale'ą, kuris meistriškai atidavė kamuolį visiškai laisvam N.Taylorui. Gynėjas iš antro karto nukreipė kamuolį į vartus.

16 min. Samas Vokesas gavo geltoną kortelę.

11 min. ĮVARTIS. Aaronas Ramsey išvedė Velsą į priekį. Puikų perdavimą atliko Joe Allenas. Tai pirmas A.Ramsey įvartis šiame čempionate.

2 min. Velsas sukūrė greitą progą. G.Bale'as smūgiavo tiesiai į vartininką I.Akinfejevą. Tos pačios atakos metu S.Vokesas atsidūrė nuošalėje.

Starto sudėtys:

Rusija: I.Akinfejevas; I.Smolnikovas, V.Berezuckis, S.Ignaševičius, D.Kombarovas; D.Glušakovas, R.Širokovas, P.Mamajevas; A.Kokorinas, A.Dziuba, F.Smolovas.

Velsas: W.Henessey; C.Gunteris, N.Tayloras, J.Chesteris, B.Daviesas; A.Williamsas, J.Allenas; A.Ramsey, J.Ledley, G.Bale'as, S.Vokesas.