Europos čempionato atranka: triuškinančios Rusijos ir Ispanijos pergalės

Pirmadienį Europoje buvo žaidžiamos atrankos rungtynės į Europos čempionatą. Lietuva 2:0 nugalėjo San Mariną, Anglija 1:0 palaužė Šveicariją. Buvo užfiksuotis ir triuškinančios Rusijos ir Ispanijos pergalės.
Ispanijos futbolo rinktinė
Ispanijos futbolo rinktinė / „Scanpix“ nuotr.

E grupės rezultatus, kurioje varžosi ir Lietuvos rinktinė, galite rasti šioje naujienoje.

G grupė

Rusija – Lichtenšteinas 4:0

Grupės lyderiais tapę rusai sutriuškino Lichtenšteiną. Po įvartį į svečių vartus įmušė Martinas Buechelis (4 min. į savo vartus), Franzas Burgmeieris (50 min. į savo vartus), Dmitrijus Kombarovas (54 min. iš 11 m baudinio) ir Artiomas Dziuba (65 min.).

Juodkalnija – Moldova 2:0

Pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje Mirko Vuciničius įmušė pirmąjį įvartį. 73-ąją minutę Zarko Tomasevičius persvarą padvigubino.

Austrija – Švedija 1:1

7-ąją minutę Davidas Alaba realizavo 11 metrų baudinį ir išvedė austrus į priekį. 12-ąją minutę rezultatą išlygino Erkanas Zenginas.

C grupė

Ukraina – Slovakija 0:1

Vienintelį įvartį 18 minutę įmušė Robertas Makas.

Ispanija – Makedonija 5:1

Ispanijos rinktinei įvarčius įmušė Sergio Ramosas, Paco Alcáceris, Sergio Busquetsas, Pedro ir Davidas Silva.  Agimas Ibraimi atsakė vienu įvarčiu 11 metrų baudiniu.

Liuksemburgas – Baltarusija 1:1

Po įvartį komandoms įmušė Larsas Gersonas ir Stanislavas Dragunas.

Prancūzijoje vyksiančiame 2016 metų Europos futbolo pirmenybių finaliniame etape pirmą kartą dalyvaus 24 rinktinės, o turnyro šeimininkė atleista nuo atrankos varžybų. Dėl likusių 23 kelialapių kovos 53 Senojo žemyno komandos, suskirstytos į devynias atrankos grupes.

Dvi geriausios grupių vienuolikės ir sėkmingiausiai pasirodžiusi tarp trečiojoje pozicijoje likusių ekipų iš karto pateks į finalinį UEFA Euro 2016 (birželio 10 – liepos 10 d.) futbolo čempionato etapą. Dėl likusių keturių vietų atkrintamosiose varžybose kovos aštuonios trečiąsias vietas grupėse užėmusios komandos.