Europos futbolo čempionato atranka: po dviejų pergalių – Lietuvos pralaimėjimas Slovėnijai 0:2

Sekmadienį Lietuvos futbolo rinktinė stojo į kovą su Slovėnijos rinktine. Po ketvirtadienio pergalingų rungtynių su Estija lietuviai 2016 metų Europos futbolo čempionato atrankos E grupėje patyrė pirmąjį pralaimėjimą. Aktyviau žaidę rungtynių pradžioje lietuviai kėlinio viduryje praleido du veterano Milivoje Novakovičiaus įvarčius ir pralaimėjo 0:2.
Rungtynių akimirka / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Prisijunkite prie daugiau nei 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.​

Lietuva – Slovėnija 0:2

Slovėnai į Vilnių atvyko nugalėję šveicarus ir turėjo tikslą iškovoti antrąją pergalę iš eilės. Lietuviai stengėsi slovėnų planus griauti pirmą pusę pirmojo kėlinio ir netgi įmušė kamuolį į vartus, tačiau įvartis nebuvo įskaitytas. Po įvarčio 18-ąją minutę šoninis teisėjas padvejojęs iškėlė vėliavėlę – nuošalė.

30-ąją minutę po susidūrimo ant neštuvų stadioną paliko Mindaugas Panka. Jį pakeitė Gediminas Vičius. Tuomet ir prasidėjo lietuvių bėdos. Slovėnų veteranas 35 metų Milivoje Novakovičius vieną po kito įmušė du įvarčius. Pirmasis krito 33-ąją minutę, kai veteraną baudos aikštelėje pražiopsojo mūsų gynėjai, antrasis – 37-ąją, po puikaus Kevino Kamplo perdavimo iš krašto. Pirmu smūgiu slovėnas pataikė į mūsų vartininką, o atšokusį kamuolį spyrė jau į tuščius vartus. Po šio sukrėtimo lietuviai jau nesugebėjo atsitiesti ir liko be taškų.

Pirmojo kėlinio pabaigoje įvyko susistumdymas šalia slovėnų vartų. Į jį įsitraukė dauguma futbolininkų, tačiau galiausiai jie buvo išskirstyti. Geltonas korteles užsidirbo Arvydas Novikovas ir Deivydas Matulevičius.

Po trejų rungtynių slovėnai ir lietuviai turi po šešis taškus – dvi pergales. Kitas rungtynes lietuviai lapkričio mėnesį žais su Šveicarija.

Kitose grupės rungtynėse Anglija Taline 1:0 palaužė Estiją.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Antrasis kėlinys: Lietuva – Slovėnija 0:2

90 min. Giedrius Arlauskis išgelbėjo Lietuvos vartus po pavojingo Valterio Birsos smūgio.

85 min. Gediminas Vičius stipriu tolimu smūgiu išbandė Slovėnijos vartininką Samirą Handanovičių, tačiau šis neklydo.

74 min. Saulius Mikoliūnas pakeitė Karolį Chveduką.

66 min. Nejcą Pečniką pakeitė Valteras Birsa.

56 min. Karolis Chvedukas užsidirbo geltoną kortelę.

51 min. Slovėnai veržėsi lietuvių vartų link, tačiau galiausiai pavyko išmušti kamuolį į užribį.

48 min. Lietuviai bandė išnaudoti  standartinę situaciją, bet kamuolys skriejo šalia vartų.

46 min. Prasidėjo antrasis kėlinys. Slovėnai atliko pirmąjį keitimą. Alesas Merteljas pakeitė Daliborą Stevanovičių.

Pirmasis kėlinys: Lietuva – Slovėnija 0:2

45 min. Baigėsi pirmasis kėlinys. Antrajame lietuvių lauks sunki užduotis pabandyti išlyginti rezultatą. Lietuviai dominavo pirmoje kėlinio pusėje, bet netekę Mindaugo Pankos praleido du slovėnų įvarčius, dėl kurių labiausiai turėtų graužtis vidurio gynėjai.

45 min. Susistumdymas šalia slovėnų vartų. Į jį įsitraukė dauguma futbolininkų, tačiau galiausiai jie buvo išskirstyti. Geltonas korteles užsidirbo Arvydas Novikovas ir Deivydas Matulevičius.

39 min. Lietuviai uždirbo baudos smūgį iš dešiniojo krašto. A.Novikovas perdavė kamuolį į baudos aikštelę, iš čia kamuolys skriejo kitapus vartų. Uždirbto kampinio išnaudoti nepavyko.

37 min. ĮVARTIS. M.Novakovičius atliko dublį. Per keturias minutes – du įvarčiai. Lietuvių situacija komplikuojasi. Slovėnai įgavo pagreitį.

33 min. ĮVARTIS. Slovėnija išsiveržė į priekį. Pasižymėjo Milivoje Novakovičius.

30 min. Po susidūrimo ant neštuvų stadioną paliko Mindaugas Panka. Jį pakeitė Gediminas Vičius.

25 min. Kampinis prie Slovėnijos rinktinės vartų. Lietuviai nesugebėjo tinkamai išnaudoti standartinės situacijos.

22 min. Geltoną kortelę užsidirbo Daliboras Stevanovičius.

20 min. Iš toli savo laimę pabandė Deivydas Matulevičius. Kamuolys skriejo šalia vartų. Netrukus po to savo progą turėjo ir Arvydas Novikovas. Saugas versdamasis iš dešimties metrų per save pabandė smūgiuoti į vartus, tačiau kamuolys nuskriejo į tribūnas. Sirgaliai vis garsiau skandavo „MES LAIMĖSIM“, o Slovėnijos rinktinės treneris liejo įtūžį ant savo auklėtinių.

18 min. Lietuviai ypač pavojingai priartėjo prie slovėnų vartų ir įrideno kamuolį į vartus, tačiau didžiam visų susirinkusių liūdesiui šoninis teisėjas padvejojęs iškėlė vėliavėlę. Įvartis nebuvo įskaitytas.

11 min. Fiodoras Černychas gavo puikų perdavimą, vienu lietimu pasitaisė kamuolį smūgiui, smagiai užsimojo, bet, kamuolys, užuot šovęs į vartus, nestipriai atriedėjo į slovėnų vartininko rankas.

7 min. Arvydas Novikovas susirinkusius sirgalius pradžiugino gražiu kamuolio priėmimu atbuline koja, tačiau sėkmingai atakos dešiniuoju kraštu užbaigti nepavyko.

1 min. Startinėje Lietuvos rinktinėje treneris I.Pankratjevas padarė du keitimus. Į startinę sudėtį buvo įtrauktas Karolis Chvedukas, kuris pakeitė Mindaugą Kaloną, o Artūras Žulpa pakeitė prieš savaitę nuo rungtynių pradžios žaidusį Gediminą Vičių.

Startinė Lietuvos rinktinės sudėtis: Giedrius Arlauskis, Vytautas Andriuškevičius, Georgas Freidgeimas, Tadas Kijanskas, Egidijus Vaitkūnas, Arvydas Novikovas, Karolis Chvedukas, Mindaugas Panka, Artūras Žulpa, Fiodoras Černychas, Deivydas Matulevičius.