2014 11 15 /23:33

Europos futbolo čempionato atrankoje – pažeminimas: Šveicarija sutriuškino Lietuvą 4:0

Šeštadienio vakarą Šveicarijos Sankt Galeno stadione vyko Europos futbolo čempionato atrankos rungtynės tarp Lietuvos ir Šveicarijos rinktinių. Šveicarijos rinktinė įrodė savo pranašumą – nors Lietuvos rinktinė priešinosi 65 minutes ir mūsų rinktinės vartininkas Giedrius Arlauskis ne kartą gelbėjo vartus, vėliau priešininkai visgi palaužė lietuvius ir sutriuškino rezultatu 4:0.
Xherdanas Shaqiri
Xherdanas Shaqiri / „Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Šveicarija – Lietuva 4:0

Antrą pralaimėjimą 2016 metų Europos futbolo čempionato atrankos turnyre patyrusi Lietuvos rinktinė su šešiais taškais E grupėje nukrito į ketvirtąją vietą.

Šeštadienį lietingu oru Lietuvos futbolininkai svečiuose 0:4 (0:0) turėjo pripažinti antrą pergalę iškovojusios bei į antrąją poziciją pakilusios Šveicarijos (6 tšk.) vienuolikės pranašumą.

Visas rungtynes lietuvius gelbėjęs vartininkas Giedrius Arlauskis 66-ąją minutę įsimušė kamuolį į savus vartus. Tarp šveicarų atsidūręs Lietuvos vartininkas po kampinio netyčia lemtingai suklydo.

Vos po dviejų minučių Fabianas Schäras įmušė antrąjį įvartį į Lietuvos vartus. Ir vėl po kampinio. 80-ąją minutę dar vienas įvartis krito į lietuvių vartus. Atsipalaidavę šveicarai surengė greitą ataką ir pasižymėjo futblininkas, kuris šią ataką ir pradėjo – Xherdanas Shaqiri. 90-ąją minutę pasinaudodamas spraga gynyboje Xherdanas Shaqiri mušė dar vieną įvartį.

Penktojo turo mačą Lietuvos rinktinė kovo 27 dieną išvykoje žais su grupės favorite bei pergalingai žaidžiančia lydere Anglijos (12 taškų) vienuolike.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

Antrasis kėlinys: Šveicarija – Lietuva 4:0

90 min. ĮVARTIS. Lietuvos rinktinė atrodė visiškai palūžusi, ir pasinaudodamas spraga gynyboje Xherdanas Shaqiri mušė dar vieną įvartį.

86 min. Nepaisant solidžios persvaros, šveicarai ir toliau puolė, Lietuvos rinktinė sugebėjo tik milžiniškomis pastangomis kamuolį išmušti toliau nuo vartų. A.Novikovą keitė debiutantas rinktinėje D.Kazlauskas.

80 min. ĮVARTIS. Dar vienas įvartis krito į lietuvių vartus. Atsipalaidavę šveicarai surengė greitą ataką ir pasižymėjo futblininkas, kuris šią ataką ir pradėjo – Xherdanas Shaqiri.

68 min. ĮVARTIS. Fabianas Schäras įmušė antrąjį įvartį į Lietuvos vartus. Ir vėl po kampinio.

66 min. ĮVARTIS. Visas rungtynes lietuvius gelbėjęs vartininkas Giedrius Arlauskis įsimušė kamuolį į savus vartus. Tarp šveicarų atsidūręs Lietuvos vartininkas po kampinio netyčia įsimušė į savus vartus.

64 min. Egidijų Vaitkūną pakeitė Valdemaras Borovskis.

61 min. Arvydo Novikovo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų.

56 min. Puikią progą pasižymėti turėjo Admiras Mehmedi, tačiau šveicarams ir vėl pritrūko sėkmės. Lietuvius gelbėjo virpstas.

50 min. Deividas Matulevičius atliko retą prasiveržimą šveicarų vartų link, tačiau perdavimas į baudos aikštelę nepavyko.

46 min. Šveicarijoje prasidėjo antrasis rungtynių kėlinys.

Pirmasis kėlinys: Šveicarija – Lietuva 0:0

45 min. Po pirmosios rungtynių dalies rezultatas buvo lygus. Šveicarai šešis kartu smūgiavo į vartų plotą, lietuviai – nei vieno. Pagal smūgius vartų link šveicarai pirmavo 7:2.

36 min. Georgas Freidgeimas gavo geltoną kortelę.

35 min. Giedrius Arlauskis patikimai gynė Lietuvos rinktinės vartus, tačiau kūrybos lietuvių žaidime buvo mažai.

24 min. Francois Moubandje teisėjas parodė geltoną kortelę už pražangą prieš Karolį Chveduką.

22 min. Giedrius Arlauskis jau antrą kartą gelbėjo Lietuvos rinktinę nuo itin pavojingų šveicarų atakų.

10 min. Lietuviai gana drąsiai pradėjo rungtynes ir rengė atakas, tačiau šveicarų gynyba neklydo ir greitai perėmė iniciatyvą.

Lietuvos rinktinės startinė sudėtis: Giedrius Arlauskis, Vytautas Andriuškevičius, Tadas Kijanskas, Georgas Freidgeimas, Egidijus Vaitkūnas, Arvydas Novikovas, Artūras Žulpa, Karolis Chvedukas, Gediminas Vičius, Fiodoras Černychas, Deividas Matulevičius.