2016 05 28 /2016 05 29

Baudinių serijoje „Real“ išplėšė Čempionų lygos titulą

Milano „San Siro“ stadione 11-ąjį kartą klubo istorijoje Čempionų lygos finale triumfavo Madrido „Real“ futbolininkai, įveikę „Atletico“ ekipą po 11 metrų baudinių serijos. „Real“ pasižymėjo pirmajame kėlinyje, „Atletico“ po pertraukos rezultatą išlygino, tad pagrindinis laikas ir pratęsimas baigėsi 1:1.
„Real“ triumfas
„Real“ triumfas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Baudinių serijoje „Real“ triumfavo rezultatu 5:3, kai ketvirtąjį baudinį į virpstą pasiuntė Juanfranas, o lemiamą Cristiano Ronaldo užtikrintai įmušė.

Pirmajame kėlinyje „Real“ į priekį išvedė Sergio Ramosas, o antrajame rezultatą išlygino po keitimo pasirodęs Yannickas Carrasco.

Tik pratęsus mačą po pertraukos Pepe užsidirbo pražangą baudos aikštelėje ir „Atletico“ lyderis Antoine'as Griezmannas stojo mušti 11 metrų baudinio. Prancūzas galingai šovė į skersinį.

Verta pažymėti, kad „Real“ įvarčio metu S.Ramosas stovėjo nuošalėje, tad teisėjas Markas Clattenburgas suklydo, įskaitydamas šį įvartį.

Sergio Ramoso įvartis

Tai buvo visiškai kitoks finalas nei vykęs prieš dvejus metus, kai anksti įmušę „Atletico“ futbolininkai atsitraukė į gynybą ir tiesiog siekė užbaigti mačą. S.Ramosui įmušus įvartį jau 15-ąją min. „Atletico“ gana ilgai pratinosi prie besivejančių vaidmens.

Pirmojo kėlinio pabaigoje „Atleti“ pagaliau perėmė kamuolio kontrolę. Abi komandos buvo atlikusios po penkis smūgius, tačiau „Real“ žaidėjų bandymai buvo kur kas pavojingesni.

Antoine'as Griezmannas neįmušė baudinio

Vis dėlto tik prasidėjus antrajam kėliniui „Real“ gynėjas Pepe baudos aikštelėje pargriovė Fernando Torresą. Situacija tikrai slidi, tačiau teisėjas nusprendė skirti baudinį, kurį A.Griezmannas iššvaistė smūgiu į vartų konstrukciją.

70-ąją min. puikios progos neišnaudojo K.Benzema, kuris po 7 minučių buvo pakeistas. Zinedine'ui Zidane'ui tai buvo trečiasis keitimas. Gana keistas sprendimas, kai „Atletico“ spaudimas tik didėjo.

Iškart po keitimo „Real“ turėjo puikią progą užbaigti rungtynes, tačiau Janas Oblakas eilinį kartą išgelbėjo komandą. „Atletico“ perėjus į ataką krito išlyginamasis įvartis, kurį puikiais perdavimais sukūrė Gabi ir Juanfranas, palikę Y.Carrasco tik „uždaryti“ kamuolį į vartus.

Yannicko Carrasco įvartis

Atrodė, kad „Real“ jėgų buvo kur kas mažiau, tačiau D.Simeone neskubėjo pasinaudoti keitimais. Vienas jų pravertė per pratęsimą, kai mačo tęsti nebegalėjo Felipe Luisas.

Per papildomą laiką ne vienas žaidėjas gulinėjo ant aikštės, raumenis traukė mėšlungis, labai pavojingų progų nepavyko sukurti nė vieniems.

Baudinių seriją ekipos pradėjo mušdamos be klaidų: įmušė Lucasas Vazquezas, A.Griezmannas, Marcelo, Gabi, G.Bale'as, S.Niguezas ir S.Ramosas. Tada ketvirtą baudinį Juanfranas kalė į virpstą, o prie kamuolio stojęs visas rungtynes nematomas buvęs Cristiano Ronaldo įmušė ir užtikrino pergalę.

„Real“ – tai 11-asis Čempionų lygas klubo istorijoje. Ekipa iki šiol pralaimėjo tik tris turnyro finalus. 2002 metais su „Real“ klubu Čempionų lygoje triumfavęs ir finale pergalingą įvartį pelnęs Z.Zidane'as tapo septintuoju žmogumi, turnyrą laimėjusiu ir kaip žaidėjas, ir kaip treneris.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Zinedine'as Zidane'as

21:42

PIRMAS KĖLINYS: „Atletico“ – „Real“ 1:0​​​

21:43

Startinės sudėtys:

„Atletico“: J.Oblakas; Juanfranas, S.Savičius, D.Godinas, F.Luisas; Koke, R.Augusto, Gabi, S.Niguezas; A.Griezmannas, F.Torresas.

„Real“: K.Navasas; D.Carvajalis, Pepe, S.Ramosas, Marcelo; T.Kroosas, Casemiro, L.Modričius; G.Bale'as, K.Benzema, C.Ronaldo.

21:55

5 min. „Atletico“ atliko pavojingą skersuotą perdavimą į baudos aikštelę, tačiau Koke nesugebėjo tinkamai ore pataikyti į kamuolį. K.Navasas lengvai jį sugavo.

21:57

6 min. Tai turėjo būti įvartis! G.Baleás pasiuntė baudos smūgį į vartininko aikštelę, kur Casemiro iš poros metrų pataikė tiesiai į J.Oblaką.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Janas Oblakas atmušė artimą Casemiro smūgį

22:01

11 min. ​Kovodamas dėl kamuolio D.Carvajalis grubiai įčiuožė į A.Griezmanną ir gavo geltoną kortelę.

22:01

12 min. Nuo pirmųjų minučių „Real“ spaudė varžovus. Smūgį atliko T.Kroosas, o po kampinio pavojingai pakeltą kamuolį iš baudos aikštelės išmušė gynyba.

22:07

15 min. ĮVARTIS! Sergio Ramosas. Baudos smūgio metu kamuolys pasiekė G.Bale'ą prie baudos aikštelės linijos. Valas galva atliko perdavimą atgal, kamuolys ore apskriejo „Atletico“ gynybą ir S.Ramosas kyštelėjo koją, nuginkluodamas vartininką.

„Scanpix“/AP nuotr./Sergio Ramoso įvartis

22:13

20 min. Po įvarčio žaidimas pernelyg nesikeitė. „Atletico“ ir toliau laukė progų kontratakoms, kamuolio kontrolė buvo „Real“ pusėje.

22:20

2014 metais vykusiame finale būtent S.Ramosas išlygino rezultatą prieš pat rungtynių pabaigą. Tada „Real“ per pratęsimą įmušė tris įvarčius ir šventė pergalę 3:1.

„Scanpix“/AP nuotr./Sergio Ramosas įmušė įvartį antrame finale iš eilės

22:22

31 min. Pavojinga „Real“ ataka po aikštės viduryje Casemiro perimto kamuolio. K.Benzema gavo kamuolį baudos aikštelės dešinėje, o bandymą skersuoti atrėmė J.Oblakas.

22:26

34 min. A.Griezmannas atliko technišką smūgį, taikydamas į viršutinį vartų kampą. Vis dėlto smūgis per silpnas – K.Navasas lengvai kamuolį sugavo.

22:30

39 min. Dar vienas A.Griezmanno smūgis – iš labai toli ir per silpnas. Jokio pavojaus K.Navasui.

22:34

43 min. Šį kartą A.Griezmannas į vartus nepataikė, tačiau smūgis buvo kur kas pavojingesnis. „Atletico“ kelias minutes perėmė kamuolio kontrolę, tačiau kurti sekėsi ne itin gerai.

22:37

45 min. Pirmasis kėlinys baigėsi pagal kamuolio kontrolę jau nežymiai pirmaujant „Atletico“ (52-48). Abi komandos per 45 minutes po penkis sykius smūgiavo į vartus, tačiau „Real“ progos buvo nepalyginamai pavojingesnės.

Po įvarčio „Real“ kiek atsitraukė į gynybą, tačiau kiekviena proga skriedavo į priekį. Įdomu, kad „Real“ visą puolimą konstruoja per dešinįjį G.Bale'o kraštą, o C.Ronaldo kol kas buvo nematomas.

22:52

ANTRASIS KĖLINYS: „Real“ – „Atletico“ 1:1 (1:0)

22:54

47 min. 11 metrų baudinys!​ F.Torresas korpusu bandė atsitverti nuo Pepe, o portugalas koja įvažiavo į puolėją ir jį pargriovė.

22:55

48 min. Antoine'as Griezmannas šauna tiesiai į skersinį. Įvarčio nėra.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Antoineas Griezmannas pataikė tiesiai į skersinį

22:59

52 min. Rungtynių tęsti nebegalėjo D.Carvajalis. Traumą patyrusį gynėją pakeitė Danilo.

23:02

54 min. Po „Atletico“ kampinio į kamuolį bandė pataikė trys žaidėjai. S.Savičiui tai pavyko, tačiau jo liestas kamuolys skriejo šalia virpsto.

23:08

58 min. Puikią progą turėjo S.Niguezas, tačiau irgi nepataikė į vartus. K.Navasas nebūtų turėjęs šansų.

23:17

68 min. C.Ronaldo labai pavojingai įsiveržė į baudos aikštelę, tačiau nespėjo atlikti smūgio, gynėjas išmušė kamuolį. Portugalas ir toliau nesukūrė nieko pavojingo.

23:18

70 min. Puiki proga! K.Benzema dešinėje išvestas kone vienas prieš vartininką, tačiau galingą prancūzo smūgį J.Oblakas sugebėjo atmušti.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Karimas Benzema nepasinaudojo idealia proga

23:19

72 min. Isco pasirodė aikštėje vietoj T.Krooso.

23:24

77 min. K.Benzema paliko aikštę – jį pakeitė L.Vazquezas.

23:26

78 min. „Real“ turėjo du nuostabius šansus užbaigti mačą. G.Bale'as įspūdingai apsivarė kelis varžovus, numetė kamuolį C.Ronaldo, kuris iššoko vienas prieš vartininką, tačiau J.Oblakas atmušė smūgį. Pats G.Bale'as jau mušė į vartininko paliktus vartus, bet iš juose stovėjusių kelių gynėjų vienas kamuolį išmušė.

23:28

79 min. ĮVARTIS! Yannickas Carrasco. Fantastiškas Gabi perdavimas gynėjams virš galvų, kamuolys atsidūrė pas Juanfraną, kuris nestabdydamas kamuolio puikiai jį perdavė skersai vartų, kur perdavimą uždarė Y.Carrasco.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Yannickas Carraso išlygino rezultatą

23:35

87 min. Labai aštrus Marcelo skersuotas perdavimas iš dešinės praskriejo visiems virš galvų.

23:39

90 min. ​M.Clattenburgas pridėjo 3 minutes.

23:41

90+3 min. Y.Carrasco vienas skriejo pirmyn, o S.Ramosas jį pargriovė aikštės viduryje. Tai atrodė lyg paskutinės vilties pražanga, tačiau teisėjas „Real“ kapitonui parodė tik geltoną kortelę. Gabi niršo ant arbitro ir taip pat gavo kortelę.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Gabi

23:42

Pratęsimas: „Real“ – „Atletico“ 1:1 (1:0)

23:49

93 min. ​Danilo gavo geltoną kortelę.

23:52

95 min. PROGA! ​Po kampinio kone visiškai laisvas buvęs C.Ronaldo nesugebėjo pataikyti į vartų plotą.

23:58

100 min. „Atletico“ visiškai valdė žaidimą, tačiau „Real“ karts nuo karto surengdavo kontratakas. G.Bale'as po vienos jų atliko labai galingą smūgį iš 16 metrų, kurį atmušė gynėjai.

00:08

108 min. L.Hernandezas pakeitė rungtynių tęsti nebegalėjusių F.Luisą.

00:12

112 min. Geltona kortelė parodyta Pepe. Gynėjas po pražangos gulėjo, sunkiai kvėpuodamas. Šlubčiojo ir Marcelo, G.Bale'as.

00:17

115 min. Rungtynių tęsti nebegalėjo Koke. Jį pakeitė T.Partey. Žaidimas vyko gana ramiai, daugeliui futbolininkų jau skaudėjo raumenys, jie judėjo sunkiai.

00:22

119 min. Y.Carrasco kovodamas su Pepe susižeidė. Epizodas atrodė labai bjauriai, mat „Atletico“ žaidėjo koja labai nenatūraliai užsilenkė, puolėjas rodė, kad negali tęsti mačo.