Futbolo A lyga: „Trakai“ čempionato pertrauką pasitinka iškovoję šeštąją pergalę iš eilės

„Trakų“ ekipos saugas Jurijus Mamajevas atliko dublį ir padėjo savo komandai iškovoti dešimtąją pergalę čempionate. XIX turo „SMScredit.lt A lygos“ dvikovoje senosios sostinės riteriai įveikė „Klaipėdos granitą“ rezultatu 2:1 (1:0). Po šios pergalės Edgaro Jankausko auklėtiniai atsilikimą iki Vilniaus „Žalgirio“ sumažino iki šešių taškų, o uostamiesčio klubas liko aštuntoje turnyro lentelės pozicijoje.
"Klaipėdos granitas" / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pirmoji rungtynių pusė neišsiskyrė pavojingais momentais tiek prie šeimininkų, tiek prie svečių vartų. Visgi, viena grubi klaipėdiečių klaida kainavo jiems įvartį. Visiškai laisvas 21-ąją minutę baudos aikštelėje atsidūręs ir kamuolio sulaukęs Jurijus Mamajevas savo šansu pasinaudojo ir tiksliu smūgiu išvedė „Trakų“ futbolininkus į priekį.

Įmušę įvartį senosios sostinės riteriai leido „Klaipėdos granitui“ ilgiau kontroliuoti kamuolį, bet demonstruodami patikimą gynybą neleido varžovams ilgą laiką sukurti aštrių epizodų prie savųjų vartų.

Tik pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje Roberto Poškaus auklėtiniai suaktyvėjo, bet gerai sužaista kelių minučių atkarpa apčiuopiamo rezultato neatnešė.

Po pertraukos „Trakai“ tai pat užtikrintai saugojo savo gynybinius įtvirtinimus, bet 62-ąją minutę standartinės padėties kilus sumaiščiai kamuolys atšoko prie Olego Dmytrenko, kuris stipriu smūgiu nepaliko jokių vilčių Tadui Kauneckui.

Gana nykiai po pirmojo įmušto įvarčio rungtyniavę „Trakų“ futbolininkai, patyrę šaltą dušą nepasimetė ir siekė atstatyti turėtą persvarą.

Po dviejų iš eilės kampinių Dzmitrijus Koubas ir Tadas Labukas galva smūgiavo į vartus, bet puolėjų bandymai buvo nesėkmingi. Visgi, 72-ąją minutę šeimininkai vėl privertė sirgalius pašokti iš savo vietų. J.Mamajevas sulaukęs kamuolio aikštės viduryje atliko puikų reidą link varžovų vartų ir nuostabiu smūgiu iš 20 metrų antrą sykį privertė kapituliuoti Eduardą Kurskį.

Po kelių minučių kairiuoju kraštu prasiveržęs Vytautas Lukša atliko perdavimą Dariui Miceikai, kurio smūgį atrėmė „Klaipėdos granito" vartininkas.

Per likusį rungtynių laiką „Trakų“ vartams rimčiau pagrasino tik pirmojo klaipėdiečių įvarčio autorius O.Dmytrenko, tačiau jo iš toli smūgiuotą kamuolį sugavo patikimai sužaidęs T.Kauneckas.

„Trakai“ – „Klaipėdos granitas“ 2:1 (1:0)

“Trakai”: T.Kauneckas, B.Amašukelis (71 min. A.Lipskis), J.Januševskis, L.Klimavičius, D.Zachaževskis, J.Kendyšas, P.Krasnovskis (46 min. V.Lukša), J.Mamajevas, D.Miceika, D.Koubas (81 min. N.Astrauskas), T.Labukas.

“Klaipėdos granitas”: E.Kurskis, R.Borusas, D.Šiškinas, O.Tarasenko, O.Dmytrenko, T.Čargeišvilis, D.Galkevičius, V.Grigaitis (76 min. B.Ignatjevas), A.Jurgelevičius (46 min. G.Adžijevas), E.Veliulis, M.Zizelevas.

Įvarčiai: J.Mamajevas (21,72) ; O.Dmytrenko (62).

Geltonos kortelės: D.Zachaževskis (29), D.Koubas (87).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Alytaus „Dainava" 19 1 0 18 4:108 3

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: T.Radzinevičius („Sūduva“), N.Tokičius („Šiauliai“) ir R.Beniušis („Kruoja“) – po 9 įvarčius.