Futbolo A lygoje „Kruojos“ puolimas nuskandino ir „Klaipėdos granito“ laivą

„Kruojos“ puolimo mašina nemažina savo apsukų antroje „SMScredit.lt A lygos“ čempionato pusėje. Šiaurės Lietuvos komanda XXII-ojo turo rungtynėse uostamiestyje 5:1 (3:0) sutriuškino „Klaipėdos granitą“. Net trylika įvarčių per tris pastaruosius mačus įmušę pakruojiškiai pakilo į antrąją turnyro lentelės vietą, aplenkdami rungtynėmis mažiau sužaidusius „Trakus“ ir Marijampolės „Sūduvą“.
Darius Jankauskas
Darius Jankauskas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Jau 3-ąją minutę suskambo pirmasis pavojaus skambutis uostamiesčio komandos gynybos linijoje. Gražinus į žaidimą kamuolį iš užribio, aikštės šeimininkų baudos aikštelėje kilo gaisras ir tik puiki Luko Lidakevičiaus reakcija išgelbėjo „Klaipėdos granitą“ po labai pavojingo Nerijaus Mačiulio smūgio pažeme.

Antrasis pavojingas momentas prie Klaipėdiečių vartų baigėsi pirmuoju įvarčiu 8-ąją minutę. Tautvydas Eliošius puikiu perdavimu iš gilumos vieną prieš vartus išvedė Robertą Vėževičių. Saugas šaltakraujiškai susitvarkė su jį pasitikusiu vartininku, nukreipdamas kamuolį į vartų kampą.

Praleistas įvartis pažadino „Klaipėdos granitą“. Pajūrio futbolininkai ėmė vis daugiau kontroliuoti kamuolį, tuo tarpu „Kruoja“ atsitraukė link savo vartų ir ieškojo progų greitos atakoms. Dominykas Galkevičius galėjo išlyginti rezultatą, tačiau, baudos aikštelėje suklaidinus gynėją, pavedė technika ir stiprus smūgis buvo labai netaiklus.

Kėlinio viduryje antrąją įvartį galėjo pelnyti R.Vėževičius. Po pražangos aikštės viduryje N.Mačiulis atliko labai tolimą perdavimą link galinės varžovų linijos. Čia oro dvikovą laimėjo Ričardas Beniušis ir numetė kamuolį įkirtusiam R.Vėževičiui, bet saugas nesugebėjo nukreipti kamuolio į vartus.

Vis daugiau dėmesio puolimui skyręs ir gynybą primiršęs „Klaipėdos granitas“ buvo nubaustas 34-ąją minutę. Suteiktas erdves kairėje pusėje išnaudojęs R.Vėževičius paprastu perdavimu baudos aikštelėje surado visiškai laisvą N.Mačiulį, kuris ramiai nukreipė kamuolį į tolimą vartų kampą.

Uostamiesčio komandos gynyba darsyk subyrėjo po penkių minučių. R.Vėževičiui aikštės šeimininkai vėl suteikė daug laisvės kairėjo pusėje. Saugas individualiu reidu priartėjo prie baudos aikštelėje ir neįtikėtinu smūgiu pataikė tiesiai į viršutinį vartų kampą.

Po pertraukos įvarčių fiesta tęsėsi. Du žaidėjus pakeitę aikštės šeimininkai metėsi į priekį ir sušvelnino rezultatą 53-ąją minutę, kai Ernesto Veliulio perdavimą tiksliu smūgiu užbaigė aikštelėje tik antrajame kėlinyje pasirodęs Artūras Kurbangalijevas.

Emocinis klaipėdiečių pakilimas baigėsi jau po trijų minučių. R.Beniušis laimėjo eilinę oro dvikovą, pirmasis prie link vartų pasiųsto kamuolio atsidūrė Tomas Birškys ir tiksliai perkėlė jį per L.Lidakevičių.

78-ąją minutę antrąją geltoną kortelę prieš save išvydo ir aikštę buvo privertas palikti klaipėdietis Aivaras Meškinis. Po šio pašalinimo nebeliko ir mažiausių abejonių dėl dvikovos baigties.

Tašką rungtynėse padėjo penktąjį „Kruojos“ įvartį 85-ąją minutę taikliu smūgiu galva po standartinės situacijos pelnęs Radanfahas Abu Bakras. Gynėjas pasižymėjo antrose rungtynėse paeiliui.

„Klaipėdos granitas“ – Pakruojo „Kruoja“ 1:5 (0:3)

„Klaipėdos granitas“: L.Lidakevičius, D.Nakrošius, R.Pilotas (46 min. R.Borusas), A.Meškinis, O.Tarasenko, E.Baranauskas (46 min. A.Kurbangalijevas), O.Dmytrenko, D.Galkevičius, A.Ribokas, E.Veliulis, M.Zizelevas (70 min. B.Ignatjevas).

„Kruoja“: M.Matuzas, R. Abu Bakras, M.Adamenko, S.Nieminenas, E.Pilypas, D.Strockis, T.Birškys (69 min. T.Bobbas), R.Vėževičius (83 min. A.Bagočius), T.Eliošius, N.Mačiulis (76 min. D.Jankauskas), R.Beniušis.

Įvarčiai: A.Kurbangalijevas (53); R.Vėževičius (8, 39), M.Mačiulis (34), T.Birškys (56), R.Abu Bakras (85).

Geltonos kortelės: A.Meškinis (63, 78), D.Nakrošius (90+1).

Raudonos kortelės: A.Meškinis (78).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Alytaus „Dainava“ 22 1 0 21 8:117 3

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: N.Tokičius („Šiauliai“) – 12, Elivelto („Ekranas“) – 10 įvarčių.