Italai, ispanai ir olandai sugriebė bilietus į Europos futbolo čempionatą, estai grasina sensacija

Italijos, Ispanijos ir Olandijos futbolo rinktinės dalyvaus 2012 metų Europos futbolo čempionate, kuris kitą vasarą vyks Lenkijoje ir Ukrainoje. Europos rinktinės antradienį sužaidė net 19 rungtynių.
Estai įmušė 4 įvarčius
Estai įmušė 4 įvarčius. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Kaip jau rašėme, vienose iš jų Lietuva 0:1 nusileido Škotijai ir palaidojo savo šansus I grupėje.

Grupės nugalėtojos titulą ir bilietą į Europos čempionatą pelnė pasaulio čempionė Ispanija, kuri namuose nepasigailėjo Lietuvos skriaudiko Lichtenšteino – 6:0.

Italai kelialapį į kitąmet vyksiantį čempionatą pelnė 1:0 palaužę slovėnus. Kitose C grupės rungtynėse kiek netikėtai lengvai laimėjo estai – 4:1 sutriuškinę šiaurės airius. Po šios pergalės estai (13 tšk.) pakilo į trečią grupės vietą ir vis dar kovoja dėl kelialapio į Europos futbolo čempionatą.

E grupėje nepriekaištingą pergalių seriją pratęsė Olandija – 2:0 išvykoje prieš Suomiją. Aštuntas laimėjimas iš eilės garantavo grupės nugalėtojų vardus pajėgiausiai pagal FIFA reitingą rinktinei.

Sunkią pergalę iškovojo G grupėje esantys anglai, kurie namuose tik 1:0 palaužė Velsą.

D grupėje dar kartą kluptelėjo Prancūzija, svečiuose nepalaužusi Rumunijos – 0:0. Tokiu pačiu rezultatu baigėsi ir mūšis tarp B grupės lyderių – Rusija namuose neįveikė Airijos (0:0).

Tragiškai B grupės rungtynės susiklostė Slovakijai. Pasaulio čempionato dalyvę savų žiūrovų akivaizdoje pažemino futbolo nykštukė Armėnija – 0:4.

Švieslentė

Azerbaidžanas 3 2 Kazachstanas
53' R. Aliyevas
62' M. Shukurovas (11 m)
68' V. Dzavadovas
20' S.Ostapenko
78' V.Evstigneevas
Austrija 0 0 Turkija

Rusija 0 0 Airija

Makedonija 1 0 Andora
 59' M.Ivanovskis
Slovakija 0 4 Armėnija
  57' Y. Movsisyanas
70' H. Mkhitaryanas
80' G. Ghazaryanas
90' A. Sarkisovas
Estija 4 1 Šiaurės Airija
 28' M. Vunkas
32' T. Kinkas
59' S. Zenjovas
90' K. Saagas
39' R. Piiroja (į savo vartus)
Serbija 3 1 Farerų salos
 6' M. Jovanovičius
23' Z. Tosičius
69' Z. Kuzmanovičius
37' F. Benjaminsenas
Italija 1 0 Slovėnija
 85' G.Pazzini
Bosnija ir Hercegovija 1 0 Baltarusija
 87' Z. Misimovičius 34' T. Kalachevas (raud. kort.)
85' A. Martynovichas (raud. kort.)
Liuksemburgas 2 1 Albanija
 27' G.Bettmeris
78' A.Joachimas
64' E.Bogdani
54' A.Agolli (raud. kort.)
85' E.Bogdani (raud. kort.)
Suomija 0 2 Olandija
 60' P.Hetemaj (raud. kort.) 29' K.Stroootmanas
90' L.d. Jongas
Moldova 0 2 Vengrija
  7' V.Vanczakas
83' G.Rudolfas
Latvija 1 1 Graikija
 20' A.Cauna 84' A.Papadopoulous
Malta 1 1 Gruzija
 25' M.Mifsudas 15' J.Kankava
Šveicarija 3 1 Bulgarija
 45', 64' ir 90' X.Shaqiri 9' I.Ivanovas
65' Z.Milanovas (raud. kort.)
Anglija 1 0 Velsas
 35' A.Youngas
Danija 2 0 Norvegija
 24' ir 44' N.Bendtneris
Ispanija 6 0 Lichtenšteinas
 34'ir 37' A. Negredo
60'ir 79' D. Villa
44' X. Hernandezas
52' S. Ramosas

Rumunija 0 0 Prancūzija

San Marimas 0 5 Švedija
53' D.Simoncini (raud. kort.) 64' K. Kallstromas
70'ir 90' C. Wilhelmssonas