Italijos futbolo čempionate – Milano „Inter“ košmaras

Tituluotasis Milano „Inter“ klubas – nokdaune. Nepasiteisinant drąsiems trenerio Gian Piero Gasperini sprendimams, antradienio vakarą ekipa patyrė dar vieną žeminantį pralaimėjimą – šį sykį Italijos futbolo čempionate išvykoje 1:3 nusileido „Serie A“ lygos naujokei „Novaros“ vienuolikei.
Italų spauda neabejojo, jog treneris Gian Piero Gasperinis bus atleistas
Italų spauda neabejoja, jog treneris Gian Piero Gasperinis netrukus bus atleistas. / „Scanpix“ nuotr.

Per tris pirmuosius nacionalinio čempionato mačus „Inter“ (1 tšk.) neiškovojo nė vienos pergalės bei su dviem pralaimėjimais rikiuojasi 18-oje vietoje. Be to, milaniečiai sensacingai savų žiūrovų akivaizdoje pralaimėjo pirmąją Čempionų lygos dvikovą prieš kuklų „Trabzonspor“ klubą iš Turkijos.

Daug kritikos susilaukiantis G.P.Gasperini antradienį išliko ištikimas taktinei schemai 3-4-3, tačiau kandžių replikų po dar vieno pralaimėjimo susilaukė dar ir todėl, kad antrajame kėlinyje atsiliekant vienu įvarčiu pasodino ant atsarginių suolelio Diego Forlaną bei ryškiausią žvaigždę Wesley Sneijderį. Italijos spauda trimituoja, kad stratego dienos – jau suskaičiuotos, nors dar prieš keletą dienų „Inter“ prezidentas tikino nedarysiąs skubių sprendimų.

Puikiai rungtyniavę šeimininkai „Novaros“ futbolininkai į priekį išsiveržė pirmojo kėlinio pabaigoje, kai 38 minutę po Estebano Cambiasso klaidos kamuolį į tinklą pasiuntė Andrea Mazzarani.

Po pertraukos aikštėje neliko D.Forlano, o „Inter“ žaidimas ir toliau nesiklijavo. Padėtis galutinai komplikavosi 84 minutę, kuomet Andrea Ranocchia baudos aikštelėje pargriovė Takayuki Morimoto bei nepaliko teisėjui kitos išeities, kaip pašalinti futbolininką iš aikštės bei skirti 11 metrų baudinį. Jį sėkmingai realizavo Filippo Porcari.

Tiesa, svečių viltys netrukus atgimė, mat E.Cambiasso iš maždaug 11 metrų sušvelnino santykį, tačiau kone kita „Novaros“ ataka baigėsi trečia vinimi į „Inter“ karstą, kurią įkalė Marco Rigoni, pirmasis suskubęs prie vartininko Julio Cesaro atmušto kamuolio.

Švieslentė

„Novara“ 3 1 Milano „Inter“
38' [1:0] R.Meggiorini
86' [2:0] M.Rigoni (iš 11 m. baudinio)
90' [3:1] M.Rigoni
89' [2:1] E.Cambiasso
85' iš aikštės pašalintas A.Ranocchia