Karčios klaidos: Lietuvos futbolininkai Grozne neprilygo Rusijai

Šeštadienį Grozne vykusiame mače Lietuvos B rinktinė neprilygo Rusijos B nacionalinei ekipai – šeimininkai šventė pergalę rezultatu 2:0. Abu įvarčiai į svečių vartus buvo įmušti pirmajame kėlinyje po Lietuvos futbolininkų klaidų.
Mindaugas Panka.
Mindaugas Panka. / T.Lukšio/BFL nuotr.

Daugiausia iš A lygos futbolininkų sudaryta rezervinė Lietuvos futbolo rinktinė (B), vadovaujama Raimondo Žutauto, šiose rungtynėse išbandė visus žaidėjus, išskyrus vartininką Marių Rapalį.

Pralaimėjimą lėmė klaidos

Dvikova R.Žutauto treniruojamiems mūsų šalies futbolininkams prasidėjo nesėkmingai – 9 minutę kamuolį į tinklą smūgiu iš maždaug 20 metrų pasiuntė gynėjas Olegas Samsonovas. Tiesa, kaltė dėl šio įvarčio gula ant kumščiu į kamuolį nepataikiusio vartininko Sauliaus Klevinsko pečių.

Evaldo `emioto nuotr./Raimondas Žutautas
Lietuvos komandą treniravo Raimondas Žutautas.

Įgiję pranašumą rusai kurį laiką kontroliavo žaidimą, bet vėliau jis išsilygino. Tiesa, rimčiau pagrasinti varžovų vartams svečiams nesisekė.

Visgi dar viena šiurkšti klaida kėlinio pabaigoje leido šeimininkams nepelnytai padvigubinti pranašumą – Vytautas Andriuškevičius nevykusiai galva mėgino perduoti kamuolį vartininkui, bet jį perėmęs Andrejus Eščenko vienu lietimu antrą kartą nuginklavo S.Klevinską.

Savo progų neišnaudojo

Tuoj po pertraukos Lietuva turėjo progą sušvelninti skirtumą, tačiau po Lino Pilibaičio smūgio iš 11 metrų kamuolys pataikė į varžovų gynėją, o pirmasis prie jo suskubęs Algis Jankauskas pakartotiniu bandymu nepataikė į vartus. Kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo pavojingiausia mūsiškių ataka per visą mačą.

Vėliau rusai perėmė iniciatyvą ir galėjo įtvirtinti pergalę. 66 minutę arti tikslo buvo rusas Aleksejus Jonovas, bet suklaidinęs du gynėjus jis smūgiavo greta virpsto. Netrukus komandą gelbėjo S.Klevinskas, kojomis atrėmęs Igorio Koronovo bandymą.

Grėsmė S.Klevinsko vartams kilo dar kelis sykius, tačiau daugiau įvarčių pelnyta nebuvo ir rusai nugalėjo dviejų įvarčių skirtumu.

Švieslentė

Rusija B 2 0 Lietuva B
9' [1:0] O.Samsonovas
41' [2:0] A.Eščenko

Įvarčiai:

Lietuva B: S.Klevinskas, V.Andriuškevičius, T.Mikuckis, A.Jankauskas, E.Vaitkūnas, L.Pilibaitis, M.Panka, V.Lukša, V.Šilėnas, M.Papšys, R.Beniušis.

Atsarginiai: M.Rapalis, V.Mižigurskis, M.Kalonas, D.Matulevičius, P.Leimonas, V.Slavickas, M.Šoblinskas, G.Vičius.

Rusija B: J.Pomazanas, A.Gadžibekovas, A.Sapeta, O.Samsonovas, V.Granatas, D.Kombaro, Z.Sadaevas, A.Eščenko, V.Kulikas, J.Šipitsinas, J.Makejevas.

Atsarginiai: S.Džanaevas, A.Buivolovas, I.Taranovas, K.Kombarovas, A.Jonovas, A.Prudnkovas, A.Pavlenko, I.Koronovas, R.Bugaevas, S.Fominas.

Teisėjas: I.Jegorovas (Rusija)