-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!

Baudinių dramą laimėjusi Lenkija – pirmoji ketvirtfinalio dalyvė

Robertas Lewandowskis ir toliau lieka neįmušęs Prancūzijos stadionuose, tačiau ir be savo kapitono įvarčių Lenkija tęsia kelionę Europos čempionate. Pirmajame turnyro aštuntfinalyje po 11 metrų baudinių serijos Adamo Nawalkos auklėtiniai eliminavo šveicarus.
 Jakubas Blaszczykowskis
Jakubas Blaszczykowskis / „Scanpix“ nuotr.

Pagrindinis rungtynių laikas pasibaigė taikiai 1:1, o per pratęsimą įvarčių įmušta nebuvo. Visi penki lenkų baudiniai buvo tikslūs, o šveicaras Taulantas Xhaka šovė pro šalį.

Lenkai baudinių seriją laimėjo 5:4 ir žengė į ketvirtfinalį, kuriame susitiks su kroatais arba portugalais. Šių komandų akistata šeštadienio vakarą vyks Lanse.

Lenkijos komandą 39-ąją minutę į priekį išvedė Jakubas Blaszcykowskis, o 82-ąją minutę rezultatą išlygino įspūdingo grožio įvartį įmušęs Xherdanas Shaqiri.

Iki šeštadienio dvikovos Šveicarijos ir Lenkijos futbolininkai tarpusavyje buvo susitikę 10 kartų. Keturis buvo laimėję lenkai, penkios dvikovos baigėsi lygiosiomis ir tik kartą – 1976-aisiais draugiškame mače Bazelyje 2:1 – nugalėjo šveicarai.

Startinės komandų sudėtys:

Šveicarija: Yannas Sommeris, Stephenas Lichsteineris, Haris Seferovičius, Granitas Xhaka, Valonas Behrami, Ricardo Rodriguezas, Blerimas Džemaili, Admiras Mehmedi, Johanas Djourou, Fabianas Scharas, Xherdanas Shaqiri.

Lenkija: Luksaszas Fabianskis, Michalas, Pazdanas, Arturas Jedrzejczykas, Krzysztofas Maczynskis, Arkasiuszas Milikas, Robertas Lewandowskis, Grzejorzas Krychowiakas, Kamilas Grosickis, Kamilas Glikas, Jakubas Blaszcykowskis, Lukaszas Piszczekas.

Rungtynių eiga:

Lenkai turėjo puikią progą jau pačią pirmąją dvikovos minutę. Po Johano Djourou apmaudžios klaidos gerą šansą turėjo Arkasiuszas Milikas, bet nepataikė į tuščius vartus.

Pirmosiomis minutėmis iniciatyva akivaizdžiai priklausė lenkams. Jie spaudė savo varžovus po visą aikštę, vos tik varžovams pavykdavo perimti kamuolį.

10-ąją minutę pirma pavojinga proga kilo ir prie lenkų vartų. Po Xherdanas Shaqiri perdavimo į vartus iš kelių metrų nepataikė Blerimas Džemaili.

Atlaikius pirmą šturmą, šveicarai jautėsi vis geriau. Įpusėjus kėliniui, žaidimas išsilygino.

32-ąją minutę neblogą progą turėjo Arkasiuszas Milikas. Kitoje aikštės pusėje šveicarai atliko pirmą smūgį į vartų plotą – po kampinio galva mušė Fabianas Scharas.

39-ąją minutę puikią kontrataką surengė lenkai ir pelnė pirmą įvartį. Kamilas Grosickis suklaidino du varžovus ir atliko labai gerą perdavimą į dešinę, Arkasiuszas Milikas meistriškai praleido kamuolį, o Jakubas Blaszcykowskis tiksliu smūgiu išvedė savo komandą į priekį – 1:0.

Pirmasis kėlinys taip ir baigėsi.

Antrą rungtynių kėlinį geriau pradėjo šveicarai. Jau pačioje jo pradžioje labai pavojingai į baudos aikštelę įsiveržė Xherdanas Shaqiri, bet lenkams pavyko apsiginti.

Neblogą šansą padvigubinti persvarą turėjo Arkadiuszas Milikas, bet juo nepasinaudojo, o 53-ąją minutę labai pavojingai greta vartų smūgiavo įvarčio autorius Jakubas Blaszcykowskis.

Šveicarijai iniciatyvos perimti niekaip nesisekė. Lenkai toliau įvėlė savo varžovus į klampų žaidimą aikštės viduryje ir patys retsykiais pavojingai kontratakuodavo.

73-ąją minutę puikų baudos smūgį apvesdamas sienelę atliko Ricardo Rodriguezas, bet Lukaszas Fabianskis pirštų galais atmušė kamuolį iš vartų devyniukės.

Vladimiras Petkovičius stiprino savo komandos puolimą. Nuo kėlinio vidurio šveicarai žaidė trimis puolėjais.

Šveicarų presas po truputį spaudė vis labiau. 79-ąją minutę po Hario Seferovičiaus smūgio kamuolys sudrebino lenkų vartų skersinį.

82-ąją minutę Xherdanas Shaqiri įmušė įvartį, kuris drąsiai galės pretenduoti į viso čempionato gražiausio taiklaus smūgio nominaciją. Kamuolys atšoko ties 16 metrų linija Šveicarijos rinktinės lyderiui ir šis smūgiu per save išlygino rezultatą – 1:1. Kamuolys įskriedamas į vartus dar lietė virpstą.

Pagrindinis rungtynių laikas baigėsi taikiai. Komandoms teko žaisti pratęsimą.

Pratęsimo pradžioje aktyvesni buvo šveicarai, tačiau kažko pavojingesnio jiems sukurti nepavyko.

Pirmoji pratęsimo dalis praėjo be aštresnių epizodų.

Antroje pratęsimo pusėje vėl aktyvesni buvo šveicarai. 113-ąją minutę šveicarai galėjo nulemti rungtynių likimą. Po Xherdano Shaqiri perdavimo puikią progą pasižymėti turėjo Erenas Derdiyokas, bet galva jo smūgiuotą kamuolį sugebėjo atmušti Lenkijos rinktinės vartininkas.

Prireikė baudinių serijos.

Baudinių serija:

Pirmasis mušė Šveicarijos rinktinės kapitonas Stephanas Lichtsteineris. Jis buvo tikslus.

Robertas Lewandowskis taip pat smūgiavo daugiau nei užtikrintai – 1:1.

Granitas Xhaka nepataikė į vartus, o Arkadiuszas Milikas buvo tikslus. Lenkai priekyje 2:1.

Xherdanas Shaqiri apgavo vartininką, bet taiklus buvo ir lenkų vidurio gynėjas Kamilis Glikas.

Fabian Scharas lėtai, bet užtikrintai, tačiau Jakubas Błaszczykowskis vėl nesuklydo – 4:3.

Ricardo Rodríguezas buvo tikslus, bet Grzegorzas Krychowiakas įmušė irgi ir išvedė lenkus į ketvirtfinalį – 5:4.