-50% metinei prenumeratai. Velykų dovana!

Kontroliniame mače Lietuvos futbolo rinktinės trenerį Raimondą Žutautą nudžiugino puolėjai

Lietuvos nacionalinė „B“ futbolo rinktinė trečiadienį draugiškose rungtynėse Marijampolėje įrodė pranašumą prieš jaunimo (U–21) komandą. Kontrolinėje dvikovoje vyresnieji nugalėjo rezultatu 3:0. Abiejų komandų treneriai išbandė rinktinių kandidatus ir įvertino ekipų trūkumus.
Raimondas Žutautas
Raimondas Žutautas / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Puolėjų duetas mušė įvarčius

Lietuvos „B“ ir U–21 rinktinės susitiko antrąjį kartą per pastarąjį mėnesį. Šį kartą rungtynės vyko Marijampolės futbolo manieže, o ekipoms atstovavo tik Lietuvos klubų futbolininkai. „B„ rinktinės gretos prieš dvikovą praretėjo – atvykti negalėjo traumą patyręs Panevėžio „Ekrano“ saugas Aurimas Kučys.

Pirmajame kėlinyje „B“ rinktinė sėkmingiau žaidė puolime ir pelnė tris įvarčius po tiksliai užbaigtų atakų. 14 minutę pasižymėjo Alytaus „Dainavos“ puolėjas Arsenijus Buinickis. Įpusėjus kėliniui varžovų gynybą pralaužė VMFD „Žalgirio„ puolėjas Nerijus Astrauskas. Prieš pat pertrauką jis pasižymėjo dar kartą.

Antrajame kėlinyje žaidimas buvo lygesnis, aikštėje pasirodė visi atsarginiai futbolininkai. Jaunimo rinktinė turėjo progų sušvelninti atsilikimą, tačiau atakas užbaigė netiksliai. Rezultatas 3:0 iki rungtynių pabaigos nepasikeitė.

Treneris atsirinko kelis žaidėjus

Nacionalinės rinktinės treneris Raimondas Žutautas buvo  patenkintas pirmuoju rungtynių kėliniu ir teigė, kad planuoja po mėnesio sužaisti dar vienas tokias kontrolines rungtynes.

„Ant naujesnės dangos šiandien pirmajame kėlinyje matėme gero lygio žaidimą. Marijampolėje šiuo metu kokybiškesnė aikštės danga, o Vilniuje dangą jau reikėtų keisti. Antrajame kėlinyje žaidėjai turbūt kiek pavargo, vis tik jų fizinė forma dar nėra geriausia. Tikiuosi, kad pavyks sužaisti dar vienas panašias rungtynes balandžio mėnesį“, – kalbėjo treneris.

Jis džiaugėsi, kad rezultatyviai sužaidė abu pagrindiniai komandos puolėjai A.Buinickis ir N.Astrauskas.

„Jei Arsenijus toliau taip progresuos, suteiksiu jam šansą ir pakviesiu į „A“ rinktinę. Nerijų taip pat turėsime omenyje, jis vienas geriausių A lygos puolėjų, sugeba išnaudoti progas ir jas susikurti. Daugiau tikėjausi iš atsarginių – T.Markevičiaus, M.Kuros, T.Švelnos. Jiems dar reikia padirbėti, tačiau tai dar jauni žaidėjai ir viskas jiems priešakyje. Perspektyvių puolėjų šiuo metu trūksta, tenka jų ieškoti“, – kalbėjo R.Žutautas.

Jo teigimu, kovo 25 dieną draugiškose rungtynėse su Lenkija galime išvysti kelis „B„ rinktinės narius. „Trys keturi, galbūt ir penki žaidėjai pretenduoja į „A“ rinktinę. Planuoju juos pakviesti draugiškoms rungtynėms su Lenkija. Iš jaunimo šiandien patiko Karolis Chvedukas. Ne tokios sėkmingos rungtynės šį kartą buvo Tadui Eliošiui ir Artūrui Žulpai.„

Jaunimui dar reikės tobulinti gynybą

U–21 rinktinės treneris Vitalijus Stankevičius analizuodamas rungtynes teigė, kad dvikova atskleidė komandos spragas gynyboje.

“Buvo du skirtingi kėliniai. Pirmajame atrodėme prasčiau, ypač tai pasakytina apie gynybos grandį. Galbūt atsiliepė tai, kad susirinkome tiesiai į rungtynes. Kita vertus, po pirmųjų rungtynių pasikeitė tik vienas žaidėjas – dešinėje pusėje šį kartą išbandėme Justą Baltrimavičių. Gynyboje žaisti iki pertraukos mums nesisekė ir po šiurkščių klaidų praleidome tris įvarčius.  Antrasis kėlinys buvo apylygis„, – vertino strategas.

Jis apgailestavo, kad dar prieš antrąjį kėlinį du žaidėjai iškrito iš rikiuotės: „Marius Miškinis susižeidė, o Tadas Eliošius jautė nugaros skausmus ir pasiprašė pakeičiamas. Nenorėjome rizikuoti žaidėjų sveikata prieš artėjantį čempionatą.“

Treneris teigė nenustebęs, jog šį kartą „B„ rinktinė nugalėjo solidesne persvara. Pirmoji komandų dvikovą vasarį baigėsi rezultatu 2:1 vyresniųjų naudai. „Vyresni žaidėjai artėjant čempionatui įgyja geresnę sportinę formą, nes žaidžia pagrindinėse sudėtyse. Jaunimas ten rungtyniauja nedaug, kai kurie atstovauja tik dubleriams. Mes dar turime nemažai darbo. Geriau susižaisti galėsime kovo pabaigoje, kai surengsime ilgesnę stovyklą, rungtyniausime su Latvijos rinktine“, – kalbėjo V.Stankevičius.

U–21 rinktinės draugiškos rungtynės su latviais planuojamos kovo 24 arba 25 dieną. Pastarąją dieną Kaune susitiks Lietuvos ir Lenkijos nacionalinės rinktinės. Kovo 29–ąją Lietuvos nacionalinės komandos laukia dvikova su pasaulio čempione Ispanija.

Rungtynių statistika:

Lietuva B – Lietuva U–21 3:0 (3:0)
Įvarčiai: 14 min. Arsenij Buinickij, 22 ir 44 min. Nerijus Astrauskas (Lietuva B).
Įspėjimai: 33 min. Jaunius Juozaitis (U–21), 37 min. Valdemar Borovskij (B).

Lietuva B: Marius Rapalis (46 min. Saulius Klevinskas), Vaidas Slavickas, Mantas Fridrikas, Algis Jankauskas, Valdemar Borovskij, Marijan Choruži, Ramūnas Radavičius (46 min. Mikas Kura), Tomas Vyšniauskas, Povilas Leimonas, Arsenij Buinickij (57 min. Tautvydas Švelna), Nerijus Astrauskas (46 min. Tadas Markevičius).

Lietuva U–21: Aivaras Bražinskas (67 min. Aurimas Dubickas), Paulius Drublionis, Marius Miškinis (46 min. Vilmantas Bagdanavičius), Lukas Martišauskis, Justinas Baltrimavičius, Tadas Eliošius (43 min. Jevgenij Moroz), Jaunius Juozaitis, Karolis Chvedukas, Artūras Žulpa (83 min. Karolis Jarmalavičius), Arminas Vaskela (66 min. Edvinas Petkus), Audrius Brokas.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?