2016 05 29 /20:09

Estijos rinktinė Klaipėdoje neturėjo šansų – Lietuvos pergalė 2:0

Lietuvos futbolo rinktinė Klaipėdoje pergalingai pradėjo kovą dėl Baltijos taurės trofėjaus. Du įvarčius pirmajame kėlinyje įmušę lietuviai šventė užtikrintą pergalę 2:0.

Tai buvo pirmoji Edgaro Jankausko pergalė vadovaujant nacionalinei rinktinei. Jam tapus vyriausiuoju treneriui lietuviai patyrė du pralaimėjimus būsimosioms „Euro 2016“ dalyvėms. Rumunijai nusileista 0:1, o Rusijai – 0:3.

Puikias rungtynes sužaidė mačą su kapitono raiščiu pradėjęs Fiodoras Černychas. Po jo perdavimo Nerijus Valskis 30-ąją minutę pelnė pirmąjį įvartį, o pats F.Černychas 45-ąją min. pasiuntė įvartį estams į rūbinę.

Pastarąjį kartą Lietuvos rinktinė vieneriose rungtynėse du įvarčius buvo įmušusi praėjusių metų rugsėjį, kai namuose 2:1 įveikė San Mariną.

Klaipėdoje tvyrant 27 laipsnių kaitrai mačas du sykius buvo stabdomas, kad futbolininkai galėtų atsigaivinti vandeniu.

Lietuvos rinktinė ne tik pelnė du įvarčius, bet turėjo ir daugiau progų. Po vienos iš jų drebėjo estų vartų skersinis. Tuo tarpu Emilijus Zubas kitoje aikštės pusėje beveik neturėjo darbo.

Vartininkas tik porą kartą turėjo pagauti į vartus skriejančius kamuolius, tačiau tikrai pavojingų progų estai neturėjo.

Birželio pirmą dieną Liepojoje lietuviai žais antrąsias Baltijos taurės rungtynes su Latvijos nacionaline komanda.

A.Venskaus/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirkos

15:51

PIRMASIS KĖLINYS: Lietuva – Estija 2:0

Lietuvos rinktinės sudėtis: E.Zubas, V.Slavickas, E.Girdvainis, A.Klimavičius, D.Česnauskis, A.Novikovas, M.Kuklys, D.Norvilas, N.Valskis, F.Černychas, L.Spalvis.

16:03

2 min. Pirmoji pavojingesnė lietuvių proga. L.Spalvis sulaukė gero perdavimo baudos aikštelėje, tačiau estų gynėjai išstūmė puolėją iš smūgiui tinkamos pozicijos.

16:05

4 min. ​Pirmasis smūgis. Jį atlikęs F.Černychas pataikė į gynėją, tačiau proga buvo nebloga.

16:14

12 min. ​Pirmąjį kampinį kėlę lietuviai turėjo progą, tačiau E.Girdvainio smūgis galva skriejo pro šalį.

16:18

15 min. Kairiuoju kraštu į kontrataką pasileidęs A.Novikovas atliko labai nevykusį perdavimą į kitą kraštą F.Černychui. Atlikti smūgio į vartus lietuviams nepavyko.

16:20

19 min. Puikus A.Novikovo perdavimas į baudos aikštelę iš kairiojo krašto. L.Spalvis atliko sudėtingą smūgį į vartus, tačiau kamuolys skriejo šiek tiek šalia virpsto.

16:24

25 min. Klaipėdoje tvyrant 27 laipsnių karščiui rungtynės trumpam sustabdomos vandens pertraukėlei.

A.Venskaus/15min.lt nuotr./Vandens pertraukėlė

16:31

30 min. ĮVARTIS! N.Valskis po puikaus F.Černycho žemo perdavimo į baudos aikštelę nukreipė kamuolį į vartus. Estijos gynėjų klaida lėmė lengvą įvartį.

16:43

42 min. Ilja Antonovas atliko galingą smūgį į lietuvių vartus, tačiau Emilijus Zubas atrėmė smūgį gana lengvai.

16:47

45 min. ĮVARTIS! Puikus F.Černycho smūgis. Kapitonas gavo kamuolį už baudos aikštelės stovėdamas nugara į vartus ir apsisukdamas atliko klastingą smūgį pažeme į apatinį vartų kampą – 2:0.

17:01

17:02

ANTRASIS KĖLINYS: Lietuva – Estija 2:0 (0:0)

17:05

46 min. Tik pradėjus antrąją mačo dalį lietuviai kėlė du iš eilės kampinius. Antrojo metu kamuolys rado A.Klimavičių, tačiau jo smūgis galva skriejo virš vartų.

17:11

52 min. Kokia proga! Galingas smūgis į estų vartus atsitrenkė į skersinį.

17:11

53 min. F.Černychas pakeistas Vykintu Slivka.

17:29

70 min. Rungtynės vyko ramiu tempu, E.Zubas prie savų vartų neturėjo jokio pavojaus. Estijos rinktinės žaidėjai rungtyniavo lyg nelabai norėdami kautis dėl pergalės.

17:32

74 min. Vytautas Lukša pakeitė Nerijų Valskį, o Deividą Česnauskį – Egidijus Vaitkūnas.

17:36

77 min. Įsibėgėjęs A.Novikovas atliko galingą tolimą smūgį, kuris buvo šiek tiek netaiklus.

17:40

82 min. Simonas Paulius ir Donatas Kazlauskas pasirodė aikštėje vietoj Dovydo Norvilo ir Luko Spalvio.

17:52

90 min. Rungtynės baigėsi be didesnių progų.