LFF taurės finale kausis „Tauras“ ir „Sūduva“

Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės turnyro finale gegužės 16 dieną ginklus surems A lygos klubai – Tauragės „Tauras“ ir Marijampolės „Sūduva“.
LFF taurė šiais metais turės naują savininką. Tai paaiškėjo trečiadienį, kai Tauragės „Tauras“ turnyro pusfinalyje bendru rezultatu 3:1 nurungė praėjusių metų nugalėtoją FBK „Taurą“. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Pranašumą prieš trečiadienio rungtynes turėjo „Tauro“ futbolininkai, kurie prieš dvi savaites Kaune su vietos FBK „Kauno“ ekipa buvo sužaidę lygiosiomis 1:1. Mat aikštelės šeimininkams, norint patekti į LFF taurės finalą, reikėjo tiesiog nepraleisti įvarčio į savus vartus.

Dar didesnį pranašumą „Tauras“ įgijo prabėgus vos 10 min. nuo rungtynių pradžios. FBK „Kauno“ vartininkas Laurynas Vertelis palietė kamuolį ranka už baudos aikštelės ribų ir mačo arbitras Audrius Žūta nedvejodamas parodė raudoną kortelę.

Žaidėjo pranašumas

Aikštelėje turėdami vienu žaidėju daugiau šeimininkai netruko perimti iniciatyvos. Tačiau nuo įvarčio „Kauno“ komandą gelbėjo vartininkas Šarūnas Kilijonas arba nesėkmingi pačių tauragiškių smūgiai.

Iki 45 min. į baudos aikštelę įsiveržęs Mantas Lėkis perdavė kamuolį Eimantui Poderiui, o šis smūgiu galva išvedė „Taurą“ į priekį (1:0).

Nors ir pasiekę įvartį šeimininkai ir toliau žaidė pavojingiau. Tauragiškių ryžtas atsipirko 61 min., kai taikliu smūgiu iš maždaug 15 metrų pasižymėjo Paulius Smaryginas (2:0).

Rungtynių pabaigoje „Tauras“ turėjo dar keletą galimybių padidinti persvarą, tačiau rezultatas išliko nepakitęs. Laimėję pusfinalio seriją bendru rezultatu 3:1 tauragiškiai į LFF taurės finalą iškopė po 20 metų pertraukos.

Susikibo Pamaryje

Kitame pusfinalyje Pamaryje trečiadienį susikibo „Šilutės“ ir Marijampolės „Sūduvos“ vienuolikės. Prieš dvi savaites Marijampolėje vykusią pirmąją poros akistatą minimalia persvara (1:0) buvo laimėjusi „Sūduvos“ komanda, todėl pergalės labiau reikėjo „Šilutės“ ekipai.

Nepaisant to, mačo vadeles į savo rankas nuo pat susitikimo pradžios perėmė marijampoliečiai. Svečiai ne tik rezgė pavojingesnes atakas prie varžovų vartų, tačiau ir pirmieji pasiekė įvartį, kai kėlinio viduryje, po „Šilutės“ vartų sargo Arno Lekevičiaus klaidos kamuolį į tinklą pasiuntė Povilas Lukšys (0:1).

Nuleido rankas

Praleistas įvartis dar labiau apsunkino šilutiškių užduotį – norint patekti į LFF taurės finalą jiems reikėjo įmušti nebe vieną, o tris įvarčius. Tai suprasdami šeimininkai metėsi į puolimą ir porą kartų buvo atsidūrę arti tikslo, tačiau kėlinio pabaigoje praleistas dar vienas įvartis į savus vartus (Andrius Urbšys, 44 min.), praktiškai palaidojo visas „Šilutės“ viltis.

Jau turbūt nuleidę rankas šeimininkai iš karto po pertraukos praleido dar du skaudžius dūrius – 50 ir 51 min. A.Lekevičių dukart iš eilės nuginklavo Mindaugas Gardzijauskas – rezultatą paversdamas triuškinančiu (0:4).

Dvikovos nugalėtojas nebekėlė jokių abejonių, tačiau iki mačo pabaigos „Sūduva“ pasiuntė dar vieną vinį į „Šilutės“ karstą – 82 min. pasižymėjo Ramūnas Radavičius (0:5).

Laimėjusi pusfinalio seriją triuškinamu bendru rezultatu 6:0 „Sūduvos“ komanda užtikrintai žengė į LFF taurės finalą.