Lietuvos 17-mečiai pralaimėjo danams ir prarado visus šansus žaisti Europos futbolo čempionate

Antrose UEFA U-17 čempionato „Elitinio“ atrankos etapo rungtynėse Škotijoje Lietuvos jaunių (gimę 1995 m. ir jaunesni) rinktinė po nepavykusios rungtynių pradžios turėjo pripažinti Danijos futbolininkų pranašumą.
Lietuvos jaunių futbolo rinktinė
Lietuvos U-17 (1995 m. gimimo) rinktinė / V.Knyzelio/LFF.lt nuotr.

Danai pasižymėjo jau po pirmojo smūgio į vartus penktąją minutę, o dar du kartus įmušė per dvi minutes įpusėjus kėliniui.

Po tokio nokdauno rungtynių pradžioje lietuviams atsitiesti nepavyko, o paguodos įvartį baudos smūgiu 73 min. įmušė Deimantas Petravičius.

Rungtynių statistika

U-17 Danija – U-17  Lietuva 3:1
Teisėjas – Johnny Casanova (San Marinas)
Stadionas: Ero „Sommerset Park“
Įvarčiai: 5 min. Marcusas Mathiasenas, 25 min. Jacobas Andersenas, 26 min.  Viktoras Nielsenas (Danija); Deimantas Petravičius (Lietuva)
Įspėti: 33 min. Viktoras Nielsenas (Danija), 47 min. Vykintas Slivka (Lietuva)

Lietuva: Marius Suvaizdis, Edvinas Dambrauskas (45 min. Aivaras Meškinis), Lukas Pangonis, Justas Raziūnas, Erikas Skripkinas (80+4 min. Rolandas Baravykas), Tomas Dombrauskis, Tadas Lekeckas, Vykintas Slivka (80+1 min. Skirmantas Rakauskas), Gabrielius Judickas, Deimantas Petravičius, Simonas Stankevičius. Atsarginiai: Edgaras Jonaitis, Kevinas Pavlijus, Darius Kazubovičius.

Kitame „Elitinio“ atrankos etapo 6 grupės mače staigmeną pateikė Islandijos 17-mečiai, rezultatu 1:0 (0:0) nugalėję šeimininkę Škotiją.

Vienintelį mačo įvartį 46 minutę pelnė Kristjanas Finnbogasonas.

Tik 39 vietą UEFA jaunių rinktinių reitinge užimantys islandai paskutiniame ture prieš lietuvius (43 vieta), kuriems šis mačas nebeturės jokios įtakos.

Favoritais laikyti škotai UEFA jaunių rinktinių reitinge žengia 22-i, o danai yra 28-i.

Vienintelį kelialapį į Europos 17-mečių čempionatą, kuris šiemet gegužės mėnesį vyks Slovėnijoje, pelnys tik grupės nugalėtoja.

Nacionalinės futbolo akademijos auklėtinių pagrindu sudaryta Lietuvos 17-mečių rinktinė galimybę debiutuoti „Elitiniame“ atrankos etape išsikovojo praeitų metų spalio mėnesio pabaigoje Serbijoje, kur atrankos turnyre užėmė antrąją vietą.