Lietuvos futbolo A lyga: „Klaipėdos granitas“ įmušė pirmą įvartį į „Bangos“ vartus ir šventė pergalę

Šeštadienį Lietuvos futbolo A lygoje buvo žaidžiamos trejos rungtynės. Pirmosiose „Klaipėdos granitas“ rungtynių pabaigoje įmušė pirmąjį įvartį šiame sezone į „Bangos“ vartus ir šventė pergalę 1:0.
"Klaipėdos granitas" siekia žaisti su pajėgiausiomis šalies komandomis.
"Klaipėdos granitas" siekia žaisti su pajėgiausiomis šalies komandomis. / "Klaipėdos granito" nuotr.

Abi komandos rungtynes pradėjo atsargiai ir labiau rūpinosi savo vartų saugumu, nei stengėsi užgulti varžovų vartus. 6-ąją minutę į gerą poziciją smūgiui buvo išvestas Ernestas Veliulis, bet jo į artimą vartų kampą smūgiuotą kamuolį svečių vartininkas sugavo.

17-ąją minutę po Jevgenijaus Morozo perdavimo vienas prieš gargždiškių vartus iššoko Robertas Poškus, tačiau smūgiavo netaikliai. Be to, teisėjo asistentas pakėlė vėliavėlę, fiksuodamas nuošalę. Jau po minutės stadione susirinkę „Klaipėdos granitą“ palaikantys žiūrovai ėmė reikalauti 11 metrų baudinio manydami, kad perdavimą baudos aikštelėje nutraukęs svečių gynėjas tai padarė sužaisdamas ranka. Rungtynių arbitro švilpukas tylėjo.

Atsakomosios „Bangos“ atakos metu Sergijus Ševčiukas, pasinaudojęs bandžiusio atitverti gynėjo klaida, nesugebėjo tiksliai pataikyti į šokinėjantį kamuolį ir jį perkelti per vartus palikusį Šarūną Jurevičių.

Pamažu išlyginę žaidimą svečiai daugiausiai atakų rengė dešiniu flangu. Dvi iš jų kėlinio viduryje pasibaigė aštriais perdavimais, tačiau kartą Mikui Kurai skirtą kamuolį krisdamas išmušė Oleksandras Tarasenko, vėliau A.Staponkos smūgį blokavo Dmitrijus Šiškinas.

Aslanbekas Tsagalovas, po perdavimo iš kairės galva pasiuntė kamuolį į tinklą 61-ąją minutę. „Bangos“ triumfas truko vos keletą sekundžių, kadangi buvo užfiksuota nuošalė.

28-ąją minutę į „Bangos“ vartus turėjo kristi įvartis. E.Veliulis pasinaudojo D.Arlauskio klaida ir po reidu kairiu kraštu atidavė tikslų perdavimą R.Poškui. Be priežiūros paliktas puolėjas įsigudrino smūgiu galva į vartus nepataikyti. Š.Jurevičius akrobatiniu šuoliu palydėjo kamuolį.

A.Ruskichas perdavimu aikštės viduryje surado visiškai laisvą S.Ševčiuką 36-ąją minutę, tačiau kone pusę aikštės su kamuolių įveikusį saugą spėjo pasivyti gynėjai ir ataką nutraukė. Jau per teisėjo pridėtą laiką pirmajame kėlinyje gargždiškiai greitai įžaidė baudinį. Po perdavimo į baudos aikštelę laisvas Artiomas Stiožka smūgiu galva į vartus nepataikė.

Antrojo kėlinio pradžioje treneris Maksimas Tiščenko į aikštę vieną po kito metė tris naujus futbolininkus, kurie pagyvino svečių komandos žaidimą. Vienas jų, Aslanbekas Tsagalovas, po perdavimo iš kairės galva pasiuntė kamuolį į tinklą 61-ąją minutę. „Bangos“ triumfas truko vos keletą sekundžių, kadangi buvo užfiksuota nuošalė.

71-ąją minutę iki tol mažai pastebimas Georgas Alaverdašvilis įsiveržė į baudos aikštelę ir perdavimu surado įkirtusį R.Poškų, tačiau puolėjas apmaudžiai paslydo ir smūgiuoti nebespėjo. Po kontakto su varžovu kamuolį turėjęs Karolis Urbaitis jį tiesiog atidavė O.Dmytrenko. Gynėjo labai pavojingas smūgis praskriejo visai šalia virpsto.

Po dar vienos užfiksuotos pražangos aikštės krašte įsiutęs D.Arlauskis stumtelėjo arbitrą ir prieš save iškart išvydo raudoną kortelę.

Kėliniui baigiantis, aikštelėje kilo aistros. Visų pirma, gargždiškiai liko nepatenkinti teisėjo sprendimu ir geltona kortelė buvo skirta Evaldui Grigaičiui. Po dar vienos užfiksuotos pražangos aikštės krašte įsiutęs D.Arlauskis stumtelėjo arbitrą ir prieš save iškart išvydo raudoną kortelę.

Įgijęs vieno žaidėjo pranašumą, „Klaipėdos granitas“ metėsi į priekį. Š.Jurevičius fantastišku šuoliu atrėmė labai stiprų R.Poškaus smūgį į viršutinį vartų kampą 86-ąją minutę. Tačiau „Bangos“ vartininkas buvo bejėgis 90-ąją minutę kai be priežiūros paliktas A.Kurbangalijevas smūgiu galva po kampinio nutraukė „sausų“ svečių rungtynių seriją.

Po 7 turų Gargždų komanda turi 14 taškų ir užima antrąją vietą čempionate. „Klaipėdos granitas“ su 9 taškais pakilo į penktąją vietą.