Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos futbolo A lygoje mažinami apribojimai legionieriams

„Sūduvos“ ir „Ekrano“ rungtynių akimirka
T.Stasevičiaus/tst-foto.lt nuotr. / „Sūduvos“ ir „Ekrano“ rungtynių akimirka
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kaune posėdžiavę 2011 metų A lygos čempionate siekiantys rungtyniauti šalies futbolo klubai vieningai pasisakė už didesnį komandų skaičių aukščiausioje lygoje, o taip pat už ankstesnę sezono pradžią. Bendrame Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ir Lietuvos futbolo teisėjų asociacijos (LFTA) susirinkime klubai taip pat aptarė praėjusį sezoną bei šių metų varžybų nuostatų pakeitimus.

„Pernai priimtas sprendimas dėl didesnio klubų skaičiaus aukščiausioje lygoje ir ilgesnio sezono pasiteisino. LFF A lygoje siekiantis rungtyniauti klubai norėtų, kad čia būtų 12 komandų, o sezonas prasidėtų dar anksčiau nei pernai“, – sakė LFF prezidentas Liutauras Varanavičius – „Kol nepasibaigė licencijavimo procesas, negalime tiksliai pasakyti, kiek turėsime komandų A lygoje, tačiau tokia klubų pozicija rodo augantį jų profesionalumą ir pačios lygos patrauklumą“.

Šiuo metu rungtyniauti 2011 m. LFF A lygos čempionate yra pereiškę norą devyni praėjusių metų čempionato dalyviai – Panevėžio „Ekranas“, Marijampolės „Sūduva“, VMFD „Žalgiris“, Tauragės „Tauras“, „Šiauliai“, Gargždų „Banga“, Pakruojo „Kruoja“, „Klaipėda“ ir „Mažeikiai“. Prie jų siekia prisijungti I lygos čempionai FBK „Kaunas“ bei dviejų Alytaus klubų pagrindu kuriama „Dainava“ ir Klaipėdos „Atlantas“.

Siekiantys A lygoje dalyvauti klubai dar turi gauti atitinkamas licencijas. Klubų licencijavimo eiga šiuo metu artėja prie paskutiniojo etapo – A lygos licencijos siekiantys klubai audituotą finansinę dokumentaciją privalo pateikti iki vasario 10 dienos.

Sprendimai licencijų suteikimo klubams bus priimti LFF Licencijavimo komiteto posėdyje 2011 m. vasario 24 dieną bei Apeliacinio licencijavimo komiteto posėdyje 2011 m. kovo 9–ąją. A lygos dalyvių skaičių tvirtins LFF Vykdomasis komitetas.

Lietuvos futbolo sezono pradžia numatoma kovo 12 dieną, o pirmąsias rungtynes numtatyta žaisti Marijampolėje bei Vilniuje esančiuose dengtuose futbolo maniežuose. A lygos čempionatas, jeigu jame dalyvaus 12 komandų, vyks trijų ratų sistema t.y. kiekviena komanda žais po 3 rungtynes su kiekviena kita komanda.

Padidintas leistinas legionierių skaičius

Nežymūs 2011 m. LFF varžybų nuostatų pakeitimai šiais metais didelių diskusijų klubų atstovų tarpe nesukėle. Kiek karštesnės emocijos liejosi tik dėl leistino legionierių skaičiaus.

LFF varžybų nuostatuose numatyta, kad rungtynėse vienu metu komandos sudėtyje aikštėje gali žaisti ne daugiau kaip keturi žaidėjai užsieniečiai. Aukštesnes vietas praėjusiame sezone užėmę klubai siūlė padidinti šį skaičių iki šešių.

„Visų pirma tai finansinis palengvinimas šiuo nelengvu visiems metu – nuo šių metų mokesčius, kuriuos turėsime mokėti samdydadimi lietuvį siekia 60 procentų nuo jo atlyginimo, o samdant užsienietį – tik 17. Be to, reikia pasakyti, jog didėjant užsieniečių skaičiui komandoje, auga konkurencija tarp žaidėjų, vietiniai yra priversti pasitempti, ir nuo to rungtynės tampa tik dar įdomesnės”, – sakė VMFD „Žalgiris“ vykdančioji direktorė Vilma Venslovaitienė.

Po bendro balsavimo buvo priimtas kompromisas – leistinas legionierių skaičius padidintas iki penkių.

Kaip jau buvo minėta, vienas reikšmingiausių pakeitimų nuostatų projekte – dėl LFF taurės turnyro. 2011/12 metų taurės varžybose A lygos klubai turėtų dalyvauti nuo aštuntfinalio, o ne nuo ketvirtfinalio, kaip buvo iki šiol.

„LFF Taurės varžybos kasmet darosi vis populiaresnės – pernai registravosi rekordinis komandų skaičius. Siekdami šį turnyrą padaryti dar įdomesnį, žiūrovams ir sirgaliams suteikti dar daugiau emocijų – stipriausius klubus įjungiame į varžybas anksčiau. Tokiu būdu ir mažiausių miestelių sirgaliai turės progą išvysti stipriausius Lietuvos klubus“, – sakė L. Varanavičius.

Tarp kitų pakeitimų – nežymiai pratęstas paraiškų dėl dalyvavimo taurėje pateikimas, o vasaros žaidėjų registracijos periodas paankstintas, kad klubai galėtų pasipildyti žaidėjais prieš birželio 30–ąją prasidedančias UEFA Europos lygos varžybas.

Taip pat nuostatuose patikslinta, jog klubą pašalinus iš čempionato ir anuliavus komandos rezultatus, drausminės nuobaudos žaidėjams ir oficialiems asmenims lieka galioti.

Klubai taip pat išsakė kai kurias pastabas dėl praėjusio sezono tvarkaraščio, kadangi iš lygos pasitraukus bankrutavusiai Vilniaus „Vėtrai“, kai kurie klubai turėjo nuo dviejų ir trijų savaičių pertraukas tarp rungtynių.

Galutinis sprendimas, atsižvelgiant į klubų susirinkime pateiktus siūlymus bei pageidavimus, tvarkaraščio ir nuostatų projektus kovo pradžioje tvirtins LFF Vykdomasis komitetas.

Komentarai
Temos Futbolas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką