Lietuvos futbolo I lygos čempionu tapo ir A lygoje kitą sezoną žais Kauno „Stumbras“

2014 m. LFF I lygos nugalėtoju tapo Kauno „Stumbro“ klubas (64 taškai), paskutiniame pirmenybių ture užtikrintai įveikęs Kėdainių „Nevėžį“ (40 tšk.). Rezultatyviausias lygos žaidėjas Artūras Rimkevičius lemiamose rungtynėse pelnė 3 įvarčius.
Kauno „Stumbras“
Kauno „Stumbras“ / V. Knyzelio/LFF.lt nuotr.

Antrą vietą užsitikrino sostinės MRU klubas (61 tšk.), namuose sutriuškindamas Kazlų Rūdos „Šilą“ (47 tšk.). Utenos „Utenis“ (61 tšk.) po pergalės prieš Vilniaus „Žalgirietį“ (52 tšk.) pelnė bronzos medalius. Pergalingai sezoną pabaigė ketvirtoje vietoje likęs Kauno „Spyris“ (56 tšk.), minimalia persvara įveikęs Jonavos „Lietavą“ (46 tšk.).

Istorinė „Stumbro“ pergalė

Kauniečiai ryžtingai pradėjo dvikovą su „Nevėžiu“, neabejodami savo jėgomis pergale vainikuoti sezoną. Artūras Rimkevičius jau pirmą susitikimo minutę sukūrė progą pasižymėti, o savo pirmą įvartį pelnė iš trečio karto 11 minutę. Kauniečiams viso kėlinio metu priklausė iniciatyva, tačiau padidinti pranašumą pavyko tik per pridėtą laiką, pasižymėjus Erikui Skripkinui.

Intrigą prasidėjus antrajam kėliniui sugražino Evaldas Kugys, žaibišką „Nevėžio“ ataką užbaigęs įvarčiu. Netrukus A. Rimkevičius atstatė dviejų įvarčių persvarą, o įpusėjus kėliniui atliko hetriką. Svečiai pademonstravo konstruktyvesnį žaidimą susitikimo pabaigoje, tačiau nepajėgė pakeisti rezultato 4:1. 26 įvarčius sezone pelnęs A. Rimkevičius su kompanija šampanu aplaistė istorinį klubo pasiekimą.

Šių metų sezone sparčią pažangą atlikęs „Stumbras“ pasiruošęs naujiems žygiams aukščiausiame Lietuvos futbolo divizione.

MRU pateisino lūkesčius

I lygos debiutantai iš sostinės prieš sezoną pareiškė, kad sieks patekti į stipriausių komandų trejetą ir iki paskutinio pirmenybių turo netgi turėjo šansą pakovoti dėl aukso.

Rungtynėse prieš „Šilą“ pirmą rungtynių įvartį 20 minutę pelnė galva Nikolajus Misiukas. Vilniečiai užspeitė svečius gynyboje ir sugebėjo jau pirmajame kėlinyje patrigubinti savo persvarą po Gajaus Kulbio ir Manto Makutunovičiaus tikslių smūgių.

Vilniečių pergalę 5:1 įtvirtino N. Misiuko ir Mindaugo Grigalevičiaus vėlyvi įvarčiai. Kazlų Rūdos klubo garbės įvartį pelnė Ramūnas Mačežinskas.

Sirgalių rekordas Utenoje

Bronzą iškovojęs „Utenio“ klubas gali didžiuotis ne tik patekimu į prizininkų trejetą, bet ir ištikimais sirgaliais, kurių tūkstantis stebėjo paskutines sezono rungtynes prieš „Žalgirietį“. Juliaus Momkaus ankstyvas įvartis išvedė vilniečius į priekį, o rezultatą išlygino Egidijus Varnas nuo 11 metrų atžymos.

Lemiamu tapo Povilo Lukšio įvartis 54 minutę, įtvirtinęs uteniškių pergalę 2:1.

„Spyris“ liko ketvirtas

2014 m. sezonas buvo permainingas šiai Kauno komandai, kuri pasibaigus pirmenybių II ratui žengė tarp lyderių. Paskutinis I lygos trečdalis susiklostė ne taip sėkmingai ir „Spyris“ dar iki 33 turo prarado šansą iškovoti medalius.

Aurimas Raginis pelnė vienintelį įvartį rungtynėse prieš Jonavos „Lietavą“, kurio pakako pergalei 1:0. Be šio pozityvaus pirmenybių finišo, kauniečiai nudžiugino savo sirgalius istoriniu patekimu į LFF taurės pusfinalį.