2014 05 29 /18:57

Lietuvos futbolo rinktinė Baltijos taurėje 1:0 nugalėjo Suomijos ekipą

Baltijos futbolo taurės pusfinalio rungtynėse Ventspilyje (Latvija) Lietuvos futbolo rinktinė 1:0 (0:0) įveikė stipriausios sudėties Suomijos komandą. Lietuviai pateko į šio kontrolinio turnyro finalą, kur šeštadienį Liepojoje susitiks su Latvijos arba Estijos rinktine.
Arvydas Novikovas
Arvydas Novikovas / Vaido Januškos/LFF.lt nuotr.

Lietuviai nuo pat mačo pradžios žaidė geriau ir turėjo gerų progų jau per pirmas 20 min. Pavojingai smūgiavo F.Černychas, V.Lukša ir L.Spalvis. Suomių vartininkas stovėjo ten, kur labiausiai reikėjo.

Kėliniui įpusėjus progų turėjo ir suomiai, bet užtikrintai žaidė vartininkas G.Arlauskis. 41-ąją min. lietuviams pagaliau pavyko įmušti – A.Novikovas puikiu baudos smūgiu nuginklavo suomių vartininką.

Po pertraukos 55-ąją minutę nuostabią progą turėjo V.Lukša, tačiau vos iš kelių metrų smūgiavo tiesiai į vartininką.

74-ąją minutę suomiai galėjo išlyginti po kampinio. G.Arlauskis neužtikrintai paliko vartus, tačiau ant vartų linijos stovėję gynėjai išgelbėjo nuo įvarčio.

81 min. lietuviai neišnaudojo dar vienos dėkingos situacijos – nepataikė į vartus F.Černychas. 88 min. suomiai vėl atakavo iš baudos aikštelės, tačiau taip pat nepataikė į vartus.

Suomijos rinktinės pajėgumą atspindi ir komandos vieta FIFA pasaulio rinktinių reitinge, ji 54 vietoje. Lietuva užima 104-ą, Latvija – 109-ą, Estija – 94-ą vietą.

Vaido Januškos/LFF.lt nuotr./Lietuvos futbolo rinktinė

Lietuva: Giedrius Arlauskis, Ramūnas Radavičius, Tadas Kijanskas, Georgas Freidgeimas, Egidijus Vaitkūnas, Arvydas Novikovas, Vytautas Lukša (70 min. Saulius Mikoliūnas), Artūras Žulpa, Karolis Chvedukas (90+1 min. Simonas Stankevičius), Fiodoras Černychas (85 min. Linas Pilibaitis), Lukas Spalvis.

Suomija: Niki Maenpaa, Jarkko Hurme, Tero Mantyla, Niklas Moisanderis (68 min. Juhanis Ojala), Jukka Raitala, Alexanderis Ring (68 min. Mika Vayrynenas), Timas Sparvas, Perperimas Hetemajus, Roope Riski (73 min. Joel Pohjanpalo), Romanas Jeremenka (46 min. Eero Markkanenas), Teemu Pukki (46 min. Petteris Forsellas).