Lietuvos futbolo rinktinė metus pradėjo lygiosiomis su Kazachstanu

Lietuvos futbolo rinktinė sužaidė pirmas 2014 metų rungtynes. Turkijoje vykusiame kontroliniame mače Lietuva 1:1 (1:0) sužaidė su Kazachstano ekipa.
Gedimino Vičiaus įvartis
Gedimino Vičiaus įvartis / Vaidoto Januškos/LFF.lt nuotr.

Kur kas aktyviau praktiškai tuščiame stadione vykusias rungtynes pradėjo Lietuvos futbolininkai. Ilgai laukti gero žaidimo vaisių nereikėjo – jau 5-ąją mačo minutę po kampinio pasižymėjo Gediminas Vičius.

Po Mindaugo Kalono pakelto kampinio pirmąjį įvartį Lietuvos rinktinei G.Vičius įmušė niekieno netrukdomas. Įdomu, kad įvarčio autorius rungtyniauja būtent Kazachstano futbolo pirmenybėse.

Pirmajame kėlinyje po įvarčio žaidimas dažnai vyko aikštės viduryje, o itin aštrių epizodų komandos nesukūrė.

Po pertraukos kazachai jau perėmė kamuolio kontrolę ir spaudė lietuvius, kurie atsitraukė į gynybą ir kantriai laukė progų kontratakoms. Vis dėlto, 69-ąją minutę po perdavimo iš krašto Nurbolas Žumaskalijevas rezultatą išlygino.

Lietuva kaip mat galėjo rezultatą persverti, tačiau paskutinę akimirką kazachai sustabdė M.Kaloną. Rungtynių pabaigoje progą po kampinio turėjo ir M.Panka, tačiau įvarčių daugiau nebebuvo.

Lietuvos rinktinė rungtyniavo tokia sudėtimi: Giedrius Arlauskis; Egidijus Vaitkūnas, Tadas Kijanskas, Marius Žaliūkas, Valdemaras Borovskis (Georgas Freidgeimas); Arvydas Novikovas, Gediminas Vičius, MIndaugas Panka, Fedoras Černychas (Saulius Mikoliūnas); Mindaugas Kalonas (Deimantas Petravičius); Lukas Spalvis (Simonas Stankevičius).