Lietuvos jaunimo rinktinė Anglijos bendraamžių pranašumą pripažino per paskutinį pusvalandį (video)

Lietuvos jaunimo (U–21) futbolo rinktinė Europos čempionato atrankos ciklo paskutinėse rungtynėse per paskutinį pusvalandį turėjo pripažinti Anglijos pranašumą 0:3.
Anglams du įvarčius pelnė D.Welbeckas
Anglams du įvarčius pelnė D.Welbeckas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Anglija Lietuva

Pirmajame kėlinyje lietuviai turėjo progų išsiveržti į priekį, tačiau po pertraukos anglai buvo pranašesni. Anot Lietuvos U–21 rinktinės trenerio V.Stankevičiaus, tokių rungtynių patirtis bus naudinga kitam atrankos ciklui, rašo LFF.lt.

Kamuolys atsimušė į anglų virpstą

Pirmosios komandų rungtynės prieš metus baigėsi taikiai 0:0, tačiau šį kartą lietuviams teko verstis be kelių traumuotų žaidėjų ir atjauninti sudėtį. Pirmą kartą atrankos turnyre žaidė saugas Artūras Žulpa, antrą kartą rungtyniavo Fedoras Černychas.

Dvikovos pradžioje abi komandos turėjo po gerą šansą – anglų gretose Londono „Chelsea“ puolėjas Dannielis Sturridge‘as nepataikė į vartus, o Lietuvos kontratakoje po Tado Eliošiaus perdavimo smūgis nepavyko Artūrui Žulpai.

Antro gero šanso neišnaudojo Danny Rose‘as, kurio smūgis baudos aikštelėje taip pat buvo nevykęs. 41 min. po Manto Fridriko baudos smūgio anglų vartininkas Frankas Fieldingas nesugavo kamuolio ir šis atsimušė į virpstą.

Keitimai pagyvino varžovų žaidimą

Antrajame kėlinyje Anglijos rinktinės treneris Stuartas Pearce‘as atliko keitimų ir pagyvėjus šeimininkų žaidimui 61 min. jie išsiveržė į priekį. Greitoje kontratakoje „Manchester United“ klubui priklausantis puolėjas Danny Welbeckas įsiveržė į baudos aikštelę ir iš krašto pasiuntė kamuolį į vartų kampą.

79 min. jau po D.Welbecko reido ir perdavimo pasižymėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Marcas Albrightonas, o šeimininkų persvarą per pratęsimą antru savo įvarčiu padidino D.Welbeckas.

Lėmė didesnis žaidėjų pasirinkimas

Lietuvos U–21 rinktinės vyriausiais treneris Vitalijus Stankevičius teigė, kad po pertraukos išryškėjo Anglijos komandos „ilgesnis“ atsarginių suolelis ir patyrimas.

„Anglų keitimai pagyvino žaidimą ir padėjo pakeisti rungtynių eigą, o mūsų atsarginiams to padaryti nepavyko. Tačiau nieko nepakeisi, turime daug mažesnį žaidėjų pasirinkimą nei varžovai, o su jų atstovaujamais klubais negalime lygintis. Jei pirmajame kėlinyje atsilaikėme ir patys galėjome įmušti, tai po pertraukos to nebepavyko. Tačiau bendrai vyrams priekaištų neturiu, komanda kovojo kiek galėjo“,– vertino treneris.

Anglijos komandai šiose rungtynėse žūtbūt reikėjo pergalės ir kuo didesniu įvarčių skirtumu, o Lietuvos ekipa dėl vietų jau nebekovojo. „Po pirmojo kėlinio, kai rezultatas buvo 0:0, mačiau jų varžovų trenerio veidą. Antrojo kėlinio pradžioje jis taip pat buvo rūstus. Tačiau įmušę įvartį anglai atsipalaidavo, įjungė visai kitą pavarą“, – kalbėjo V.Stankevičius.

Patirtis bus naudinga kitam ciklui

Jo teigimu, ši dvikova bus naudinga patirtis tiems jaunesniems žaidėjams, kurie U–21 rinktinei padės ir kitame atrankos cikle. Iš Anglijos žaidusios ekipos su šia jaunimo rinktine atsisveikins tik keletas. „Iš tokių rungtynių gauname daug naudos, žaidėjai pamato varžovų lygį, įgyja patirties. Tikiuosi, tai padės kitam ciklui“, – svarstė treneris.

Atrankos grupėje lietuviai aplenkė Makedonijos komandą ir liko ketvirti. V.Stankevičiaus nuomone, toks rezultatas dėsningas. „Graikija, Anglija ir Portugalija yra futbolo šalys, todėl nenuostabu, kad tokioje sudėtingoje grupėje likome ketvirti. Gerai, kad aplenkėme Makedoniją, pozityvu ir tai, kad vis gerėjo žaidimas.“

Preliminari rungtynių statistika

Kolčesterio „Weston Commes Community stadionas“, 7500 žiūrovų
Teisėjas – Matejus Jugas (Slovėnija)
Anglija U–21 – Lietuva U–21 3:0 (0:0)
Įvarčiai: 62 ir 90+1 min. Danny Welbeckas; 79 min. Marcas Albrightonas (Anglija)
įspėjimai: 39 min. Philas Jonesas (Anglija); 14 min. Linas Klimavičius, 32 min. Artūras Žulpa (Lietuva)

Anglija U–21: Frankas Fieldingas, Kyle'as Walkeris (46 min. Jack Wilshere), Ryanas Bertrandas, Michaelas Mancienne, Chrisas Smallingas, Philas Jonesas, Thomas Cleverley (64 min. Marcas Albrightonas), Jordanas Hendersonas, Danny Welbeckas, Danielis Sturridge'as (78 min. Jackas Corkas), Danny Rose'as. Atsarginiai: Alexas Smithies, Maritnas Kelly, Fabrice'as Muamba, Nathanas Delfouneso.

Lietuva U–21: Vytautas Černiauskas, Vytautas Andriuškevičius, Linas Klimavičius, Mantas Fridrikas, Karolis Urbaitis (72 min. Audrius Brokas), Egidijus Vaitkūnas, Artūras Žulpa (88 min. Edgaras Mastianica), Karolis Chvedukas, Fedor Černych (82 min. Arminas Vaskela), Arvydas Novikovas, Tadas Eliošius. Atsarginiai: Armantas Vitkauskas, Gytis Gailius, Marius Miškinis, Edvinas Jasaitis.