Istorinis pasiekimas Radviliškiui – „Lokomotyvas“ iškovojo Lietuvos salės futbolo taurę

Radviliškio „Lokomotyvas" 2013/14 metų salės futbolo sezone iškovojo abu svarbiausius titulus. A lygos čempionai antradienį Alytuje vykusiame Lietuvos salės futbolo asociacijos (LSFA) taurės finalinio ketverto turnyre nugalėjo Kauno „Inkarą" ir Vilniaus „Bekentą".
Radviliškio „Lokomotyvas“
Radviliškio „Lokomotyvas“ / LFF.lt nuotr.
Temos: 1 Radviliškis

Pirmajame pusfinalyje – „Bekento" triumfas po baudinių

2014  metų Lietuvos salės futbolo asociacijos taurės finaliniame etape, kuris vyko Alytaus sporto ir rekreacijos centro arenoje, dėl trofėjaus varžėsi Vilniaus „Bekentas", Kaišiadorių „Savingė", Kauno „Inkaras" bei 2013/14 metų sezono A lygos čempionas Radviliškio „Lokomotyvas".

Šiųmečio finalinio ketverto dalyvės kelią link pusfinalio pradėjo nuo aštuntfinalio. „Bekentas" įveikė Šiaulių „Medelyno bėgius" ir Panevėžio „Baltiją", o „Savingė" iš varžybų eliminavo dvi Alytaus komandas – „Centrą" ir „Auską". „Inkaras" palaužė Nemenčinės ir Kauno „Celsio-Nautaros" pasipriešinimą, o „Lokomotyvas" užtikrintai nugalėjo Šiaulių „Saulininką" ir Vilniaus „Spartaką".

Pirmoji pusfinalio dvikova tarp „Bekento" ir „Savingės" išsiskyrė atviru žaidimu bei atakų gausa. Kaišiadorių komandą į priekį išvedė A. Rebždys (8 min.), realizavęs baudinį. Greitą komandos išpuolį sėkmingai užbaigė M. Žukovas (9 min.), padvigubinęs „Savingės" persvarą. V Bartoševičiaus smūgis lėmė pirmąjį „Bekento" įvartį (11 min.). Besibaigiant pirmam kėliniui abi komandos sukūrė nemažai gerų progų pasižymėti, bet pritrūko tikslumo.

„Savingė" energingiau pradėjo antrą kelinį ir kelis kartus apgulė vilniečių vartų prieigas. „Bekento" vartininkas S. Sabonis tinkamai reagavo į visus varžovų smūgius. Rungtynių rezultatas išsilygino, kuomet V. Frizelio smūgiuotas kamuolys rikošetu įlėkė į „Savingės" vartus (28 min.). Pasibaigus pagrindiniam rungtynių laikui (2:2), komandos stojo mušti baudinių. Šioje serijoje sėkmė nusišypsojo „Bekentui" (3:2), kurio vartininkas S. Sabonis atrėmė du smūgiuotus kamuolius.

Į finalą išvedė keturi A.Šteino įvarčiai

Kitame pusfinalyje tarp „Inkaro" ir „Lokomotyvo" žiūrovai netruko išvysti įvartį. A. Šteino smūgis (2 min.) išvedė Radviliškio komandą į priekį didžiąją kėlinio dalį. Pusiausvyra buvo atstatyta po J. Juozaičio smūgio rikošetu (13 min). Futbolininkai nevengė kietai kovoti ir nusižengti taisyklėms. 17 minutę „Inkaras" viršijo 6 pražangų limitą, teisėjas skyrė baudinį varžovų naudai, bet J. Gulbino smūgį atrėmė G. Vilimavičius.

Antrą kėlinį „Inkaras" pradėjo aktyviau, tačiau įvartį sugebėjo pirmiau pelnyti „Lokomotyvo" kolektyvas. J. Gulbinas perėmė kamuolį ir perdavė kamuolį A. Šteinui, kuris pažemė iššovė į vartus (29 min.). Po šio momento įvykiai klostėsi sparčiai: Kauno futbolininkai išlygino rezultatą po R. Bartkaus smūgio (34 min.), bet kontratakos metu D. Paulauskas (35 min.) vėl išvedė „Lokomotyvą" pirmyn.

„Inkaro" viltis pakovoti dėl aukso atgaivino T. Straleckas (38 min.), kuris išlygino rezultatą. A. Šteinui teprireikė 2 sekundžių, kad atstatytų savo komandos persvarą (38 min.). Galop, jis aikštelę paliko atlikęs „pokerį" po baudinio (39 min.) ir taip nulemdamas šio pusfinalio baigtį (5:3).

Finale „Lokomotyvas" pranoko varžovus

Finalo rungtynėse tarp „Lokomotyvo" ir „Bekento" pirmasis pasižymėjo neseniai naudingiausio salės futbolo A lygos žaidėjo prizą atsiemęs J. Gulbinas (8 min.). Jis pasižymėjo po perdavimo iš puikiai žaidusio A. Šteino. „Lokomotyvas" dominavo aikštėje, o tik vartininkų S. Sabonio bei A. Dilio meistriškumas neleido rezultatui pirmame kėlinyje pakisti.

Intrigą rungtynėse atgaivino „Bekento" kapitono J. Mežonio įvartis (23 min.). Lygus rezultatas ilgai neišsilaikė – G. Barevičius meistrišku smūgiu pradėjo naują „Lokomotyvo" įvarčių seriją (26 min.). Vienu įspūdingiausiu turnyro epizodu tapo J. Gulbino prasiveržimas pro kelis vilniečių gynėjus ir tikslus stiprus smūgis (32 min.). Šio žaidėjo „hetrikas" (35 min.) įtvirtino Radviliškio komandos pranašumą.

Kėlinio pabaigoje „Bekentas" sužaidė kovingai ir sugebėjo sukurti porą atakų, vienoje iš jų pasižymėjo A. Lebedevas (38 min.). Nuskambėjęs teisėjo švilpukas fiksavo „Lokomotyvo" triumfą.

Prizai A lygos geriausiems

Finalinio ketverto metu taip pat buvo pagerbti  salės futbolo A lygos prizininkai ir geriausi žaidėjai. Jiems prizus įteikė Alytaus miesto meras Jurgis Krasnickas, LSFA prezidentas Vidmantas Butkevičius. Geriausiu salės futbolo A lygos čempionato vartininku buvo išrinktas Alytaus „Auskos" vartų sargas Giedrius Štreimikis.

Į simbolinį geriausiųjų penketuką taip pat pateko Panevėžio „Baltijos" atstovas Tautvydas Švelna ir Kauno „Inkaro" futbolininkas Audrius Juozaitis ir perspektyviausias žaidėjas Tomas Bučma iš Kauno „Celsio-Nautaros".

Geriausiu pirmenybių žaidėju buvo išrinktas Radviliškio „Lokomotyvo" kapitonas J. Gulbinas. Šiam Radviliškio ekipos lyderiui atiteko ir rezultatyviausiojo pirmenybių žaidėjo prizas.

Radviliškio sportui – istorinis įvykis

„Salės futbolą žaidžiu dešimtmetį. Pagaliau pirmą kartą pavyko tapti čempionu. Turime gerą kolektyvą, patyrusių žaidėjų. Tai ir lėmė pergalę. Malonu, kad mane išrinko geriausiu, bet svarbiausia komandos pergalė", – po rungtynių kalbėjo J.Gulbinas.

„Lokomotyvo" vadovas Marijus Rimas džiaugėsi, jog futbolo pasiekimais iki tol negarsėjusiam Radviliškiui pavyko iškovoti net du titulus.

„Jei neklystu, Radviliškio miestui jokioje komandinėje sporto šakoje nėra pavykę tapti čempionais. Manau, kad tai istorinis įvykis. Mūsų komandos žaidėjai matę daug aukšto lygio futbolo. Buvome tikrai stipriausi", – sakė M.Rimas.

Finalinio ketverto rungtynėmis finišavo salės futbolo sezonas, tačiau „Lokomotyvui" jį dar teks pratęsti vasarą. Radviliškio komanda iškovojo teisę rugpjūčio mėnesį atstovauti Lietuvai UEFA salės futbolo taurės turnyre.