Lietuvos U-18 futbolo rinktinė sutriuškino suomius

Nacionalinės futbolo akademijos auklėtinių pagrindu sudaryta Lietuvos jaunimo U-18 (1994 m. gimimo ir jaunesni žaidėjai) futbolo rinktinė antrose draugiškose rungtynėse su Suomijos bendraamžiais iškovojo įtikinamą pergalę rezultatu 4:1. Tris įvarčius nugalėtojams pelnė panevėžietis Gratas Sirgėdas.
Lietuvos jaunieji futbolininkai džiaugiasi įvarčiu, kairėje G.Sirgėdas
Lietuvos jaunieji futbolininkai džiaugiasi įvarčiu, kairėje G.Sirgėdas. / V.Knyzelio/LFF.lt nuotr.
Temos: 1 Futbolas

1994 m. gimimo žaidėjų Lietuvos rinktinė šiomis draugiškomis rungtynėmis tęsia pasiruošimą Europos U-19 čempionato finaliniame etapui, kuris vyks mūsų šalyje 2013 metais.

Šių metų sausį lietuviai turnyre Minske suomiams buvo nusileidę rezultatu 0:1. Ketvirtadienį pirmose draugiškose rungtynėse komandos sužaidė lygiosiomis 0:0.

Po antrųjų rungtynių šeštadienį rinktinės treneris Antanas Vingilys sakė, kad tokiai pergalei pasiekti reikalingas kovingumas, meistriškumas ir šiek tiek sekmės.

„Šiandien visa tai buvo. Rungtynės buvo itin kovingos, abiem komandoms šiek tiek jautėsi nuovargis, ilgą laiką vyko daugiau nervų karas. Mums tokią pergalę iškovoti padėjo G.Sirgėdo meistriškumas. Jis buvo šios dienos rungtynių „perliukas“. Nors, be abejo, kad be didelės pagalbos iš kitų žaidėjų to nebūtų padaręs. Padarėme išvadas po pirmųjų rungtynių, pasiruošėme laimėti ir puikiai atlikome namų darbus kontratakuodami“, – reziumavo A.Vingilys.

„Nuostabios rungtynės, pavyko laimėti prieš stiprų varžovą ir dar tokiu skirtumu. Prieš rungtynes visą laiką tikiu, jog galiu įmušti. Aišku, negalvojau apie „hat-tricką“. Noriu padėkoti visai  komandai, kad padėjo pelnyti tris įvarčius“, – po dvikovos LFF.lt teigė G.Sirgėdas.

Saugo benefisas antrajame kėlinyje

Lietuvių komandos sudėtyje šeštadienio dvikovai įvyko nemažai pasikeitimų, pailsėti gavo 1995 m. gimimo futbolininkai, kurie netrukus ruošis tarptautiniam U-17 rinktinių turnyrui Palangoje.

Pirmąją progą pasižymėti turėjo svečiai, tačiau jų smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą. 14 min. lietuviai išsiveržė į priekį – po kampinio galva pasižymėjo Lukas Artimavičius. Kėliniui artėjant į pabaigą rezultatas tapo lygiu – po sumaišties baudos aikštelėje įvartį pelnė Jaakko Hietikko.

Antrąjį kėlinį lietuviai pradėjo jau pasikeitusios sudėties. Aktyviai po keitimo rungtyniavęs Donatas Kazlauskas 50 min. uždirbo 11 metrų baudinį. Jį tiksliai realizavo G.Sirgėdas. Antrasis kėlinys tapo šio saugo benefisu. 62 min. jis smūgiu iš toli permetė kamuolį per varžovų vartininką, o likus žaisti apie tris minutes realizavo baudos smūgį. Rungtynės baigėsi rezultatu 4:1.

Rungtynių statistika

Lietuva U-18 – Suomija U-18 4:1 (1:1)
Kauno S.Dariaus ir S.Girėno sporto centro stadionas
Teisėja – Aušra Tvarijonaitė-Kancė (Lietuva)
Įvarčiai: 15 min. Lukas Artimavičius, 49 (iš 11 m.), 61 ir 88 min. Gratas Sirgėdas (Lietuva) 39 min. Jakko Hietikko (Suomija).
Įspėti:  22 min. Tomas Galdikas, 27 min. Julius Aleksandravičius, 82 min. Lukas Artimavičius (Lietuva); 90 min. Patrick Aaltonen, 90+2 min. Joose Koskiranta (Suomija)

Lietuva U-18: Marius Suvaizdis, Justas Raziūnas, Lukas Artimavičius, Julius Aleksandravičius, Džiugas Petrauskas, Tomas Galdikas, Povilas Kiselevskis (44 min. Gratas Sirgėdas), Karolis Strolys (46 min. Simonas Stankevičius), Mykolas Krasnovskis, Edvardas Tamulevičius (31 min. Lukas Narbutas), Lukas Spalvis (35 min. Donatas Kazlauskas). Atsarginiai: Tomas Švedkauskas, Gabrielius Judickas, Lukas Pangonis.