2016 10 18 /12:00

Maltos rinktinei mesti kaltinimai pardavus rungtynes, Lietuvos futbolininkai niekuo neįtariami

Praėjusią savaitę Lietuvos futbolo rinktinės pergalė 2:0 prieš Maltą patraukė lažybų kontrolierių dėmesį. Kaip 15min sakė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) prezidentas Edvinas Eimontas, kol kas daugiau informacijos nėra, o Lietuvos rinktinė nėra niekuo įtariama.
Georgas Freidgeimas
Georgas Freidgeimas / Sauliaus Čirbos/LFF nuotr.

Kaip praneša Maltos naujienų portalas timesofmalta.com, rungtynių metu užfiksuotas neįprastai didelis statymų už Lietuvos pergalę dviejų ar daugiau įvarčių skirtumu skaičius.

Pranešama, kad tokių statymų ypač padaugėjo antrojo kėlinio antroje pusėje. Lietuva ir Malta pirmajame kėlinyje neįmušė įvarčių, o abu įvarčius lietuviai pelnė per paskutines 14 rungtynių minučių.

„Mes turime lygiai tiek pat informacijos kaip žiniasklaida. Dabar pagrindinis klausimas yra, kodėl mes kaip federacija sužinome apie tai ne tiesiogiai iš FIFA, o iš žiniasklaidos. Dabar aiškinamės, kodėl taip atsitinka. UEFA taikoma kitokia praktika ir ateityje ji turėtų keistis ir FIFA. Federacijos turi disponuoti informacija, dėl to kalbėjau su su Maltos futbolo federacijos vadovu“, – 15min sakė LFF prezidentas E.Eimontas.

Maltos futbolo federacijai jau pranešta apie FIFA pradėtą tyrimą. Kaip teigė E.Eimontas, Lietuvos futbolininkams jokių kaltinimų nėra – lietuviai tyrime figūruoja tik kaip Maltos rinktinės varžovai.

FIFA paskirtas rungtynių komisaras prieš rungtynes lankėsi Maltos ir Lietuvos rinktinių persirengimo kambaryje, taip pat kalbėjo su mačo teisėju ispanu Jesusu Gilu Manzano.

„Čia įprasta praktika – komisaras apsilanko pas futbolininkus ir be konkrečių kaltinimų jiems dar kartą primena taisykles, susijusias su sutartų rungtynių prevencija“, – apie FIFA komisaro apsilankymą rūbinėje teigė E.Eimontas.

LFF prezidentas vylėsi, kad artimiausiu metu federacija sulauks platesnės informacijos iš FIFA.

Tuo tarpu Maltoje - skandalas.

"Gavome pranešimų, kad būta svarbių įrodymų, jog pinigus statę žmonės žinojo, kad Malta pralaimės rungtynes bent dviem įvarčiais, - pirmadienį spaudos konferencijoje pareiškė Maltos futbolo federacijos prezidentas Normanas Damaninas Demajo.

Pasaulio čempionato atrankos mače Vilniuje Fiodoras Černychas smūgiu galva pelnė įvartį 76 minutę, o 84 minutę Arvydas Novikovas realizavo 11 metrų baudinį, kuris buvo skirtas varžovui baudos aikštelėje nugriovus Deivydą Matulevičių.

N.Darmaninas Demajo patvirtino, jog įtartini statymai tęsėsi rungtynių metu, kol iki mačo pabaigos buvo likę 20 minučių.

Anot Maltos futbolo federacijos prezidento, tyrimas bus tęsiamas.