Itin skaudų antausį gavo praėjusio sezono finalininkas „Manchester United“, išvykoje 1:2 pralaimėjęs kukliai „Basel“ ekipai bei užleidęs šveicarams vietą aštuntfinalyje.
Legendinio sero Alekso Fergusono auklėtiniams būtų pakakę lygiųjų, tačiau kovingi šeimininkai iškovojo pelnytą istorinę pergalę ir kartu su gerbėjais šėlo tuoj po finalinio švilpuko.
Tuo metu „Manchester City“ namie įveikė ne stipriausios sudėties Miuncheno „Bayern“ 2:0, tačiau to nepakako, mat „Napoli“ tokiu pat rezultatu nugalėjo „Villarreal“ bei neleido britų vienuolikei pakilti iš trečiosios vietos grupėje.
Tai reiškia, jog tiek „Manchester United“, tiek „Manchester City“ keliauja į antrąjį pagal prestižą klubinio futbolo turnyrą – UEFA Europos lygą.
Stebuklingai į atkrintamąsias varžybas prasibrovė ir „Lyon“ klubas, Zagrebe net 7:1 sutrypęs vietos „Dinamo“. Prancūzams buvo būtina pergalė bent 5 įvarčių skirtumu, mat jie surinko tiek pat taškų, kiek Amsterdamo „Ajax“. Galiausiai „Lyon“ pranoko olandus tik dėl geresnio įvarčių santykio.
„Ajax“ namie 0:2 pralaimėjo Madrido „Real“ ir pasitraukė iš tolesnės kovos, mat „Lyon“ įvarčių skirtumas tapo +2, o „Ajax“ – 0.
A grupė:
„Man City“ 2 – 0 Miuncheno „Bayern“
36' [1 – 0] D.Silva
52' [2 – 0] Y.Toure
„Villarreal“ 0 – 2 „Napoli“
65' [0 – 1] G.Inleris
76' [0 – 2] M.Hamsikas
A grupė | |||||||
Vieta | Komanda | R. | P. | Lg. | Pr. | Įv.sant. | Taškai |
1. | „Bayern“ | 6 | 4 | 1 | 1 | 11-6 | 13 |
2. | „Napoli“ | 6 | 3 | 2 | 1 | 10-6 | 11 |
3. | „Manchester City“ | 6 | 3 | 1 | 2 | 9-6 | 10 |
4. | „Villarreal“ | 6 | 0 | 0 | 6 | 2-14 | 0 |
B grupė:
Milano „Inter“ 1 – 2 Maskvos CSKA
50' [0 – 1] S.Doumbia
51' [1 – 1] E.Cambiasso
87' [1 – 2] V.Berezutskis
D.Šemberas (CSKA) žaidė iki 77 minutės
„Lille“ 0 – 0 „Trabzonspor“
B grupė | |||||||
Vieta | Komanda | R. | P. | Lg. | Pr. | Įv.sant. | Taškai |
1. | „Inter“ | 6 | 3 | 1 | 2 | 8-7 | 10 |
2. | CSKA | 6 | 2 | 2 | 2 | 9-8 | 8 |
3. | „Trabzonspor“ | 6 | 1 | 4 | 1 | 3-5 | 7 |
4. | „Lille“ | 6 | 1 | 3 | 2 | 6-6 | 6 |
C grupė:
„Basel“ 2 – 1 „Man Utd“
9' [1 – 0] M.Strelleris
84' [2 – 0] A.Frei'us
89' [2 – 1] P.Jonesas
Lisabonos „Benfica“ 1 – 0 Galačio „Otelul“
7' [1 – 0] O.Cardozo
C grupė | |||||||
Vieta | Komanda | R. | P. | Lg. | Pr. | Įv.sant. | Taškai |
1. | „Benfica“ | 6 | 3 | 3 | 0 | 8-4 | 12 |
2. | „Basel“ | 6 | 3 | 2 | 1 | 11-10 | 11 |
3. | „Manchester United“ | 6 | 2 | 3 | 1 | 11-8 | 9 |
4. | „Otetul“ | 6 | 0 | 0 | 6 | 3-11 | 0 |
D grupė:
Amsterdamo „Ajax“ 0 – 3 Madrido „Real“
14' [0 – 1] J.M.Callejonas
42' [0 – 2] G.Higuainas
90' [0 – 3] J.M.Callejonas
Zagrebo „Dinamo“ 1 – 7 „Lyon“
40' [1 – 0] M.Kovačičius
45' [1 – 1] B.Gomis
48' [1 – 2] B.Gomis
48' [1 – 3] M.Gonalonsas
52' [1 – 4] B.Gomis
64' [1 – 5] L.Lopezas
70' [1 – 6] B.Gomis
76' [1 – 7] J.Briandas
28' iš aikštės pašalintas J.Leko („Dinamo“)
D grupė | |||||||
Vieta | Komanda | R. | P. | Lg. | Pr. | Įv.sant. | Taškai |
1. | „Real“ | 6 | 6 | 0 | 0 | 19-2 | 18 |
2. | „Lyon“ | 6 | 2 | 2 | 2 | 9-7 | 8 |
3. | „Ajax“ | 6 | 2 | 2 | 2 | 6-6 | 8 |
4. | „Dinamo Zagreb“ | 6 | 0 | 0 | 6 | 3-22 | 0 |
* * *
Į aštunftinalį pateko devynių šalių komandos, o sėkmingiausiai pirmąjį etapą įveikė Ispanijos grandai – Madrido „Real“ ir „Barcelona“.
Aštuntfinalio komandos | ||||
V. | Komanda | Šalis | Taškai grupėje | Įvar.sant. |
1. | „Real“ | Ispanija | 18 | 19-2 |
2. | „Barcelona“ | Ispanija | 16 | 20-4 |
3. | „Bayern“ | Vokietija | 13 | 11-6 |
4. | „Benfica“ | Portugalija | 12 | 8-4 |
5. | „Chelsea“ | Anglija | 11 | 13-4 |
6. | „Napoli“ | Italija | 11 | 10-6 |
7. | „Basel“ | Šveicarija | 11 | 11-10 |
8. | „Arsenal“ | Anglija | 11 | 7-6 |
9. | „Marseille“ | Prancūzija | 10 | 7-4 |
10. | „Inter“ | Italija | 10 | 8-7 |
11. | „Bayer“ | Vokietija | 10 | 8-8 |
12. | „AC Milan“ | Italija | 9 | 11-8 |
13. | „Zenit“ | Rusija | 9 | 7-5 |
14. | APOEL | Kipras | 9 | 6-6 |
15. | „Lyon“ | Prancūzija | 8 | 9-7 |
16. | CSKA | Rusija | 8 | 9-8 |