2011 12 08 /08:01

Mančesterio tragedija: dvi stipriausios Anglijos komandos traukiasi iš Čempionų lygos

Anglijos „Premier“ lyga laikoma pajėgiausia pasaulyje, tačiau du šiuo metu stipriausi šios šalies klubai sensacingai pasitraukė iš Čempionų lygos turnyro jau po grupių etapo.
Wayne'as Rooney
W.Rooney / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Itin skaudų antausį gavo praėjusio sezono finalininkas „Manchester United“, išvykoje 1:2 pralaimėjęs kukliai „Basel“ ekipai bei užleidęs šveicarams vietą aštuntfinalyje.

Legendinio sero Alekso Fergusono auklėtiniams būtų pakakę lygiųjų, tačiau kovingi šeimininkai iškovojo pelnytą istorinę pergalę ir kartu su gerbėjais šėlo tuoj po finalinio švilpuko.

Tuo metu „Manchester City“ namie įveikė ne stipriausios sudėties Miuncheno „Bayern“ 2:0, tačiau to nepakako, mat „Napoli“ tokiu pat rezultatu nugalėjo „Villarreal“ bei neleido britų vienuolikei pakilti iš trečiosios vietos grupėje.

Tai reiškia, jog tiek „Manchester United“, tiek „Manchester City“ keliauja į antrąjį pagal prestižą klubinio futbolo turnyrą – UEFA Europos lygą.

Stebuklingai į atkrintamąsias varžybas prasibrovė ir „Lyon“ klubas, Zagrebe net 7:1 sutrypęs vietos „Dinamo“. Prancūzams buvo būtina pergalė bent 5 įvarčių skirtumu, mat jie surinko tiek pat taškų, kiek Amsterdamo „Ajax“. Galiausiai „Lyon“ pranoko olandus tik dėl geresnio įvarčių santykio.

„Ajax“ namie 0:2 pralaimėjo Madrido „Real“ ir pasitraukė iš tolesnės kovos, mat „Lyon“ įvarčių skirtumas tapo +2, o „Ajax“ – 0.

A grupė:

„Man City“ 2 – 0 Miuncheno „Bayern“
36' [1 – 0] D.Silva
52' [2 – 0] Y.Toure

„Villarreal“ 0 – 2 „Napoli“
65' [0 – 1] G.Inleris
76' [0 – 2] M.Hamsikas

Milano „Inter“ 1 – 2 Maskvos CSKA
50' [0 – 1] S.Doumbia
51' [1 – 1] E.Cambiasso
87' [1 – 2] V.Berezutskis

„Basel“ 2 – 1 „Man Utd“
9' [1 – 0] M.Strelleris
84' [2 – 0] A.Frei'us
89' [2 – 1] P.Jonesas

Lisabonos „Benfica“ 1 – 0 Galačio „Otelul“
7' [1 – 0] O.Cardozo

Amsterdamo „Ajax“ 0 – 3 Madrido „Real“
14' [0 – 1] J.M.Callejonas
42' [0 – 2] G.Higuainas
90' [0 – 3] J.M.Callejonas

Zagrebo „Dinamo“ 1 – 7 „Lyon“
40' [1 – 0] M.Kovačičius
45' [1 – 1] B.Gomis
48' [1 – 2] B.Gomis
48' [1 – 3] M.Gonalonsas
52' [1 – 4] B.Gomis
64' [1 – 5] L.Lopezas
70' [1 – 6] B.Gomis
76' [1 – 7] J.Briandas
28' iš aikštės pašalintas J.Leko („Dinamo“)