„Žalgirio“ treneris Marekas Zubas po triumfo Lietuvos futbolo taurės finale: „Patekome į istoriją“

Prabudusiame Utenos „Utenio“ stadione daugiau nei 3000 sirgalių akivaizdoje trečią kartą iš eilės Lietuvos futbolo taurę iškovojo Vilniaus „Žalgiris“. Po pergalės nugalėtojai dalijosi ąžuolo vainikus ir liejo šampaną, o pralaimėjusi „Banga“ garbingai išsirikiavo ir palydėjo čempionus jų trofėjaus link.
Marekas Zubas
Marekas Zubas / „Scanpix“ nuotr.

Vilniaus „Žalgirio“ ekipa po pirmojo kėlinio pirmavo 2:0. Įvarčius vilniečiams įmušė Jakubas Wilkas ir Lukas Pilibaitis. Antrajame kėlinyje ištikimai palaikomų sirgalių vedama sugebėjo sugrąžinti intrigą. Po Evaldo Grigaičio įvarčio „Banga“ medžiojo ir išlyginamąjį įvartį, tačiau pratęsimo išplėšti nepavyko.

Prieš rungtynes „Žalgirio“ treneris Marekas Zubas pabrėžė, kad būtent pratęsimo savo komandai ir nelinkėtų – reikalus reikia sutvarkyti per 90 minučių. Prieš tai du metus iš eilės žalgiriečiai čempionais tapo po 11 metrų baudinių serijos. Šįkart jos neprireikė, tačiau M.Zubas ąžuolo vainiką nuo kaklo greitai nusiėmė: „Šlapias. Nepatogu taip, bet pergalės džiaugsmo tai nesumažina.“

Paklaustas, ar žaidėjams buvo skirta užduotis, kuo greičiau mušti įvartį, kad būtų galima kiek nusiraminti, Marekas Zubas patvirtino, kad žaidimo planas tuo ir rėmėsi: „Norėjome iškart juos paspausti ir kuo greičiau įmušti įvartį. Taip mums vėliau tapo lengviau gintis nuo varžovų atakų. Esu laimingas, kad laimėjome, tačiau paskutinėmis minutėmis buvo per daug streso. Po pelnyto įvarčio oponentai psichologiškai itin sustiprėjo. Tai buvo impulsas jiems pulti.“

Dovilės Šeduikytės nuotr./Vilniaus „Žalgiris“

„Šis trofėjus mums itin svarbus. Tai trečias kartas iš eilės, kai triumfuojame šiose varžybose. Mes įsirašėme į istoriją. Be to, tai bus papildoma jėga komandai žaidžiant A lygoje. Trofėjai visada sustiprina komandą. Mes neturime tiek daug galimybių, ką nors laimėti“, – po pergalės kalbėjo čempionų treneris Marekas Zubas.

Komandos kapitonas Deividas Šemberas po pergalės tikino, kad tikėjosi sunkios kovos: „Nemanėme, kad bus lengva. Pažįstame „Bangą“ kaip stiprią komandą, tačiau mes išėjome žaisti kaip favoritai. Įmušėme du gražius įvarčius. Tačiau antrajame kėlinyje „Banga“ mus privertė atsitraukti ir žaisti taip, kad tik išlaikytume sau palankų rezultatą. Rungtynių pabaigoje pradėjome nervintis ir buvo nelengva. Iš esmės kontroliavome situaciją aikštėje, tačiau Gargždų komanda labai stengėsi. Nepaisant to, šiandien „Žalgiris“ yra stipresnis. „Banga“ pelnytai žais Europos lygoje ir mes juos su tuo sveikiname.“

Geriausiu „Bangos“ rungtynių žaidėju pripažintas įvarčio autorius Evaldas Grigaitis tikino, kad komanda kovojo garbingai: „Mums pritrūko dviejų įvarčių, tačiau negalime sakyti, kad žaidėme blogai. Antrajame kėlinyje mes buvome tikrai stiprūs, tačiau laimėjo tie, kurie įmušė daugiau įvarčių. Toks elementarus futbolas. Nemanau, kad „Žalgiris“ buvo šių rungtynių favoritas. Stipresnė komanda, bet tikrai ne dideli favoritai. Galima sakyti, kad jie buvo čiut čiut geresni kai kur ir tai nulėmė rungtynes.“

Žurnalistų paragintas neliūdėti, nes „Banga“ vis tiek keliauja į Europos lygą, Evaldas Grigaitis išliko maksimalistas: „Reikia liūdėti. Taurės tai neiškovojome.“