Masinės riaušės Brazilijoje – sirgalių reakcija į „Coritiba“ nesėkmę (video)

„Coritiba“ futbolo klubo sirgaliai skaudžiai reagavo į mylimos komandos nesėkmę – iškritimą iš aukščiausiojo Brazilijos futbolo čempionato – ir nusprendė savo apmaudą išlieti ant lemiamoms rungtynėms teisėjavusios arbitrų brigados.
Sunkius sužeidimus patyrė vienas policininkas ir vienas sirgalius
Sunkių sužeidimų patyrė vienas policininkas ir vienas sirgalius. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 2 Riaušės Brazilija

Paskutines, 38-ojo turo, rungtynes namuose žaidusiai „Coritiba“ vienuolikei dvikovoje su „Fluminense“ futbolininkais buvo būtina pergalė.

Deja, jau 27 mačo minutę svečių puolėjas Marquinho pelnė įvartį ir šį uždavinį „Coritiba“ komandai padarė dar sunkesnį. Tiesa, prabėgus 8 minutėms Pereira sugebėjo atkurti pusiausvyrą, tačiau persverti rezultato savo naudai „Coritiba“ futbolininkams nepavyko.

Lygiosios lėmė, jog 45 taškus surinkusi „Coritiba“ liko 17-oje pirmenybių rikiuotės vietoje ir kitą sezoną turės rungtyniauti žemesniame pagal lygį Brazilijos futbolo divizione.

Tai ypač nepatiko „Coritiba“ sirgaliams, kurie savo pyktį nusprendė išlieti ant mačo arbitrų. Griebę kas pasitaikė po ranka jie išbėgo į aikštelę ir užsipuolė teisėjus.

Laimė, į chuliganų išpuolį žaibiškai reagavo policija. Nors ir negausiomis pajėgomis, ji stojo skersai kelio įsisiautėjusiems sirgaliams. Policininkai šiaip ne taip išvedė futbolininkus ir teisėjus iš aikštelės, tačiau nuraminti sirgalius pavyko tik tada, kai stadione pasirodė ginkluotos specialiosios pajėgos.

Per masinį susirėmimą rimtų sužeidimų patyrė abi barikadų pusės – vienas policininkas ir vienas sirgalius.

Dramatiškai paskutiniame ture klostėsi ir „Flamengo“ bei „Gremio“ klubų dvikova. Savo sirgalių akivaizdoje žaidusiai „Flamengo“ vienuolikei reikėjo pergalės tam, kad ji po 17-os metų pertraukos triumfuotų čempionate.

Visgi mačas prasidėjo ne pagal šeimininkų scenarijų. Robersonas 21 mačo minutę išvedė „Gremio“ į priekį (0:1) ir užtildė „Flamengo“ sirgalius. Tiesa, išlaikyti savo persvaros svečiams nepavyko ir, pasižymėjus Davidui (30 min., 1:1) bei Angelimui (69 min., 2:1), mačo pabaigoje „Flamengo“ gerbėjai pergalės dainas jau traukė visu balsu.

Surinkę 67 taškus „Flamengo“ futbolininkai dviem aplenkė „Internacional“ ekipą ir pirmą kartą nuo 1992 metų virš galvų kėlė Brazilijos čempionų taurę.