Mourinho: noriu tapti pirmuoju treneriu, laimėjusiu Čempionų lygą su trimis skirtingais klubais (nuotraukos, video)

J.Mourinho per savo karjerą laimėjo jau dvi UEFA čempionų lygos taures
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / J.Mourinho per savo karjerą laimėjo jau dvi UEFA čempionų lygos taures.
0

Pirmą kartą po 45 metų pertraukos UEFA Čempionų lygą laimėjo italų Milano „Inter“ komanda, o paskutinėse rungtynėse jai vadovavęs strategas Jose Mourinho nuo kitos sezono dirbs su ispanų Madrido „Real“.

Milano „Inter“ šeštadienį Madrido stadione „Santiago Bernabeu“ 75 tūkst. sirgalių akivaizdoje 2:0 įveikė vokiečių Miuncheno „Bayern“ futbolininkus, o mačo didvyriu tapo abu įvarčius (35-ą min. ir 70-ą min.) pelnęs argentinietis Diego Milito.

„Pergalė finale suteikė milžinišką džiaugsmą. Esu nepaprastai laimingas, – kalbėjo rungtynių didvyriu tapęs D.Milito. – Juo labiau tai šventė klubui, kuris ilgai laukė šio laimėjimo.“ Argentinietis dviem taikliais dūriais iš tiek pat bandymų triumfu baigė sėkmingiausią Milano komandos sezoną. Be Čempionų lygos trofėjaus, „Inter“ laimėjo Italijos taurę ir apgynė Italijos čempionų vardą.

Tuo tarpu be diskvalifikuotos savo žvaigždės Francko Ribery žaidusiems „Bayern“ futbolininkams nepavyko tapti pirmąja vokiečių komanda, laimėjusia visus tris įmanomus titulus. „Laimėjo geresnė komanda. Deja, Thomas Mulleris neišnaudojo šanso ir neišlygino rezultato iš karto po pertraukos. Pralaimėjome, tačiau vis tiek švęsime su sirgaliais – iškovojome šalies taurę, laimėjome šalies pirmenybes ir žaidėme Čempionų lygos finale“, – nenusiminė Miuncheno komandos kapitonas Markas van Bommelis.

„Bayern“ saugas Bastianas Schweinsteigeris teigė, kad nė vienas nežaidė taip, kaip galėjo: „Mums trūko drąsos. „Inter“ sutankino gynybą, žaidimas nebuvo gražiausias, bet efektyvus. Milano ekipa pelnytai laimėjo. „Bayern“ turi dar tobulėti.“

Trenerių dvikovoje mokinys įveikė savo mokytoją. Nuo 1997 iki 2000 metų „Barcelona“ ekipoje „Inter“ strategas portugalas J.Mourinho buvo „Bayern“ trenerio olando Louiso van Gaalo asistentas.

„Pelnytai pralaimėjome. Žaidimas buvo toks, kokio ir laukiau. Mes puolėme, varžovai gynėsi, mums teko ginti didelę erdvę. Milito lėmė varžybų baigtį. Nežaidėme patrauklaus akims futbolo.“

Tuo tarpu „Inter“ strategas J.Mourinho džiaugėsi sėkme ir prakalbo apie perėjimą į Madrido „Real“ klubą. „Abi komandos yra labai pajėgios. Pirmame kėlinyje mums pavyko išsiveržti į priekį, daug ką lėmė nedidelės smulkmenos ir, be abejo, sėkmė. Ne kiekvieną dieną tai pavyksta, – kalbėjo jis. – Darbas čia jau baigtas. Dabar norėčiau tapti pirmuoju treneriu, laimėjusiu Čempionų lygą su trimis skirtingais klubais.“

Pasak ispanų žiniasklaidos, J.Mourinho su karališkuoju ispanų klubu suderėjo trejų metų kontraktą, o jo uždarbis sieks 10 mln. eurų per metus.