Olimpinio kelialapio vis dar neturintį Usainą Boltą sustabdė trauma

Greičiausias pasaulio žmogus dėl traumos nebaigė Jamaikos olimpinių atrankos varžybų. Dėl pakinklinės sausgyslės traumos Usainas Boltas nestartavo finale, kurį laimėjo Yohanas Blake'as.
Usainas Boltas
Usainas Boltas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Savo pusfinalio bėgimą su 10,04 sek. rezultatu laimėjęs 100 ir 200 metrų sprinto olimpinis čempionas U.Boltas iš varžybų pasitraukė likus kelioms valandoms iki finalo.

Pasaulio rekordininkas patyrė pakinklinės sausgyslės traumą, kuri jį kamavo nuo pat varžybų pradžios.

100 metrų sprinto finale triumfavo 26-erių Y.Blake'as, atstumą įveikęs per 9,95 sek. Antrąją vietą užėmė Nickelas Ashmeade'as (9,96 sek.), trečias liko U.Bolto ir Y.Blake'o treniruočių partneris Jevaughnas Minzie.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Yohanas Blake'as ir Nickelas Ashmeade'as

Vos 20-metis bėgikas finišą pasiekė per 10,02 sek. – tai jo geriausias karjeros rezultatas.

Buvęs pasaulio rekordininkas Asafa Powellas (10,03) liko tik ketvirtoje vietoje.

Vis dėlto U.Bolto pasitraukimas nereiškia, kad olimpinis čempionas neturės Rio de Žaneiro kelialapio. Jamaikos taisyklės leidžia sportininkui pasinaudoti „medicinine išlyga“ – tokiu būdu U.Boltas iš nacionalinių atrankos varžybų ir pasitraukė.

U.Boltas tikisi, kad po kelių savaičių „London Anniversary Games“ sugebės įrodyti, kad yra pasirengęs Rio žaidynėms.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Iš kairės: Christania Williams, Elaine Thompson ir Shelly Ann Fraser Pryce

Moterų varžybas laimėjo 24-erių Elaine Thompson, 100 metrų nubėgusi per 10,7 sek., taip pakartodama olimpinės čempionės Shelly-Ann Fraser-Pryce nacionalinį rekordą.

Pastaroji su 10,93 sek. laiku liko antra, o trečią vietą užėmė Christania Williams (10,97 sek.).