Pakilo UEFA Čempionų lygos uždanga: „Barcelona“ suklupo, „Chelsea“ šventė pergalę

Antradienio vakarą startavo 2011–2012 metų UEFA Čempionų lygos sezonas. Šio turnyro čempionų vardą ginantys Ispanijos „Barcelonos“ futbolininkai čempionatą pradėjo lygiosiomis 2:2 prieš Italijos „Milan“ ekipą, išsigelbėjusią per pridėtinį laiką.
Lionelis Messi ir Alessandro Nesta
Lionelis Messi ir Alessandro Nesta / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Rungtynės prasidėjo labai netikėtai, mat jau pirmąją dvikovos minutę svečių puolėjas Alexandre‘as Pato pelnė įvartį. Taip anksti praleidę įvartį katalonai nepasidavė ir antroje kėlinio pusėje, dėka Pedro įvarčio, rezultatas tapo lygus.

Didžiąją dalį rungtynių laiko kamuolį kontroliuojantys ir beveik jokių progų varžovų atakoms nesuteikiantys katalonai sėkmingai pradėjo antrąjį kėlinį – 50 minutę Davidas Villa nuginklavo vartininką tiksliu baudos smūgiu.

Nepaisant to, traumų pakirsta katalonų gynėjų linija nesugebėjo iki pat pabaigos atsilaikyti prieš milaniečius. Pirmąją rungtynių minutę įmušę „Milan“ žaidėjai įvartį pelnė ir paskutinę minutę, kai smūgiu galva kamuolį į vartus pasiuntė Thiago Silva.

Tuo metu Anglijos sostinėje Londone susigrūmė vietos „Chelsea“ ir svečių iš Vokietijos, Lėverkuzeno „Bayer“, klubai. Po keleto virpstų ir trijų neįskaitytų įvarčių pergalę rezultatu 2:0 šventė londoniečiai.

Rezultatai:

E grupė:

„Chelsea“ 2 :0 „Bayer Leverkusen“
67' [1:0] Davidas Luizas
90' [2: 0] Juanas Mata

„Genk“ 0:0 „Valencia“

F grupė:

„Borrussia Dortmund“ 1 :1 „Arsenal“
42' [0:1] Robinas van Persie
88' [1: 1] Ivaasnas Perisičius

„Olympiakos“ 0:1 „Marseille“
51' [0 :1] Lucho Gonzalezas
Raudona kortelė: 90' Rodas Fannis („Marseille“)

G grupė:

„APOEL Nicosia“ 2:1 „Zenit“
63' [0:1] Konstantinas Zyrianovas
73' [1:1] Gustavo Manduca
75' [2:1] Ailtonas Jose Almeida
Raudona kortelė: 76' Bruno Alvesas („Zenit“)

„Porto“ 2:1 „Shakhtar Donetsk“
12' [0:1] Luizas Adriano
28' [1:1] Hulkas
51' [2:1] Laube Pinheiro Kleberas
Raudona kortelė: 40' Jaroslavas Rakitskis(„Shakhtar Donetsk“)
Raudona kortelė: 80' Dmitrijus Chigrinskis („Shakhtar Donetsk“)

H grupė:

„Barcelona“ 2:2 „Milan“
1' [0:1] Alexandre Pato
36' [1:1] Pedro Rodriguezas
50' [2:1] Davidas Villa
90' [2:2] Thiago Silva

„Viktoria Plzen“ 1:1 „BATE Borisov“
45' [1:0] Marekas Bakosas
69' [1:1] Renanas Bressanas