Panevėžio „Ekranas“ Europos lygos atrankoje patyrė pralaimėjimą

Ketvirtadienio vakarą buvo sužaistos Europos lygos atrankos turnyro pirmojo etapo rungtynės. Panevėžio „Ekrano“ futbolininkai išvykoje 1:3 nusileido Šiaurės Airijos Belfasto „Crusaders“ ekipai.
Panevėžio „Ekranas“ treniruojasi Belfaste
Panevėžio „Ekranas“ treniruojasi Belfaste / fkekranas.lt nuotr

Pirmąjį rungtynių įvartį 23-ąją minutę įmušė varžovų žaidėjas Stephenas Cockcroftas po sumaišties baudos aikštelėje „Crusaders“ buvo priekyje 1:0.

43-ąją minutę varžovai padvigubino pranašumą, kai grubia K. Timofejevo klaida pasinaudojo J. Owensas. 58-ąją minutę trečiąjį įvartį į „Ekrano“ vartus įmušė Colinas Coatesas. 88-ąją minutę A. Šušnjaras galva po kampinio sušvelnino skirtumą.

Atsakomosios rungtynės įvyks liepos 10 dieną Panevėžyje.

Kitose rungtynėse Klaipėdos „Atlantas“ 0:1 nusileido Liuksemburgo klubui, o Gargždų „Banga“ sužaidė nulinėmis lygiosiomis su Airijos „Sligo Rovers“,

Kitų susitikimų rezultatai:

Almatos „Kairat“ (Kazachstanas) – „KS Kukesi“ (Albanija) 1:0 (0:0)
Jerevano „Pjunik“ (Armėnija) – „FC Astana“ (Kazachstanas) 1:4 (0:1)
Kišiniovo „Veris“ (Moldova) – Lovečo „Litex“ (Bulgarija) 0:0
„FK Qabala“ (Azerbaidžanas) – „NK Široki Brijeg“ (Bosnija) 0:2 (0:0)
Tartu „Santos“ (Estija) – „Tromso IL“ (Norvegija) 0:7 (0:4)
Kalevo „Sillamae“ (Estija) – „Honka“ (Suomija) 2:1
Nikšičiaus „FK Čelik“ (Juodkalnija) – „FC Koper“ (Slovėnija) 0:5 (0:2)
Miuliukoskio MYPA (Suomija) – „IF Fuglafjordur“ (Farerų salos) 1:0 (0:0)
Valkeakoskio VPS (Suomija) – Stokholmo „IF Brommapojkarna“ (Švedija) 2:1 (0:1) Turnovo „FK Horizont“ (Makedonija) – Šačcherės „Čichura“ (Gruzija) 0:1 (0:1)
„UE Santa Coloma“ (Andora) – Skopjės „Metalurg“ (Makedonija) 0:3 (0:2)
Plovdivo „Botev“ (Bulgarija) – „AC Libertas“ (San Marinas) 4:0 (1:0)
Bolnisio „Sioni“ (Gruzija) – Vliorės „KS Flamurtari“ (Albanija) 2:3 (2:1)
„FC Vaduz“ (Lichtenšteinas) – „College Europa“ (Gibraltaras) 3:0 (2:0)
„Rosenborg BK“ (Norvegija) – „FK Jelgava“ (Latvija) 4:0 (2:0)
„IFK Goteborg“ (Švedija) – Ešo „CS Fola“ (Liuksemburgas) 0:0
„FC Tiraspol“ (Moldova) – Baku „Inter“ (Azerbaidžanas) 2:3 (0:2)

Pastaraisiais metais įpratusi prie dalyvavimo UEFA turnyruose Panevėžio „Ekrano“ ekipa šiemet iš Lietuvos atstovų išsiskiria itin jaunu amžiumi – daugeliui žaidėjų tai bus debiutas tokio rango varžybose.

Šeštą vietą Lietuvos pirmenybėse užimančio „Ekrano“ vyriausiasis treneris Valdas Dambrauskas atsargiai prognozavo klubo galimybes patekti į antrą atrankos etapą.

„Varžovų žaidimas grįstas vien fizine jėga. Apie kūrybingumą, išradingumą nėra kalbos. Vien kova, aukšti perdavimai. Man, kaip treneriui, vienintelis rezultatas, kuris tenkintų – pergalė, bet viskas priklauso nuo pačio žaidimo. Jeigu visas užduotis įgyvendinsime, turėsime palankų rezultatą“, – klubo svetainei teigė Panevėžio komandos treneris.

Panevėžio klubas išvykoje vertėsi be traumuotų kapitono Donato Petrausko ir problemas dėl vizos patyrusio Uchennos Umeho paslaugų.

„Ekrano“ varžovas – 2013 metų Šiaurės Airijos vicečempionai Belfasto „Crusaders“ – pernai žaidė pirmajame Europos lygos etape ir buvo eliminuoti Trondheimo „Rosenborg“ (Norvegija) klubo. Balandį finišavusiame Šiaurės Airijos čempionate „Crusaders“ užėmė trečią vietą.