Paskutinė repeticija apkarto: Lietuva – Baltarusija 0:2 (nuotraukos)

Paskutinės Lietuvos futbolo rinktinės repeticija prieš rugsėjį startuojančias atrankos kovas į 2012 metų Europos čempionatą apkarto – Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione trečiadienį Raimondo Žutauto auklėtiniai 0:2 (0:0) nusileido baltarusiams.
Rungtynių akimirka / A.Koroliovo nuotr.

Rungtynių eiga

Draugiškam mačui teisėjavo arbitras iš Moldovos Igoris Sackis.

Pirmas kėlinys

Rungtynės prasidėjo be didesnės žvalgybos. Pirmieji jau 2-ąją mačo minutę pavojingą progą susikūrė svečiai, tačiau lietuviams pavyko apsiginti. Netrukus pavojingu išpuoliu atsakė ir aikštės šeimininkai. Deja, rinktinės kapitono T.Danilevičiaus bandymas buvo šiek tiek netikslus.

Rungtynių tempas nemažėjo. 9-ąją mačo minutę D.Šernas galingai smūgiuoja į baltarusių vartus, tačiau pataiko tiesiai į vartininką ir svečiams pavyksta apsiginti. Kėliniui įpusėjus žaidimo sparta kiek sulietėjo. Tiesa, kamuolį ilgiau kontroliavo baltarusiai, o Raimondo Žutauto treniruojami lietuviai daugiausia rėmėsi kontraatakų taktika.

Pirmąja geltonąja kortele už pražangą prieš varžovą baudžiamas lietuvis K.Ivaškevičius (26 min.). Kėliniui artėjant prie pabaigos iniciatyvą į savo rankas pamažu perėmė šeimininkai. Tiesa, kurti pavojingų progų jiems nesisekė.

39-ąją mačo minutę lietuviai žaibiškos kontraatakos metu vos nenubaudžia varžovų, tačiau galingas T.Danilevičiaus smūgis iš už baudos aikštelės ribų pataiko į virpstą. Vos kelių akimirkų įvartis krenta į lietuvių vartus. Laimei, fiksuojama nuošalė ir rezultatas išlieka nepasikeitęs. Toks jis liko ir iki pertraukos (0:0).

Antras kėlinys

Iš karto po pertraukos rinktinių treneriai ėmėsi permainų. R.Žutautas į aikštelę metė tris naujus veidus – M.Savėną, A.Klimavičių ir I.Zemliką. Jie pakeitė K.Ivaškevičių, R.Radavičių ir A.Skerlą. Net keturis žaidėjus pakeitė oponentų strategas vokietis B.Stange, kuris leido pailsėti ir baltarusių lyderiui A.Hlebui.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui svečiai išsiveržė į priekį. Viačeslavas Hlebas prasiveržė dešiniuoju atakos kraštu, pabandė atlikti perdavimą į lietuvių baudos aikštelę, tačiau kamuolys sėkmingai nusileido už G.Arlauskio nugaros (0:1, 49 min.).

Atsidūrę besivejančių vaidmenyje R.Žutauto auklėtiniai pastebimai sutriko ir svečiai tuo pastebimai naudojosi, kurdami vieną pavojingą progą po kitos. Dar vienas keitimas Lietuvos rinktinėje – vietoje D.Česnauskio aikštelėje pasirodė M.Kalonas. Netrukus ant suolo buvo pasodintas ir S.Mikoliūnas. Jį pakeitė V.Lukša (62 min.).

Įspusėjus antrajam kėliniui lietuviai atsigavo ir ėmė grasinti varžovų vartams. Smūgiais iš toli laimę pabandė M.Savėnas ir A.Klimavičius, tačiau baltarusių vartininkas neklydo.

80-ąją mačo minutę ant suolelio buvo pasodintas ir D.Šemberas, kurį pakeitė L.Pilibaitis. Nors minutės tirpo, R.Žutauto auklėtiniams nesisekė užgulti baltarusių vartų ir pasistengti išlyginti rezultato.

Paskutinę pagrindinio laiko minutę rezultatas vos netapo lygus. Deja, svečius po galingo V.Lukšos šūvio išgelbėjo skersinis. „Neįmuši tu, įmuša tau“ – ši futbolo taisyklė dar kartą pasitvirtino. Kontraatakos metu vienas prieš G.Arlauskį atsidūręs V.Hlebas dar kartą pergudravo Lietuvos rinktinės vartininką ir padėjo tašką rungtynėse (0:2, 90+2 min.).

Prieš dvikovą

Šios kontrolinės rungtynės bus paskutinės rinktinių repeticijos prieš rugsėjo 3 dieną startuosiančias kovas atrankoje į 2012 metų Europos futbolo čempionatą Lenkijoje ir Ukrainoje. Lietuviai stygas derins mūšiui su Škotija (atrankos I grupė), o baltarusiai – dvikovai su Prancūzija (D grupė).

„Rungtynės – labai svarbios, nes abejoms komandoms tai bus paskutinis testas prieš atrankos startą. Mums visi rezultatai svarbūs, ypač kai žaidi prieš komandas, kurios FIFA rinktinių reitinge yra aukščiau nei Baltarusija – šiuo atveju tokia yra Lietuva (52 prieš 77 – red. past.)“, – pasakojo baltarusius treniruojantis vokietis Berndas Stange.

62 metų futbolo specialistas pridūrė, jog šio vakaro dvikovos favoritais bus lietuviai. „Turite aukšto lygio žaidėjų, kurie žaidžia pajėgiuose Europos klubuose. Manau, kad Lietuvos rinktinė šiek tiek pajėgesnė, bet stengsimės laimėti“, - dėstė B.Stange.

Pagyrų varžovams netrūko ir Lietuvos rinktinės stovykloje. „Kiek žinau, varžovai atvažiuos stipriausios sudėties. Netrūks jų žvaigždžių – tai ir abu broliai Hlebai, Vitalis Kutuzavas, kuris žaidžia Italijoje, – sakė lietuvių kapitonas Tomas Danilevičius. – Lietuvos rinktinėje ryškių žvaigždžių nėra, mūsų stiprybė – stiprus kolektyvas. Rungtynės tikrai bus įdomios ir geras išbandymas prieš rungtynes su Škotija.“

Rinktinės treneris Raimondas Žutautas džiaugėsi, jog auklėtiniai jau yra sužaidę bent po porą oficialių rungtynių savo klubuose ir yra įgiję neblogą sportinę formą. „Tai gali būti šioks toks mūsų pranašumas, – kalbėjo R.Žutautas. – Kaip susiklostys rungtynės spėlioti neverta. Tiesiog kviečiu visus palaikyti Lietuvos rinktinės ir pasigrožėti futbolu.“

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams