Po garbingos kovos Lietuvos futbolo rinktinė nusileido ispanams (nuotraukos)

Lietuvos rinktinei nepavyko atsilaikyti prieš pasaulio čempionę Ispaniją. Sėkmingai vieną kėlinį gynęsi Raimondo Žutauto auklėtiniai po pertraukos buvo priversti kapituliuoti. Salamankos „Helmantico“ stadione vykusį susitikimą ispanai laimėjo 3:1. Mačo didvyriu tapo traumuotą Fernando Torresą pakeitęs jo bendravardis Llorente. Baskas pelnė du pirmus šeimininkų įvarčius.
Rungtynių akimirka / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

54-ąją minutę Darvydui Šernui netikėtai buvo pavykę rezultatą išlyginti, tačiau jau po akimirkos „Raudonoji Furija“ vėl susigrąžino persvarą. Tai buvo pirmasis Lietuvos rinktinės pralaimėjimas šiame Euro2012 atrankos cikle. Po jo lietuviai su škotais dalinasi antrąją vietą.

Ispanai nuo pat susitikimo pradžios užgulė svečių vartus, tačiau pramušti sutankintos varžovų gynybos niekaip nesisekė.

Lietuviai rungtyniavo ramiai ir užtikrintai, o tai akivaizdžiai pasaulio čempionams buvo netikėta.

Pirmasis realus pavojus prie Žydrūno Karčemarsko vartų kilo tik 20-ąją minutę, kai pavojingai galva smūgiavo Carlesas Puyolis. Kamuolys atsimušė į virpstą, o nuo jo tiesiai įskriejo į mūsų vartininko rankas.

Vis dėlto po akimirkos jau svečiai surengė pavojingą kontrataką, tačiau Darvydui Šernui pabėgti nuo varžovų gynėjų nepavyko.

Daugumą savo atakų ispanai rengė kraštais, kur labai aktyviai žaidė Davidas Villa bei Davidas Silva. Pirmasis gana nesunkiai staigumu klaidino Marių Stankevičių, o antrasis įspūdingai dešiniajame krašte žaidė prieš Ramūną Radavičių. Vis dėlto su krašto saugų pagalba mūsiškiams pavyko apsiginti.

Kėlinio viduryje mūsiškiai suorganizavo puikią kontrataką, tačiau vienas prieš Ikerą Casillasą atsidūręs Tomas Danilevičius kiek sudelsė ir pasaulio čempionai pavojų neutralizavo.

Po kelių minučių mūsiškiai žaibiškai įžaidė laisvą smūgį ir iš maždaug 12 metrų pavojingai smūgiavo T.Danilevičius. Ispanams pasisekė, kad „Livorno“ puolėjas mušė tiesiai I.Casillasui į rankas.

Kėlinio pabaiga galėjo kaip reikiant apkarsti. Po Fernando Llorente smūgio galva Ž.Karčemarskas atmušė, tačiau pirmasis prie jo suskubo Davidas Villa. Sunku patikėti, kaip „Barcelonos“ puolėjas nesugebėjo pataikyti iš metro į vartus – kamuolys atsimušė į virpstą.

Vis dėlto antrojo kėlinio pradžia mūsiškiams susiklostė labai nesėkmingai. Viena pirmųjų pasaulio čempionų atakų baigėsi įvarčiu. Sergio Ramosas atliko perdavimą iš dešiniojo krašto į vartininko aikštelę, o čia Fernando Llorente aukščiau iššoko už Tadą Kijanską ir galva pasiuntė kamuolį į vartus. Reikėtų pastebėti, kad šiame epizode suklydo ir neryžtingai sužaidęs Ž.Karčemarskas.

Tačiau lietuviai nepasimetė. 54-ąją minutę mūsiškiai surengė gražią kontrataką ir vienas prieš Ikerą Casillasą iššokęs Darvydas Šernas tiksliu smūgiu rezultatą išlygino.

Tačiau euforija lietuvių stovykloje tęsėsi vos dvi minutes. 56-ąją minutę dešiniajame krašte Santi Cazorla išmaudė Saulių Mikoliūną ir perdavė kamuolį į baudos aikštelę, o čia F.Llorente vėl aplenkė T.Kijanską ir netinkamai poziciją pasirinkusį Ž.Karčemarską bei galva vėl sugražino pasaulio čempionams persvarą.

79-ąją minutę Sergio Ramosas atliko dar vieną rezultatyvų perdavimą ir Davidas Silva fantastišku tolimu smūgiu galva trečią kartą nuginklavo Ž.Karčemarską.

Ispanija – Lietuva 3:1 (0:0)

47’ Fernando Llorente (1:0)

54’ Darvydas Šernas (1:1)

56’ Fernando Llorente (2:1)

79’ Davidas Silva (3:1)

Ispanija: Casillasas, Capdevilla, Puyolis, Pique, Ramosas (83‘ Raulis Arbeloa), Cazorla, Busquetsas, Iniesta, Silva, Villa (75‘ Pablo Hernandezas), Llorente (76’Adurizas).

Lietuva: Karčemarskas, Stankevičius Skerla, Kijanskas, Radavičius, E.Česnauskis (85‘ Poškus), Šemberas, Panka, Mikoliūnas (58‘ D.Česnauskis), Danilevičius (81’Ivaškevičius), Šernas.

Teisėjas Gianluca Rocchi (Italija)

Salamanka. „Helmantico“ stadionas.

Čekai įveikė škotus

Kitose I grupės rungtynės reabilituotis po nesėkmės pirmajame mače pavyko Čekijos rinktinei. Čekai Prahos „Eden“ stadione 1:0 įveikė Škotijos ekipą.

Pergalingą įvartį 69-ąją minutę nugalėtojams įmušė Romanas Hubnikas.