„Porto“ išgelbėjo Ikeras Casillas, „Juventus“ pralaimėjimą apkartino trauma

Šeštadienį vakare sužaista daug kontrolinių futbolo rungtynių, kuriose žaidė nemažai stipriausių penkių Europos lygų klubų. Su „Porto“ marškinėliais vėl pasirodė Madrido „Real“ legenda Ikeras Casillasas, Turino „Juventus“ klubas po pralaimėjimo bijo dėl saugo Sami Khediros.
Ikeras Casillas
Ikeras Casillas / „Scanpix“/AP nuotr.

Vokietijos mieste Kelne vykusiame „Porto“ ir „Valencia“ susitikime per pagrindinį laiką įvarčių neįmušta, tad komandos stojo mušti 11 metrų baudinių.

Ikeras Casillasas atmušė Joao Cancelo baudinį, o Bruno Martinso Indi taiklus smūgis garantavo pergalę 5:4 „Porto“ klubui.

Portugalijos klubo puolėjas Vincentas Aboubakaras jau 2-ąją mačo minutę sudrebino vartų skersinį, vėliau vėjais paleido dar vieną puikią progą, o B.M.Indi 71-ąją minutę sugebėjo neįmušti įvarčio iš labai arti.

„Komandos draugai puikiai žaidė gynyboje, mes kontroliavome kamuolį ir rungtynes. Labai ačiū komandos sirgaliams, kurie mane palaikė. Tik padėdamas „Porto“ iškovoti pergales galiu užsitarnauti jų pasitikėjimą“, – po mačo sakė Portugalijos ekipos naujokas I.Casillasas.

„Scanpix“ nuotr./Sami Khedira

Turino „Juventus“ ekipai itin prastai baigėsi rungtynės su Marselio „Olympique“ ekipa. Italai patyrė nesėkmę 0:2 ir neribotam laikui prarado traumą patyrusį saugą Sami Khedira.

Įvarčius prancūzams pelnė Romainas Alessandrini (35 min.) ir Abdelis Barrada (84 min.), o Stephanas Lichtsteineris 44 min. gavo raudoną kortelę.

Jau pirmajame kėlinyje skausmo perkreiptu veido vokietis buvo išneštas iš aikštės. Buvo matyti, kad saugas susižeidė pakinklinę sausgyslę – tokią traumą 28-erių S.Khedira gavo antrą kartą per pastaruosius kelis mėnesius.

„Jis žaidė gerai, tad mes praradome tikrai svarbų žaidėją. Jau aišku, kad Supertaurės rungtynėse jo su mumis nebus“, – po mačo sakė „Juventus“ treneris Massimiliano Allegri.

Kitą savaitę „Juventus“ išvyktsa į Pekiną, kur Supertaurės mače žais su Romos „Lazio“. „Serie A“ sezonas startuoja po trijų savaičių.

„Scanpix“/AP nuotr./Wojciechas Szczesny pirmą kartą žaidė „Porto“

Dar vienas debiutas įvyko Lisabonoje, kur buvęs „Arsenal“ vartininkas Wojciechas Szczesny pirmą kartą pasivilko „Roma“ ekipos marškinėlius.

Debiutas lenkui apkarto, mat vietos „Sporting“ klubo futbolininkai turėjo daugybę progų ir iškovojo pergalę 2:0.

Islamo Slimani (63 min.) ir Carloso Mané (69 min.) įvarčiai garantavo „Sporting“ ekipai pergalę, nors portugalai turėjo daugybę progų ir „Roma“ pasisekė, kad nebuvo sutriuškinti. Viską galiausiai vainikavo Italijos klubo gynėjo Mapou Yanga-Mbiwa raudona kortelė 90-ąją minutę.

Kiti įdomiausi rezultatai (rungtynės, kuriose žaidė Bundeslygos, „Primeros“, „Ligue 1“, „Serie A“ bei „Premier“ lygos klubai):

Berlyno „Hertha“ – „Genoa“ 0:2
Helsinkio HJK – „Liverpool“ 0:2
„Swansea“ – La Korunijos „Deportivo“ 0:0
„Rennes“ – „Torino“ 1:0
„Club Atletico Penarol“ – „Malaga“ 1:3
„Udinese“ – „Bastia“ 2:3
„Braga“ – „Lille“ 1:1