„Premier“ lyga: „Liverpool“ išplėšė svarbią pergalę prieš „Manchester City“

Sekmadienio popietę įvyko ilgai lauktas susitikimas tarp dviejų dėl „Premier“ lygos nugalėtojų vardo besikaunančių klubų – „Liverpool“ ir „Manchester City“. „Liverpool“ išbarstė dviejų įvarčių pranašumą, bet surado jėgų išplėšti pergalę 3:2 ir pelnyti itin svarbius tris taškus.
Martinas Skrtelis ir Stevenas Gerrardas
Martinas Skrtelis ir Stevenas Gerrardas / „Scanpix“ nuotr.

Prieš rungtynes tylos minute buvo pagerbti 1996 metais tragiškai žuvę „Liverpool“ komandos aistruoliai.

Geresnės rungtynių pradžios „Anfield“ stadione susirinkę sirgaliai negalėjo įsivaizduoti – šeštąją minutę po puikaus tolimo Luiso Suarezo perdavimo į vartus smūgiavo devyniolikmetis Raheemas Sterlingas. „Liverpool“ įgijo pranašumą – 1:0. 19-ąją minutę aikštę turėjo palikti traumą patyręs „Manchester City“ futbolininkas Yaya Toure. Jį pakeitė Javi Garcia. 26-ąją minutę „Liverpool“ kėlė du kampinius prie varžovų vartų. Pirmojo metu pavojingai į vartus galva smūgiavo vienas paliktas Stevenas Gerrardas. Mančesterio komandą gelbėjo Joe Hartas. Antro kampinio metu  Martino Skrtelio galva smūgiuotas kamuolys pasiekė tikslą – „Liverpool“ pirmavo 2:0.

Tai buvo jau septintas M.Skrtelio įvartis šiame sezone. Jis tapo rezultatyviausiu šio sezono gynėju. Pirmojo kėlinio pabaigoje puikiai į vartus smūgiavo Fernandinho, tačiau savo vartus tuščius išsaugojo Simonas Mignoletas. Po pirmojo kėlinio „Liverpool“ turėjo dviejų įvarčių pranašumą.

57-ąją pribrendo „Manchester City“ atsakymas. Įvartį įmušė ir rezultatą sušvelnino Davidas Silva. Vos po penkių minučių Davidas Silva, pasinaudojęs sumaištimi „Liverpool“ baudos aikštelėje, smūgiavo į vartus. Glenas Johnsonas bandė nukreipti kamuolį, tačiau įsimušė į savus vartus. „Manchester City“ išlygino rezultatą – 2:2. 78-ąją minutę „Liverpool“ viltis iškovoti tris taškus atgaivino Philippe Coutinho. Po jo tolimo šūvio Liverpulio komanda vėl išsiveržė į priekį – 3:2. 93-ąją minutę raudoną kortelę užsidirbo Jordanas Hendersonas. Jam teks praleisti dvejas rungtynes.

Po šios pergalės „Liverpool“ su 77 taškais įsitvirtino lygos viršūnėje. Antroje vietoje esantis „Chelsea“ turi 72 taškus, dvejomis rungtynėmis mažiau sužaidę „Manchester City“ trečioje vietoje su 70 taškų.

Komandų sudėtys:

„Liverpool“: Simonas Mignoletas, Glenas Johnsonas, Jonas Flanaganas, Mamadou Sakho, Martinas Skrtel, Stevenas Gerrard, Jordanas Henderson, Philippe Coutinho, Raheemas Sterling, Luisas Suarezas, Danielis Sturridge'as.

„Manchester City“: Joe Hart, Pablo Zabaleta, Vincentas Kompany, Martinas Demichelis, Gael Clichy, Yaya Toure, Fernandinho, Jesus Navas, Samiras Nasri, Davidas Silva, Edinas Dzeko.