„Premier“ lygoje „Arsenal“ ir „Chelsea“ ekipos išsiskyrė be įvarčių

Anglijos „Premier“ lygoje pirmadienį 17-ojo turo rungtynėse špagas surėmė Londono „Arsenal“ ir „Chelsea“ klubai, tačiau po 90-ies minučių įnirtingos kovos švieslentėje degė lygus rezultatas – 0:0.
Žaidėjų susistumdymas
Žaidėjų susistumdymas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Pirmąsias 20 minučių komandos atsargiai žvalgė viena kitą, rungtyniavo ramiai ir pavojingų išpuolių užfiksuota nebuvo. Šiek tiek aktyviau žaidė „Arsenal“ futbolininkai, keliskart sugebėję atsidurti „Mėlynųjų“ baudos aikštelėje. Vis dėlto, nė vienas vartininkas išbandytas nebuvo. Sąlygas žaidimui itin sunkino pliaupęs lietus bei stipriai pūtęs vėjas.

Pirmieji kiek pavojingiau ėmė žaisti šeimininkai. Ypač aktyvus buvo jų krašto gynėjas Bacary Sagna, kuris perdavimu iš aikštės krašto 25 min. buvo sukūręs itin pavojingą situaciją. Vis dėlto, pirmąjį smūgį į vartus po kelių minučių atliko „Chelsea“ saugas Ramiresas, tačiau jis nebuvo pavojingas.

Skersinį sudrebinęs Franko Lampardo smūgis

32-ąją minutę „Chelsea“ galėjo būti priekyje, kai Edenas Hazardas gražiu perdavimu išvedė Franką Lampardą į puikią smūgiui poziciją. Tačiau saugo galingas šūvis pataikė į vartų virpstą ir atsitrenkęs nuo žemės išskriejo lauk.

Po kelių akimirkų už galvos griebėsi „Arsenal“ sirgaliai, kai baudos aikštelėje per kojas gavo Theo Walcottas, tačiau teisėjui tai neatrodė verta 11 metrų baudinio. Gana ginčytina situacija, tačiau baudinį skyrus, ginčytis būtų galima lygiai tiek pat.

44-ąją min. „Chelsea“ išbėgo į kontrataką, tačiau keturi jų žaidėjai nesugebėjo gerai sužaisti prieš tris „Arsenal“ futbolininkus. Viskas baigėsi gana nevykusiu Williano smūgiu, kuris vartininkui problemų nesukėlė.

Pirmą smūgį į vartus „Arsenal“ atliko tik paskutinę kėlinio minutę. Tuo tarpu kur kas grubiau žaidusi ir kamuolio kontrolę 41:59 pralaimėjusi „Chelsea“ ekipa per pirmas 45 min. atliko septynis smūgius.

Antrasis kėlinys prasidėjo labai panašiai kaip ir pirmasis – ramiu žaidimu be pavojingesnių progų. Po truputėlį aistros bėgėjosi, o teisėjui vis dažniau tekdavo traukti geltoną kortelę.

Epogėjų nervai pasiekė 66 minutę, kai itin grubiai prieš Mesutą Ozilą sužaidė Branislavas Ivanovičius ir tarp kelių abiejų ekipų žaidėjų įvyko susistumdymas. Vis dėlto, teisėjui drastiškų priemonių imtis nereikėjo.

Bacary Sagna, Tomašas Rosicky (guli) ir Cezaras Azpilicueta (dešinėje)

79 min. Olivier Giroud gavo puikų perdavimą tuo Tomašo Rosickio, tačiau neišnaudojo turbūt geriausios progos rungtynėse – net nepataikė į vartų plotą.

Po penkių minučių prancūzas ir vėl galėjo pasižymėti, kai po gražios „Arsenal“ kombinacijos atsidūrė itin arti vartų. Tačiau šįkart pavyzdingai sužaidė „Chelsea“ gynyba.

Rungtynėms einant į pabaigą šeimininkai spaudė savo varžovus ir pirmąją teisėjo pridėto laiko minutę kamuolį „Chelsea“ gynėjai po kampinio numušė nuo vartų linijos.

Po šių rungtynių „Premier“ lygoje – dvivaldystė. Iki šio turo turnyro lentelės viršuje buvusį „Arsenal“ pasivijo „Liverpool“ ir komandos turi po 36 taškus. Nuo jų tašku atsilieka „Manchester City“, o ketvirtą ir penktą vietas dalijasi po 34 taškus turinti „Chelsea“ ir „everton“.