Raimondas Žutautas: bent Marijampolės „Sūduva“ šansų turi

„Mačiau pirmą „Tauro“ ir olandų kėlinį, po to išvažiavau į Marijampolę. Tas kėlinys Kaune buvo labai prastas, o antras, sprendžiant pagal rezultatą ir pasakojimus, buvo gražus... Tai gerai, kad likau pažiūrėti iki galo Marijampolės rungtynių, o tai būčiau buvęs dvejose rungtynėse, o nei vieno įvarčio nematęs...“ – apie savo klajones pasakojo Lietuvos rinktinės vyr. treneris Raimondas Žutautas.
Raimondas Žutautas
Raimondas Žutautas / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Jis ketvirtadienį aplankė dvejas rungtynes: 17 val. Kaune prasidėjusį Tauragės „Tauro“ ir 19 val. startavusį Marijampolės „Sūduvos“ mačus.

Tauragiškiai ir marijampoliečiai žaidė Europos lygos antrojo atrankos etapo pirmuosius susitikimus. Nei vieniems, nei kitiems nepavyko namų rungtynių laimėti. „Tauras“ Kaune 2:3 pralaimėjo Olandijos „Den Haag“ ekipai, o „Sūduva“ Marijampolėje sužaidė 1:1 su Švedijos Buroso „Elfsborg“.

„Tauras“ pirmavo ir 1:0 ir 2:1, bet rungtynių pabaigoje ne tik paleido iš rankų pergalę, bet ir lygiąsias, žaisdamas prieš dešimtį varžovų. 55 minutę iš aikštės buvo pašalintas „Den Haag“ futbolininkas Filipas Lukšikas.

Ilgą laiką įvarčio vieni kitiems įmušti negalėjo „Sūduvos“ ir „Elfsborg“ futbolininkai. Vis dėlto rungtynėms einant į pabaigą įvartį pelnė svečiai, o likus žaisti porai minučių Ričardas Beniušis rezultatą sulygino.

„Jeigu lyginčiau rungtynes, pagal tai, ką mačiau, panašu, kad „Sūduva“ ir „Tauras“ – skirtingo lygio komandos, – kalbėjo Lietuvos rinktinės strategas. – „Tauro“ pirmas kėlinys buvo kur kas lėtesnis, Marijampolėje iškart krito į akis ir greitis, ir lygis.“

R.Žutautas buvo linkęs daugiau kalbėti apie rungtynes Marijampolėje. Ir tai suprantama, treneris matė jas visas, o ir patiko jos jam labiau, nei pirmasis Kauno rungtynių kėlinys.

„Sūduvoje“ mačą pradėjo puolėjas Žygalovas ir sužaidė labai gerai. Ir centras sužaidė neblogai, ir gynėjai tvarkingai, – gyrė sūduvius rinktinės strategas. – „Sūduva“ tikrai turėjo progų įvarčiui. Netgi, sakyčiau, daugiau nei jos varžovai.“

Abiem Lietuvos klubams namuose praleidus įvarčių ir nelaimėjus tapo aišku, kad per atsakomąsias rungtynes, tikintis patekti į kitą etapą, nepakaks vien gintis. „Sūduvai“ būtinas bent jau vienas įvartis Švedijoje, „Taurui“ – ne mažiau kaip du Olandijoje.

Tačiau R.Žutautas nemano, kad tai gali būti neišsprendžiama problema lietuviams. Bent jau „Sūduvos“ atžvilgiu, rinktinės vyr. treneris – optimistas.

„Be jokių abejonių bent jau „Sūduva“ šansų turi, – įsitikinęs strategas. – Kaip bežaistum, vis vien susikursi 3–4 pusproges. Tik reikia jas išnaudoti. O kam jas išnaudoti yra. Kai į „Sūduvą“ atėjo Žygalovas, pajuto konkurenciją ir Lukšys, ir Beniušis.“

Statistika:

Tauragės „Tauras“ – „Den Haag“ (Olandija)

„Tauras“: Goranas Jerkovicius (11 m b. 56 min.), Regillio Seedorfas (73 min.).

„Den Haag“: Lexas Immersas (71 ir 82 min.), Kazimieras Gnedojus (į savus vartus 90+4 min.).

55-ą min. iš aikštės pašalintas Filipas Lukšikas („ADO den Haag“).

„Tauro“ sudėtis: Aleksandras Borisenka, Kazimieras Gnedojus, Dmitrijus Borisovas, Linas Savastas, Regilio Seedorfas, Vygantas Zubavičius, Tomas Sirevičius, Lukas Martišauskis (46 min. Davydas Arlauskis), Andrius Gedgaudas, Miguelis Soaresas (63 min. Nerijus Mačiulis), Goranas Jerkovicius (70 min. Mindaugas Grigalevičius).

„Den Haag“ sudėtis: Gino Coutinho, Ahmedas Ammi, Christianas Kumas, Timothy Derijckas, Ramonas Leeuwinas, Lexas Immersas, Jensas Toornstra, Wesley Verhoekas, Aleksandaras Radosavljevičius, Filipas Lukšikas, Chartlonas Vicento (68 min. Tjaronnas Chery, 87 min. Marcas Hocheris).

Marijampolės „Sūduva“ – Boroso „Elfsborg“ (Švedija)

„Sūduva“: Ričardas Beniušis (88 min.).

„Elfsborg“: Jamesas Keene’as (78 min.).

„Sūduvos“ sudėtis: Povilas Valinčius, Nerijus Radžius, Valdemaras Borovskis, Gu Binas, Sergijus Žygalovas (77 min. Povilas Lukšys), Tadas Eliošius (Ričardas Beniušis), Povilas Leimonas, Karolis Chvedukas, Sergijus Loginovas, Andrius Urbšys (60 min. Evaldas Grigaitis), Vaidas Slavickas.

„Elfsborg“ sudėtis: Jesperis Christiansenas, Jonas Jonssonas (81 min. Martinas Andersonas), Johanas Larssonas (66 min. Larsas Nilssonas), Andersas Svenssonas, Danielis Mobackas, Oscaras Hiljemarkas, Andreasas Klarstromas, Jamesas Keene’as, Amadou Jawo, Andreasas Augustssonas, Stefanas Ishizaki (83 min. Jonas Jonssonas).