Rusijos futbolo lyga: Deividas Šemberas buvo pašalintas, bet CSKA užsitikrino sidabrą

Šeštadienį aukščiausioje Rusijos futbolo lygoje („Premier“) buvo žaidžiamos 29-ojo turo rungtynės. Sidabro medalius likus turui iki pirmenybių pabaigos užsitikrino Maskvos CSKA klubas su Deividu Šemberu.
D.Šemberas
D.Šemberas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šeštadienį kariškiai 3:1 laimėjo sostinės derbį prieš „Spartak“, nors ir buvo priversti vytis savo priešininkus.

Svečius 17-ąją minutę į priekį išvedė brazilas Ibsonas, tačiau Keisuke Honda 58-ąją minutę rezultatą išlygino, o 66-ąją po individualaus reido Seydou Doumbia ir persvėrė. 90-ąją minutę šeimininkų persvarą įtvirtino Vagneris Love‘as.

Lietuvos rinktinės futbolininkas D.Šemberas nugalėtojų sudėtyje žaidė iki 52-osios minutės, kai už antrą įspėjimą buvo išvarytas iš aikštės.

„Spartak“ mačą baigė irgi nepilnos sudėties – 90-ąją minutę už grubų žaidimą ištiestomis kojomis prieš save raudoną kortelę išvydo Nicolas Pareja.

Po pergalės CSKA treneris Leonidas Sluckis lietuvio nekaltino ir net prisipažino, kad D.Šembero išvarymas padėjo jo vadovaujamai komandai mobilizuotis.

Paklaustas, ko laukia D.Šembero – nuobauda ar premija, strategas nedvejodamas atšovė: „Aišku, jog premija. Juk komanda laimėjo, o jis yra komandos narys“.

Vilčių pasidabinti sidabro medaliais iki šio turo turėjęs Kazanės „Rubin“ klubas namuose nesugebėjo įveikti ne stipriausią sudėtį atvežusį čempionų titulą jau užsitikrinusį Sankt Peterburgo „Zenit“. Mačas pasibaigė taikiai 2:2 ir likus rungtynėms iki pabaigos „Rubin“ nuo CSKA jau atsilieka 4 taškais.

Kazanės klubui priklausantis Giedrius Arlauskis šiame debiutavo startinėje ekipos sudėtyje ir žaidė visą mačą.

Turnyrinės lentelės dugne esanti Novosibirsko „Sibir“ be lietuvių Manto Savėno ir Arūno Klimavičiaus namuose 0:1 nusileido Tomsko „Tom“ ekipai.