Salės futbolo rinktinė atrankos turnyrą baigė pergale prieš Maltą

Lietuvos salės futbolo rinktinė pergale pabaigė UEFA Europos salės futbolo čempionato preliminaraus etapo turnyrą. Maltoje lietuviai po Tomo Nemanio benefiso 5:1 įveikė šeimininkų futbolininkus ir savo grupėje užėmė trečiąją vietą.
Lietuvos salės futbolo rinktinė.
Lietuvos salės futbolo rinktinė. / V.Sopirins/LFF.lv nuotr.
Temos: 3 UEFA Futbolas Malta

Lietuviai varžovus pasiuntė į nokdauną pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą. Trys T.Nemanio trys įvarčiai, kuriuos jis pelnė per keletą minučių, praktiškai nulėmė rungtynių baigtį.  Antrajame kėlinyje tas pats T.Nemanis dar du kartus įveikė varžovų vartininką. Maltos futbolininkams antrojo kėlinio viduryje pavyko pelnyti paguodos įvartį.

„Šiandien laimėti privalėjome ir tikėjome, jog tai galime padaryti. Tiesa, vėl matėsi komandos susižaidimo stoka. Jei pirmas ketvertas žaidė gerai, tai antrasis šiek tiek buksavo. Pirmajame kėlinyje pavyko pelnyti tris įvarčius, o antrajame pradėjome labiau keisti žaidėjus, todėl kėlinį laimėjome tik minimalia persvara“, – Lff.lt sakė rinktinės treneris Daivydas Kalpokas.

Kalbėdamas apie pasirodymą šiame turnyre treneris apgailestavo, jog šį kartą nepavyko pasiekti užsibrėžto tikslo įveikti preliminarų etapą. Pirmąją vietą grupėje ir kelialapį į kitą etapą iškovojo Prancūzijos ekipa, kuri po atkaklios kovos 2:1 palaužė Bulgariją.

„Kaip ir spėjau prieš turnyrą, lemiamomis rungtynėmis  tapo dvikova su bulgarais. Deja, ją pralaimėjome. Prancūzijos užimta pirmoji vieta manęs nenustebino. Žinojome, kad tai pagrindinis varžovas kovoje dėl  grupės nugalėtojų vardo. Vis tik manau, jog ši rinktinė turi charakterį ir rungtynėse su prancūzais tai pademonstravo“, – kalbėjo D.Kalpokas.

Rungtynių statistika

Lietuva – Malta 5:1 (3:0)
Kospikos „Cottonera sporto kompleksas“
Teisėjai – Shota Kukhilava (Gruzija), Vyacheslav Daragan (Ukraina)
Įvarčiai: 15 min. Tomas Nemanis (1:0), 15 min. Tomas Nemanis (2:0), 16 min. Tomas Nemanis (3:0), 23 min. Tomas Nemanis (4:0), 29 min. Tomas Nemanis (5:0), 31 min. Dean Gera (5:1)

Lietuva: Deividas Bučinskas, Arūnas Šteinas, Tomas Nemanis, Virmantas Lemežis, Audrius Juozaitis. Atsarginiai: Vitalij Baj, Vladimiras Zadneprovskij, Valentin Baranovskij, Pavelas Smolkovas, Jurij Jeremejev, Arsenij Buinickij, Justas Gulbinas.