Sensacija: ramieji islandai „Euro 2016“ atrankoje pažemino Nyderlandus

Pirmadienį vakare Europoje buvo sužaisti dar likę devyni atrankos turnyro trečiojo turo mačai į 2016 metų Europos čempionatą. Didžiausias vakaro netikėtumas buvo užfiksuotas A grupėje, kur šių metų pasaulio čempionato Brazilijoje bronzos medalių laimėtojai olandai svečiuose net 0:2 nusileido Islandijos žaidėjams.
Islandija įveikė Nyderlandus
Islandija įveikė Nyderlandus / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau nei 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.​

Olandijų problemos Islandijoje išryškėjo jau 9-ąją mačo minutę: gynėjas Stefanas de Vrijis prasižengė ir į svečių vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys. Jo realizuoti stojo „Swansea“ saugas Gylfi Sigurdssonas, kuris nepadarė klaidos.

Nors po to Nyderlandai turėjo dvi progas išlyginti rezultatą, Robino van Persie ir Arjeno Robbeno smūgiai tikslo nepasiekė.

Tuo tarpu Islandija pirmojo kėlinio pabaigoje padvigubino savo persvarą. 42 minutę G.Sigurdssonas atsirado laiku ir vietoje bei suskubęs prie atšokusio kamuolio antrą kartą  pasiuntė jį į vartus.

Tai buvo pirmoji Islandijos nacionalinės komandos pergalė prieš olandus ekipos istorijoje. Olandų ir islandų keliai susikirto vienuolika kartų.

Olandai kamuolį kontroliavo net 69 proc. rungtynių laiko. Tačiau 652 perdavimai privedė tik prie 3 smūgių į vartų plotą. Islandams tokiam pat rezultatui užteko 136 perdavimų.

Tai buvo trečioji islandų pergalė iš tiek pat galimų ir su 9 taškais A grupėje jie užima pirmą vietą.

Tuo tarpu didžiausią pergalę pasiekė Kroatijos rinktinė, net 6:0 H grupėje pažeminusi Azerbaidžaną. Italai šioje grupėje tik 1:0 svečiuose nugalėjo Maltą: įvarčio autorius – pirmąsias rungtynes rinktinėje sužaidęs Graziano Pelle.

Abi komandos rungtynes baigė turėdamos po dešimt žaidėjų. 28-ąją minutę teisėjas išvarė Maltos atstovą Michaelį Mifsudą, o italai liko be žaidėjo 73-ąją minutę, kai raudonąją kortelę prieš save išvydo Leonardo Bonucci.

Maltos kapitonui parodyta raudonoji kortelė sukėlė didžiulę nepasitenkinimo audrą. Vaizdo įrašo pakartojimai parodė, kad buvo sunku įžvelgti net mažiausią pražangą.

Su naujuoju treneriu Antonio Conte Italijos rinktinė laimėjo visas ketverias rungtynes. Strategas dar nė karto į rinktinę nekvietė puolėjo Mario Balotelli.

90‘ Gints Friemanis (Latvija) – raudona kortelė

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

82‘ [1 – 3] Omer Damari

90' [1-4] Tommer Hemed

47‘ Andy King (Velsas) – raudona kortelė

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

56‘ [5 – 0] Luka Modrič (11 m)

61‘ [6 – 0] Rashad Farhad Sadygov (į savus vartus)

72‘ [2 – 1] Haavard Nielsen

H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Kroatija 3 3 0 0 9:0 9

2. Italija 3 3 0 0 5:1 9

3. Norvegija 3 2 0 1 5:3 6

4. Bulgarija 3 1 0 2 3:4 3

5. Malta 3 0 0 3 0:6 0

6. Azerbaidžanas 3 0 0 3 2:10 0

Prancūzijoje vyksiančiame 2016 metų Europos futbolo pirmenybių finaliniame etape pirmą kartą dalyvaus 24 rinktinės, o turnyro šeimininkė atleista nuo atrankos varžybų. Dėl likusių 23 kelialapių kovoja 53.

Senojo žemyno komandos, suskirstytos į devynias atrankos grupes.

Dvi geriausios grupių rinktinės ir sėkmingiausiai pasirodžiusi tarp trečiojoje pozicijoje likusių ekipų iš karto pateks į finalinį UEFA Euro 2016 (birželio 10 – liepos 10 d.) futbolo čempionato etapą. Dėl likusių keturių vietų atkrintamosiose varžybose kovos aštuonios trečiąsias vietas grupėse užėmusios vienuolikės.