Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dešimt kruviniausių futbolininkų istorijų su ginklais

Ashely Cole'as peršovė studentą.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Ashely Cole'as peršovė studentą.
Šaltinis: halftime.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prieš tris savaites Anglijos futbole nugriaudėjo dar vienas skandalas. Šalies čempionų Londono „Chelsea“ klubo gynėjas Ashley Cole'as į treniruotę atsinešė šautuvą ir netyčia peršovė vieną iš klubo treniruočių bazės darbuotojų.

Nelaimingas incidentas įvyko vasario 20 dieną, kai 30-ies metų kairiojo krašto gynėjas atvyko į „mėlynųjų“ treniruočių bazę, įsikūrusią Kobhame, nešinas 22-ojo kalibro oriniu šautuvu.

Ginklą pasidemonstravęs rūbinėje Cole'as nuėjo į treniruočių aikštę, kur sutiko laisvu nuo studijų laiku čia dirbantį 21-erių Tomą Cowaną. Anglas juokais nusitaikė į minėtąjį studentą, tačiau nė pats nežinojo, jog ginklas užtaisytas.

Staiga ginklas iššovė, švininė kulka pataikė Tomui į šoną ir praėjo kiaurai. Studentas iš skausmo krito ant žemės, o netrukus pasirodė komandos medikai, kurie ir suteikė pirmąją pagalbą. „Chelsea“ medikai sutvarstė žaizdą ir Tomui vėliau net nereikėjo kreiptis į ligoninę.

Penktadienį Anglijos policija oficialiai paskelbė, kad jokių teisinių veiksmų prieš Cole'ą imtasi nebus, nors viskas anglui galėjo baigtis penkiais metais už grotų. Cowanas nesikreipė į policiją ir nepateikė jokių kaltinimų futbolininkui.

Toliau šiame straipsnyje Jums pateiksime dar dešimt plačiai nuskambėjusių atsitikimų, susijusių su futbolininkais ir ginklais. Tai nėra top'as, tai sąrašas.

Andresas Escobaras

Buvęs „Atletico Nacional“ klubo gynėjas Andresas Escobaras buvo nušautas Medeljino mieste, kai grįžo iš 1994-ųjų Pasaulio čempionato, kuriame atstovavo Kolumbijos nacionalinę rinktinę.

Escobaras buvo kaltas dėl įvarčio į savus vartus, kuris nulėmė Kolumbijos rinktinės iškritimą iš minėtojo turnyro. Manoma, kad tai ir buvo nužudymo priežastimi. Escobaras buvo peršautas šešis kartus. 27-erių metų futbolininko žudikas – nepagautas.

Rene Osei Kofi

Praėjusiais metais Kofi pademonstravo kaip galima greitai būti atleistam iš darbo profesionaliame futbole. 2008-aisiais, pasirašęs kontraktą trims sezonams su Amsterdamo „Ajax”, tada aštuoniolikos metų buvęs Kofi buvo išnuomotas „Almere City“ ekipai.

2010-aisiais jaunasis futbolininkas rūbinėje susiginčijo su savo komandos draugu, „Almere“ žaidėju. Kofi nuėjo į savo automobilį ir grįžo su užtaisytu ginklu. Anot kitų komandos narių pasakojimų, futbolininkas grasino savo ekipos draugui neva jį nušausiąs. Tąkart jokių šūvių paleista nebuvo, tačiau žaidėjui pasišvaistymas ginklu kainavo darbą. Be to, jis nebus kviečiamas į Olandijos nacionalinę rinktinę ir, negana to, joks klubas kol kas tikrai nenori matyti tokio žaidėjo savo gretose.

Salvadoras Cabanas

2010-aisiais šis Paragvajaus nacionalinės rinktinės narys Meksiko mieste buvo iš gana arti pašautas tiesiai į galvą, tačiau stebuklo dėka išgyveno. 30 metų futbolininką ištiko laikinas atminties praradimas. Jis dar ir dabar deda pastangas, kad atsigautų po šio košmaro ir tikisi ateityje grįžti į aikštę bei vėl žaisti futbolą.

Pats žaidėjas, dėl atminties praradimo, negali papasakoti kas įvyko praėjusių metų sausio mėnesį. Tikslios įvykio priežasties išsiaiškinti nėra pavykę. Anot žaidėjo žmonos, tai buvo ginkluotas apiplėšimas, tuo tarpu spaudoje sklandę pranešimai skelbė, jog žaidėją kėsinosi nužudyti vietinių Meksikos sostinės narkotikų prekeivių vadeiva.

Luciano Re Cecconi

Šiam buvusiam Romos „Lazio“ klubo saugui pajuokavimai kainavo gyvybę. 1997 metais, būdamas 29-erių metų, italas nusprendė juokais apiplėšti savo komandos draugą juvelyrinėje parduotuvėje ir buvo nušautas.

Re Cecconi nusprendė nevykusiai pajuokauti ir suvaidino ginkluotą apiplėšimą. Laikydamas kišenėje ranką jis imitavo ginklo formą ir neva taikėsi į savo komandos draugą Piero Ghediną. Deja, staiga iš kažkur pasirodęs parduotuvės savininkas, pamanęs, kad tai tikras apiplėšimas, šovė į tariamą užpuoliką. Paskutiniai Re Cecconi žodžiai buvo „tai pokštas“; futbolininkas mirė iškart.

Luisas Bolanosas

Šių metų vasario 25-ąją dieną Ekvadoro čempionų „Quito“ klubo saugas Bolanosas buvo užpultas dviejų ginkluotų plėšikų Kito miesto prekybos centre „Quicentro“.

25-erių futbolininkas buvo pašautas dukart. Viena kulka pataikė į petį, kita šiek tiek žemiau – į ranką. Žaidėjui buvo suteikta skubi medicininė pagalba ir rimtesnių pavojų išvengta.

Fernando Caceres

Buvęs Argentinos nacionalinės rinktinės narys Caceresas buvo pašautas tiesiai į dešinę akį, kai 2009 metais nežinomi plėšikai Buenos Airėse iš jo bandė pagrobti automobilį.

Švininė kulka perskrodė akį ir pataikė tiesiai į smegenis. Futbolininkas atsigulė į komą, bet po 29 dienų atsibudo. Aktyvi argentiniečio reabilitacija truko net aštuonias savaites. Dabar Caceresas yra 42-ejų, tačiau, savaime suprantama, viena akimi nemato.

Diego Maradona

Legendinis Argentinos rinktinės žaidėjas ir treneris Maradona dabar spaudos konferencijose yra be galo laukiamas „išalkusių“ žurnalistų. Tas pats buvo ir anksčiau, tačiau 1994 metais argentiniečiui žurnalistai buvo ne juokais atsibodę.

Maradona, ėmęs į rankas orinį šautuvą, pasileido paskui žurnalisto vairuojamą „Mercedes-Benz” markės automobilį ir jį apšaudė. Už šį poelgį legendinis futbolininkas gavo du metus ir dešimt mėnesių už grotų.

Joaquinas Bilbao

Buvęs „Xerez“ klubo prezidentas, buvęs kartu su savo asmeniniu vairuotoju, neaiškiomis aplinkybėmis buvo pašautas ant viešnamio slenksčio Chereso mieste, pietvakarių Ispanijoje.

Šį incidentą kulminavo Bilbao atsistatydinimas iš „Xerez“ klubo prezidento pareigų 2009 metais. Žurnalistų paklaustas apie šį įvykį Bilbao taip ir neatskleidė jokių incidento detalių bei teigė: „Išeinu visiškai ramia sąžine. Tikrai nesiruošiu kalbėti su spauda. Taip bus geriau klubui ir mano šeimai“.

Heidaras Kazemas

Turbūt nėra tokių sirgalių, kurie džiaugiasi, kai jų palaikoma komanda praleidžia įvartį. Veikiausiai daug kas į įvartį pelniusį varžovą žvelgia su ne per geriausiai jausmais, o galbūt netgi pyksta ant jo.

Tačiau Irake šis tariamas pyktis peržengė bet kokias ribas. 2009 metais „Sinjar“ klubo narys Kazemas įmušė įvartį į „Buhayra“ ekipos vartus, kas išvedė jo komandą į priekį ir bešvęsdamas įvartį buvo pašautas pastarosios komandos sirgaliaus tiesiai į galvą. Futbolininkas mirė bevykdamas pakeliui į ligoninę, žudikas buvo iškart sulaikytas.

Togo nacionalinė rinktinė

Prieš pat 2010 metų Afrikos Nacijų taurės turnyrą, kai rinktinės dar rinkosi į šį čempionatą, Togo nacionalinės rinktinės autobusas buvo apšaudytas Kabindos provincijoje, Angoloje.

Visą žemyną sukrėtęs incidentas, surengtas separatistų kovotojų, pareikalavo trijų aukų. Apšaudžius į turnyrą bevykstantį autobusą žuvo jo vairuotojas, vyriausiojo trenerio asistentas ir rinktinės atstovas spaudai.

Negana to, dar daugiau žmonių buvo sužeisti. Vienas iš tokių – trečiasis rinktinės vartininkas Kodjovi Obilale – dukart pašautas į apatinę nugaros dalį, po šio incidento baigė futbolininko karjerą. Tuo tarpu komandos lyderis Emmanuelis Adebayoras baigė karjerą rinktinėje.
 

halftime.lt
Komentarai
Šioje istorijoje Futbolas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką