Stebuklas neįvyko – Nyderlandų rinktinė liko už „Euro 2016“ borto

Antradienį devyneriomis rungtynėms baigėsi 2016-ųjų metų Europos futbolo čempionato atrankos grupių varžybų etapas. Kaip ir prieš paskutinį turą tikėtasi, kitą vasarą Prancūzijoje vyksiančias žemyno pirmenybes praleis Nyderlandų rinktinė.
Euro 2016 atrankos rungtynės (2016 10 13)
Nyderlandų futbolininkų nusivylimas. / „Scanpix“ nuotr.

Danny Blindo auklėtiniai prieš paskutinę dvikovą su čekais dar turėjo minimalių teorinių galimybių užimti A grupėje trečiąją vietą, tačiau patys sau pakišo koją.

Namuose žaidę „oranžiniai“ pralaimėjo 2:3 ir trečiąją vietą grupėje užleido turkams. Įdomu, kad mačą čekai baigė dešimtyje.

Paskutinį kartą Nyderlandų komandą toks likimas ištiko prieš 32 metus, kai jie neprasibrovė į 1984-ųjų Senojo žemyno pirmenybes, kurios taip pat vyko Prancūzijoje.

Turkai šiandien 88-ąją minutę puikaus Selčuko Inano įvarčio dėka 1:0 įveikė islandus. Tuo metu turkai jau žaidė turėdami vienu futbolininku mažiau. Šis rezultatas turkams, nepriklausomai nuo mačo baigties Nyderlanduose, bet kokiu atveju būtų garantavęs trečią poziciją A grupėje.

Netrukus po savo pelnyto įvarčio, turkai sužinojo, kad kitose šios grupės rungtynėse latviai 0:1 pralaimėjo Kazachstanui. Ši kazachų pergalė buvo labai svarbi turkams, kadangi jie į čempionatą pateko tiesiogiai kaip geriausia visų grupių trečią vietą užėmusi komanda.

Tiesiogiai į pirmenybes pateko Kroatijos rinktinė, kuri H grupės paskutinėje dvikovoje 1:0 šventė pergalę prieš Maltą ir laimėjo lenktynes dėl kelialapio prieš norvegus.

Skandinavai pirmavo prieš italus, tačiau pralaimėjo 1:2 ir liko trečioje pozicijoje.

B grupėje trečią vietą užėmė Bosnijos ir Hercegovinos ekipa, svečiuose 3:2 įveikusi Kiprą. Iš šios grupės jau anksčiau kelialapius į Prancūziją buvo iškovoję valai ir belgai.

Garantuotas vietas „Euro 2016“ turi šeimininkė Prancūzija, Islandija, Čekija, Belgija, Velsas, Ispanija, Slovakija, Vokietija, Lenkija, Anglija, Šveicarija, Šiaurės Airija, Rumunija, Austrija, Rusija, Italija, Kroatija, Portugalija, Albanija ir Turkija.

Dar dėl keturių kelialapių kausis Bosnija ir Hercegovina, Ukraina, Airija, Slovėnija, Vengrija, Švedija, Norvegija ir Danija.

Burtai, paskirsiantys šias aštuonias rinktines į poras, bus traukiami ateinantį sekmadienį.

A grupė

Latvija – Kazachstanas 0:1
65' [0:1] Islambekas Kuatas

Nyderlandai – Čekija 2:3
24' [0:1] Pavelas Kaderabekas
35' [0:2] Josefas Šuralas
66' [0:3] Robinas van Persie (į savo vartus)
70' [1:3] Klaasas Jan Huntelaaras
83' [2:3] Robinas van Persie
43' Marekui Suchy (Čekija) parodyta raudona kortelė

Turkija – Islandija 1:0
89' [1:0] Selčukas Inanas
78' Gokhanui Tore (Turkija) parodyta raudona kortelė

Belgija – Izraelis 3:1
64' [1:0] Driesas Mertensas
78' [2:0] Kevinas de Bruyne
82' [3:0] Edenas Hazardas
87' [3:1] Tommeras Hemedas

Kipras – Bosnija ir Hercegovina 2:3
13' [0:1] Vedadas Ibisevičius
32' [1:1] Constantinos Charalambidis
41' [2:1] Nestoras Mitidis
44' [2:2] Haris Medunjaninas
67' [2:3] Milanas Djuričius

Velsas – Andora 2:0
50' [1:0] Aaronas Ramsey
86' [2:0] Garethas Bale'as

Bulgarija – Azerbaidžanas 2:0
20' [1:0] Mihailas Aleksandrovas
56' [2:0] Dimitaras Rangelovas

Italija – Norvegija 2:1
23' [0:1] Alexanderis Tettey
73' [1:1] Alessandro Florenzi
82' [2:1] Graziano Pelle

Malta – Kroatija 0:1
25' [0:1] Ivanas Perisičius

1. Italija 10 7 3 0 16:7 24
2. Kroatija 10 6 3 1 20:5 20
3. Norvegija 10 6 1 3 13:10 19
4. Bulgarija 10 3 2 5 9:12 11
5. Azerbaidžanas 10 1 3 6 7:18 6
6. Malta 10 0 2 8 3:16 2