„Sūduva“, „Šiauliai“ ir „Tauras“ baigė pasirodymus Europos lygoje

Europos futbolo turnyruose nebeliko klubų iš Lietuvos. Ketvirtadienį antrajame UEFA Europos lygos atrankos rate pasirodymus baigė Marijampolės „Sūduva“, „Šiauliai“ ir Tauragės „Tauras“.
Rungtynių akimirkos
Kaip ir prieš savaitę Marijampolėje, „Sūduvos“ futbolininkai (balta apranga) buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Sūduva" įmušė du įvarčius, bet praleido keturis

Ketvirtadienį atsakomąsias antrojo atrankos etapo rungtynes svečiuose „Sūduva“ 2:4 (0:1) pralaimėjo Vienos „Rapid“ (Austrija) komandai.

Po įvartį į varžovų vartus įmušė Evaldas Grigaitis (70 min.) ir Ričardas Beniušis (85 min.).

Suvalkiečiai susitikimą baigė be Alfredo Skroblo, kuriam 76–ą minutę buvo parodyta antroji geltona, o kartu ir raudona kortelė:

Po du įvarčius nugalėtojams pelnė Nikica Jelavičius (20 ir 90 min.) bei Rene Gartleris (86 ir 89 min.).

Pirmąsias rungtynes savo aikštėje „Sūduva“ prieš savaitę pralaimėjo 0:2.

„Šiaulių“ vienuolikė buvo skaudžiai sutriuškinta

„Šiaulių“ futbolininkai ketvirtadienį svečiuose net 0:5 (0:1) pralaimėjo atsakomąsias UEFA Europos lygos futbolo turnyro antrojo atrankos etapo rungtynes bei baigė šio sezono pasirodymą Senajame žemyne.

Pirmąjį susitikimą namuose „Šiaulių“ vienuolikė prieš savaitę pralaimėjo 0:2.

Aikštės šeimininkai jau nuo 17 minutės turėjo kiekybinę persvarą, nes iš aikštės buvo pašalintas Tomas Kančelskis.

Po įvartį nugalėtojams pelnė Piotras Brozekas (23 min.), Maciejus Žurawskis (48 min.), Junioras Diazas (62 min.), Pawelas Brozekas (66 min.) ir Rafalas Boguskis (90 min.).

„Tauras“ taip pat pralaimėjo

Debiutinį pasirodymą Senajame žemyne baigė ir Tauragės „Tauro“ futbolininkai. Ketvirtadienį svečiuose jie 1:3 (0:1) pralaimėjo atsakomąsias antrojo Europos lygos atrankos etapo rungtynes Nikosijos APOEL (Kipras) klubui.

Pirmąsias rungtynes namuose tauragiškiai prieš savaitę pralaimėjo 0:3.

Garbės įvartį į varžovų vartus įmušė Sergejus Irkha (48 min.). Beje, rungtynes svečiai baigė nepilnos sudėties – antrajame kėlinyje iš aikštės buvo pašalintas Sergejus Kuznecovas (84 min.).

Du įvarčius šeimininkams ketvirtadienio mače pelnė Estabanas Solaris (18 ir 86 min.), vieną – Ivanas Trickovskis (80 min.).

Kiti rezultatai

Skaudžią nesėkmę ketvirtadienį tik savo aikštėje patyrė ir lietuvių Silamejės „Kalev“ (Estija) ekipa, net 0:5 (0:2) pralaimėjusi Minsko „Dinamo“ (Baltarusija) futbolininkams.

Pirmąjį susitikimą svečiuose „Kalev“ komanda pralaimėjo 1:5.

Vitalis Stankevičius ketvirtadienį žaidė visą mačą, Vygantas Zubavičius – iki 81 minutės, o Nerijus Vasiliauskas nebuvo įtrauktas į rungtynių protokolą.

Sėkmingai antrąjį kvalifikacinių varžybų etapą įveikė Vengrijos futbolo čempiono bronzos medalininkas Dėro ETO klubas su Linu Pilibaičiu, ketvirtadienį namuose antrą kartą tokiu pat rezultatu – 2:0 (0:0) – nugalėjęs Kazacstano „Atyrau“ vienuolikę.

Lietuvs žaidė visą mačą, o po įvartį į svečių vartus įmušė Ratis Aleksidzė (47 min.) bei Mihai'us Nicorecas (52 min.).

Trečiajame kvalifikaciniame etape Dėro futbolininkų varžove bus „Montpellier“ (Prancūzija) komanda.

Kitų ketvirtadienį pasibaigusių, bet neskelbtų atsakomųjų UEFA Europos lygos antrojo atrankos etapo susitikimų rezultatai: (skliaustuose pirmųjų rungtynių rezultatai)

„HNK Šibenik“ (Kroatija) – Famagustos „Anorthosis“ (Kipras) 0:3 (2:0)

„Bangor City“ (Velsas) – Espo „Honka“ (Suomija) 2:1 (1:1)

„NK Maribor“ (Slovėnija) – Sekešfehėrvaro „Videoton FC“ (Vengrija) 2:0 (1:1)

Pirėjaus „Olympiakos“ (Graikija) – Kavajės „Besa“ (Albanija) 6:1 (5:0)

„Tre Penne Galazzano“ (San Marinas) – „Zrinjski Mostar“ (Kroatija) 2:9 (1:4)

Banjalukos „Borac“ (Bosnija) – „Lausanne–Sport“ (Šveicarija) 1:1 (0:1)

Vinkovcų „HNK Cibalia“ (Kroatija) – „Cliftonville“ (Š. Airija) 0:0 (0:1)

„Sporting Fingal“ (Airija) – „Maritimo“ (Portugalija) 2:3 (2:3)

Podgoricos „Budučnost“ (Juodkalnija) – „FK Baku“ (Azerbaidžanas) 1:2 (1:2)

Koupavoguro „Breidablik“ (Islandija) – „Motherwell“ (Škotija) 0:1 (0:1)