Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Šveicarijai atrištos rankos pasižvalgyti po FIFA prezidento Seppo Blatterio banko sąskaitą

FIFA prezidentas Seppas Blatteris
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / FIFA prezidentas Seppas Blatteris
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Šveicarijos valdžia gruodžio 12 dieną priėmė įstatymą, kuris leis atlikti finansinį patikrinimą visose šioje šalyje esančiose tarptautinėse sporto organizacijose. Agentūra Bloomberg pranešė, kad už šį sprendimą balsavo 128 Šveicarijos parlamentarai, o prieš – vos 62.

Įstatymas įsigalios 2015 metų balandį ir pagal jo nuostatas visi sporto funkcionieriai yra laikomi „politiškai svarbūs piliečiai“. Tai reiškia, kad Šveicarijos valdžia gali tikrinti jų banko sąskaitas ir, jei reikia, kelti baudžiamąsias bylas, susijusias su pinigų plovimu.

Iš viso šioje valstybėje reziduoja 60-mt pasaulinių sporto organizacijų, tarp kurių yra Tarptautinė futbolo federacijų asociacija (FIFA), Europos futbolo federacijų asociacija (UEFA), tarptautinis olimpinis komitetas (IOC).

Tad jau ateinantį balandį Šveicarijos finansinių nusikaltimų darbuotojai galės patikrinti FIFA prezidento Seppo Blatterio asmenines bankines sąskaitas. Tokią pačią procedūrą jie galės būti atlikta ir IOC prezidento Thomo Bacho sąskaita banke.

„Tai labai didelis progresas. Jei pono S.Blatterio sąskaitose bus milijonai, jis privalės paaiškinti, kaip jie buvo uždirbti. Šiaip milijonai iš niekur neatsiranda“, – kalbėjo buvęs FIFA prezidento patarėjas Markas Pittas.

Tarptautinis olimpinis komitetas sveikino tokį Šveicarijos žingsnį, tikindamas, kad „palaiko skaidrumo iniciatyvą“.

Rugsėjo pabaigoje Šveicarija FIFA organizacijai panaikino visas įmanomas finansines ir mokestines nuolaidas. Dabar FIFA vadovus šveicarų tesimai gali teisti už tik korupciją, tačiau ne už pinigų plovimą.

Šis sprendimas buvo priimtas po to, kai kilo skandalas dėl 2018-ųjų ir 2022 metų pasaulio futbolo čempionatų rinkimų – buvo kalbama, kad už teises rengti turnyrus Rusija ir Kataras paklojo svarbiems FIFA atstovams ir pačiai federacijai milžiniškas sumas pinigų. Teigiama, kad viskas kainavo apie 30 mln. JAV dolerių.

 

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie SPORTO rubriką