Tautų lygoje – dramatiška ispanų pergalė Portugalijoje ir serbų šėlsmas Norvegijoje

88-ąją rungtynių minutę vienintelį rungtynių įvartį pelniusi Ispanijos futbolo rinktinė šventė dramatišką pergalę, po kurios ji aplenkė šeimininkę Portugaliją UEFA Tautų lygos grupėje.
Cristiano Ronaldo ir Rodri
Cristiano Ronaldo ir Rodri / AFP/„Scanpix“ nuotr.

1:0 laimėję ispanai tęs kovą dėl Tautų lygos trofėjaus – žais pusfinalyje.

Portugalams, su visas 90 min. žaidusiu Cristiano Ronaldo, būtų užtekę ir lygiųjų.

Rungtynių herojumi tapo ispanų puolėjas Alvaro Morata (88 min.).

Kitose šios grupės rungtynėse šveicarai 2:1 palaužė čekus, kurie nerealizavo ir 11 metrų baudinio, bei išsaugojo vietą aukščiausiame A divizione. Į B iškrito čekai.

Standings provided by SofaScore

B divizione skambiausią pergalę šventė serbai, išvykoje 2:0 nutildę šeimininkus norvegus su Erlingu Haalandu priešakyje.

Serbams įvarčius mušė Dušanas Vlahovičius (42 min.) ir nuostabią sportinę formą toliau demonstruojantis Aleksandras Mitrovičius (54 min.).

Serbai po šios pergalės laimėjo 4-ąją grupę ir kitą sezoną žais aukščiausiame Tautų lygos divizione.

Į žemesnį – C – iškrito švedai, namie 1:1 netikėtai nesugebėję įveikti slovėnų, kurie išsaugojo vietą B divizione.

A divizione kitame sezone rungtyniaus ir škotai, kurie sužaidė be įvarčių 0:0 su ukrainiečiais.

Net penkis įvarčius žiūrovai išvydo kitose šios grupės rungtynėse, kuriose airiai 3:2 po 90+1-ąją minutę įmušto 11 m baudinio palaužė Armėniją.

Airiai išsaugojo vietą B divizione, armėnai, kuriems reikėjo pergalės, iškrito į C.

2-ojoje B diviziono grupėje, kurioje ekipoms nereikėjo rūpintis dėl išlikimo, nes žemyn keliaus suspenduota Rusijos rinktinė (dėl tęsiamo kraugeriško karo Ukrainoje), antrąją vietą užėmė albanai, namie sužaidę lygiosiomis 1:1 su be vieno žaidėjo rungtynes užbaigusiais islandais.

Pastarieji rezultatą išlygino tik 7-ąją teisėjo pridėto laiko minutę.

C divizione savo dominavimą įtvirtino graikai, namie 3:1 susitvarkę su šiaurės airiais. Graikai kils į B divizioną.

Kitose šiose grupės rungtynėse Kosovas net 5:1 sutriuškino Kiprą.