„Trakai“ laimėjo ketvirtas rungtynes iš eilės ir įsitvirtino antroje „A lygos“ vietoje

„Trakų“ futbolo klubas iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės „SMScredit.lt A lygoje“, išvykoje įveikęs vieną iš pagrindinių konkurenčių kovoje dėl antrosios vietos Pakruojo „Kruoją“ minimalia persvara 1:0 (0:0). Gerą formą pastaruoju metu demonstruojantys „Trakai“ įsitvirtino antroje turnyro lentelės vietoje. Patyrusi nesėkmę šiaurės Lietuvos komanda nukrito vienu laipteliu žemiau ir trečiąja vieta dalinasi kartu su Marijampolės „Sūduva“.
„Trakai“
„Trakai“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Iniciatyva kone viso kėlinio metu priklausė „Kruojai“, ieškojusiai kelių link į gynybą atsitraukusių trakiškių vartų. Aktyviai flangais atakas rengę aikštelės šeimininkai stengėsi perdavimais į baudos aikštelę surasti Ričardą Beniušį, bet varžovų gynyba rezultatyviausia Pakruojo komandos futbolininką prižiūrėjo labai akylai ir šansų smūgiams nesuteikė.

Varžovų klaidų laukę „Trakai“ stengėsi žaibiškai pereiti į puolimą. Keletą kartų perėmę kamuolį aikštės viduryje iš neatsargiai sužaidusių priešininkų, svečiai galėjo surengti pavojingas kontratakas, tačiau kartą Povilo Krasnovskio perdavimą sugavo Martynas Matuzas, kitąsyk pakruojiškiai buvo priversti pražanga stabdyti Vytautą Lukšą.

Pirmoje rungtynių pusėje stadione susirinkę žiūrovai pavojingais momentais lepinami nebuvo, abiejų komandų vartininkai darbo praktiškai neturėjo. Tik 40-ąją minutę „Kruojai“ prireikė M.Matuzo pagalbos, kai pavojingai pažeme į apatinį vartų kampą kamuolį pasiuntė P.Krasnovskis.

Po pertraukos Pakruojyje lietų trumpam pakeitė saulė. Pasikeitimų įvyko ir „Trakų“ žaidime. Aktyviai pradėję antrąjį kėlinį svečiai jau po dviejų minučių išsiveržė į priekį. V.Lukša idealiu perdavimu viena prieš vartus baudos aikštelės kairėje pusėj išvedė Dzmitrijų Koubą. Legionierius savo šansą išnaudojo.

Po minutės puolėjas galėjo darsyk atsidurti vienas prieš vartus, tačiau Jurijaus Kendyšo perdavimas buvo šiek tiek per stiprus ir D.Koubas kamuolio nepasiekė.

„Kruoja“ atsakė pavojinga ataka, kurios smaigalyje atsidūrė galva kamuolį į vartus pabandęs nukreipti Robertas Vėževičius. Tačiau aikštės šeimininkų entuziazmą kiek atvėsino vėl prapliupęs stiprus lietus, iškart pakoregavęs abiejų komandų žaidimą. Pasipylė netaiklūs perdavimai.

Kėlinio viduryje po kovos su varžovu baudos aikštelėje krito D.Koubas ir ėmė apeliuoti į teisėją, prašydamas 11 m. baudinio. Teisėjas pražangas neįžvelgė.

72-ąją minutę svečiai griebėsi už galvos, kai puikiu ir labai tolimu baudos smūgiu V.Lukša sudrebino vartų skersinį. Po poros minučių svečiai neišnaudojo dar vienos puikios progos, kai, gynėjams nutraukus pavojingą perdavimą iš kairės, pirmasis prie kamuolio atsidūrė P.Krasnovskis, tačiau jo smūgį sugebėjo koja atremti M.Matuzas.

Rungtynėms baigiantis, „Kruoja“ metėsi į varžovų vartų šturmą ir sukūrė porą monetų rezultatui išlyginti, bet jų neišnaudojo. 81-ąją minutę, nesėkmingai galva kamuolį atmušus svečių gynėjui, jis nukrito tiesiai be priežiūros paliktam Tadui Eliošiui. Saugas smūgiu vienu lietimu iš eigos į vartus nepataikė. Po poros minučių pirmąją progą įvarčiui įmušti turėjo R.Beniušis. Po tikslaus Trayono Bobbo aukšto perdavimo, oro dvikovą laimėjęs pakruojiškis galva pasiuntė kamuolį virš vartų.

Pakruojo „Kruoja“ – „Trakai“ 0:1 (0:0)

„Kruoja“: M.Matuzas, R.Abu Bakras, V.Pocevičius, A.Skroblas, D.Strockis (75 min. S.Nieminenas), D.Jankauskas, T.Eliošius, N.Mačiulis, R.Vėževičius (55 min. T.Bobbas), A.Bagočius, R.Beniušis.

„Trakai“: T.Kauneckas, J.Januševskis, L.Klimavičius, D.Cibulskas, D.Zachaževskis, P.Krasnovskis, V.Lukša, D.Miceika (85 min. R.Solominas), J.Kendyšas, D.Koubas (90+1 min. N.Astrauskas), T.Labukas (90+3 min. A.Lipskis).

Įvarčiai: D.Koubas (48).

Geltonos kortelės: J.Kendyšas (72), L.Klimavičius (80).

„SMScredit.lt A lygos“ turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

10. Alytaus „Dainava“ 17 1 0 16 4:92 3

Rezultatyviausi čempionato žaidėjai: R.Beniušis („Kruoja“) ir T.Radzinevičius („Sūduva“) – 8, Elivelto ir L.Kochanauskas (abu „Ekranas“), J.Wilkas („Žalgiris) – 7 įvarčiai.